Koperty utajnione

Bezpieczne koperty są sposobem na niezłe zabezpieczenie pieniędzy lub kosztowności. Mają wiele zalet, przede wszystkim pozwalają schować zawartość przed wzrokiem innych osób. Posiadają mocny klej, przez co jakakolwiek próba wydostania rzeczy schowanych w utajnionej kopercie będzie od razu zauważona. Dodatkowo te koperty są wykonane z grubej folii, dzięki czemu zapewniają dobrą ochronę przed ewentualnymi uszkodzeniami. Atutem jest tu też oznakowanie każdej koperty z indywidualnym numerem identyfikacyjnym oraz z kodem kreskowym. Pozwala to jeszcze lepiej zorganizować cały proces przechowywania kosztowności.
 

Co zwykle znajduje się w utajnionej kopercie?


Koperty utajnione, inaczej zwane bankowymi kopertami lub kopertami na pieniądze, przydają się do przechowywania drogocennych rzeczy. Najczęściej są to pieniądze - banknoty, albo bilon. W takiej kopercie można także przechowywać ważne dokumenty, na przykład dokumenty firmowe, umowy, kontrakty, itp.  Zobacz, do czego można użyć kopert bezpiecznych.

utajnione koperty

Także papiery wartościowe, obligacje i podobne rzeczy można pakować do bezpiecznych kopert utajnionych. Ten rodzaj opakowania nadaje się także do przechowywania innych kosztowności: biżuterii, wyrobów jubilerskich, kamieni szlachetnych, kluczy, czy kart płatniczych.
 

Rodzaje bezpiecznych kopert


Utajnione koperty mogą mieć różną wielkość i udźwig. Najmocniejsze z nich są przeznaczone do przechowywania bilonu. Mogą pomieścić nawet kilkanaście kilogramów monet bez ryzyka rozerwania się dna. Typowe koperty utajnione na pieniądze są nieco mniejsze, nie jest tu też wymagana aż taka wytrzymałość - papierowe pieniądze, czy dokumenty nie są tak ciężkie. W ofercie naszego sklepu internetowego z opakowaniami Opako znajdą Państwo różne rodzaje kopert utajnionych:
 • utajnione koperty SafeBag K70
 • koperty kryjące SafeBag B5
 • koperty depozytowe bankowe B5
 • koperty na bilon 7,5 kg
 • koperty na bilon 15 kg udźwigu
 • i inne

Każdy może więc wybrać odpowiedni rodzaj, aby jak najlepiej dostosować opakowanie do swoich preferencji.
 

Dlaczego warto wybrać utajnione koperty bezpieczne?


Koperty utajnione są najlepszym sposobem na przechowywanie kosztowności i pieniędzy. Niezależnie od planowanej zawartości, to właśnie te mocne i oznaczone indywidualnym numerem koperty sprawdzą się doskonale. Nadają się zarówno do przechowywania kosztowności w domu, w biurze, siedzibie firmy, czy podczas składania depozytu bankowego. Można je umieścić w sejfie, szafie pancernej, itp. 

W Neopaku znajdą Państwo utajnione koperty w pakietach po 100 sztuk. To spory zapas, który pozwoli przygotować wiele depozytów.

Utajnione koperty - bezpieczny sposób na przechowywanie kosztowności


Jednym z najlepszych sposobów na przechowywanie kosztowności i pieniędzy jest wykorzystanie utajnionych kopert. Bezpieczne koperty są mocne i posiadają silny klej do zamknięcia ich. Pozwala to na szczelne zamknięcie opakowania po umieszczeniu w nim zawartości. Wtedy otworzenie koperty bez rozerwania jej nie jest możliwe. Każda próba dostania się do wnętrza utajnionej koperty pozostawi ślad widoczny dla właściciela depozytu.

Wiele osób w tym celu wykorzystuje zwykłe koperty papierowe, tekturowe lub koperty bąbelkowe. Utajnione koperty bankowe są od nich znacznie lepszym wyborem. Są zaprojektowane z myślą o jak najbardziej bezpiecznym przechowywaniu pieniędzy, papierów wartościowych innych cennych przedmiotów. Szczelna koperta i gruba foliowa torba chronią zawartość przed wilgocią, czynnikami atmosferycznymi, a także chowają kosztowności przed wzrokiem osób trzecich. Całość sprawia, że utajnione koperty to najlepszy sposób na przechowywanie cennych przedmiotów.
 

Jaki rodzaj koperty bezpiecznej utajnionej wybrać?


W naszej ofercie mamy wiele rodzajów kopert bankowych SafeBag. Utajnione koperty występują w różnych rozmiarach. Dodatkowo warto wyróżnić koperty do przechowywania bilonu. Mają zwiększony udźwig ze względu na sporą masę wielu monet. Niezależnie od wybranego rodzaju koperty utajnionej, każda z nich zapewni swojej zawartości niezłą ochronę. Dostępne rodzaje kopert bezpiecznych to:
 • koperty bezpieczne w rozmiarze K70 165 x 165 mm
 • utajnione koperty kryjące B5 200 x 260 mm
 • depozytowa koperta utajniona w formacie B5
 • utajniona koperta na bilon do 7,5 kg 243 x 300+110 mm
 • koperty utajnione bankowe B4 275 x 375 mm
 • i wiele innych

Duży wybór dostępnych rozmiarów pozwala dostosować rodzaj koperty utajnionej do planowanego zastosowania. 
 

Ile kosztują utajnione koperty?


Podstawowe, mniejsze rodzaje kopert utajnionych kosztują kilkadziesiąt groszy za sztukę. Im większa koperta bankowa, tym jej cena staje się wyższa. Najdroższe i najbardziej wytrzymałe, duże koperty na bilon wciąż nie wymagają jednak dużych nakładów finansowych. Kosztują niecałe dwa złote za sztukę. Biorąc pod uwagę typowe przeznaczenie (depozyt z kosztownościami lub pieniędzmi) to bardzo niski koszt za tak dobrą ochronę.

koperty utajnione na pieniądze

Koperty utajnione mimo swojej dużej wytrzymałości są lekkie. Dzięki temu nie zwiększają wagi całego pakunku, co mogłoby wpłynąć na przykład na koszt jego wysyłki lub transportu.
 

Gdzie kupić koperty utajnione?


Z pewnością utajnione koperty można nabyć w miejscach, gdzie są składane depozyty - na przykład w banku. Znacznie lepszym wyborem będzie jednak już wcześniejsze wyposażenie się w odpowiednią ilość utajnionych kopert. To nie tylko sposób na zaoszczędzenie pieniędzy i zakup ich w niższej cenie. Można zapakować i zabezpieczyć swój depozyt jeszcze przed wyjściem z domu lub firmy, co pozwoli uniknąć dostrzeżenia go przez przypadkowe osoby - to poprawa bezpieczeństwa.

Zachęcamy do odwiedzenia stron naszego sklepu internetowego z opakowaniami Neopak. Znajdą tu Państwo duży wybór kopert bankowych, w tym koperty utajnione. Koszt jednostkowy to zaledwie od kilkudziesięciu groszy do niecałych dwóch złotych. W naszej ofercie posiadamy także inne produkty przydatne podczas pakowania różnych rzeczy.
 

Ile kopert utajnionych znajduje się w jednym pakiecie?


Zestaw kopert utajnionych zawiera 100 sztuk. To spory zapas, który pozwoli przygotować wiele depozytów. Może też posłużyć jako pomoc w organizacji firmowego lub domowego archiwum. Koperty utajnione świetnie sprawdzają się do przechowywania różnych dokumentów, a dzięki kodom kreskowym i numeracji można je łatwo umieścić w wykorzystywanym systemie. Wtedy odnalezienie konkretnych kopert będzie bardzo proste.
 

Największe zalety kopert utajnionych


Koperty utajnione są stosowane przez niemal wszystkie banki, firmy ubezpieczeniowe, a także wiele dużych firm. Powód jest prosty - bezpieczne koperty to bardzo dobry sposób na przechowywanie depozytów z kosztownościami. Są nie tylko bardzo wytrzymałe i trwałe. W miejscach, gdzie znajduje się wiele depozytów, możliwość podpisania koperty i połączenie kodu kreskowego z zawartością są bardzo pożądane i ułatwiają późniejsze odnalezienie konkretnej zawartości.

Do największych zalet trzeba zaliczyć możliwość otworzenia koperty bankowej utajnionej bez zniszczenia jej. Odpowiada za to bardzo mocna folia użyta do konstrukcji, która jest trwale zgrzana. U wlotu znajdą Państwo natomiast zamknięcie z mocnym klejem. Jego otworzenie też nie jest możliwe już po zamknięciu koperty utajnionej. Dodatkowo powierzchnia koperty bankowej nie jest przezroczysta. Dzięki temu nie tylko zawartość jest niedostępna dla wzroku przypadkowych osób trzecich. Biała folia chroni zawartość przed promieniami UV, które mogłyby zniszczyć zawartość.

Do zalet musimy zaliczyć także niski koszt zakupu kopert utajnionych. Bankowa koperta na depozyt kosztuje niewiele, także przechowywanie w niej dowolnej zawartości nie jest drogie.

Zachęcamy do zobaczenia naszego artykuły: jakie koperty są najlepsze?
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie