Koperty piankowe

Koperta piankowa powinna być Twoim pierwszym wyborem do pakowania za każdym razem, gdy potrzebujesz opakowania dla lekkich, delikatnych lub łamliwych towarów. Jest miękka i łatwa w użyciu, co czyni ją idealną dla każdego biznesu internetowego lub stacjonarnego, który sprzedaje produkty, które mogą zostać uszkodzone przez mechanikę.

Opakowanie przedmiotów z kategorii "zaawansowane" zawiera powłokę ochronną z pianki polietylenowej. Ta nieprzepuszczalna warstwa wykonana jest z pianki polietylenowej, która jest trwała i zapewnia doskonałe efekty amortyzacyjne. Koperty z pianki są lekkie, dzięki czemu mają niewielki wpływ na koszty wysyłki. Z kolei ich miękka i gładka faktura dobrze zabezpiecza przed zarysowaniami. Nierzadko zdarza się, że pracownicy magazynu traktują przesyłki niedbale. Dzięki kopertom piankowym zawartość paczki jest chroniona przed nieoczekiwanymi wstrząsami i zderzeniami

Pianka polietylenowa jest również przydatna do zabezpieczania zawartości koperty przed wodą i zanieczyszczeniami. Z pewnością dotrze ona do celu w doskonałym stanie, niezależnie od tego, co się w niej znajduje. Koperty z pianki są również atrakcyjne dla oka, co ma znaczący wpływ na to, jak klienci postrzegają daną firmę. Klienci będą postrzegać firmę przychylnie, jeśli będzie ona korzystać z fachowych opakowań, takich jak to.

Warto też zaznaczyć, że koperty piankowe bardzo dobrze się nadają do transportu przedmiotów narażonych na zarysowania, w przeciwieństwie do tradycyjnej koperty, wyściełanej papierem, tutaj wnętrze stanowi miękka i gładka polietylenowa pianka, która z całą pewnością nie wytworzy nawet najmniejszych rys na powierzchni transportowanego przedmiotu.

Koperta piankowa, to gwarancja bezpieczeństwa Twoich przesyłek, na pewno się na nich nie zawiedziesz. Pakowanie produktów w koperty piankowe może być dobrym sposobem na generowanie większych zysków, ponieważ cena, którą zapłacisz za koperty piankowe jest inwestycją, która się zwróci. Nie zwlekaj i już dziś kup papierową lub polietylenową kopertę piankową!

Neopak, koperty piankowe

Koperty piankowe sprawdzą się świetnie w Twojej firmie zajmującej się sprzedażą wysyłkową, albo wtedy, gdy będziesz potrzebować ich do prywatnych celów. Nasza firma, Neopak, zajmuje się produkcją i sprzedażą opakowań. Z tego powodu możemy dla Ciebie zmodyfikować nasze koperty piankowe, nadrukowując na nie Twoje loga, czy zmieniając ich barwę, tak, aby pasowała do wizerunku firmy, który próbujesz zbudować.

Nie wiesz, którą z kopert piankowych wybrać? W takim razie użyj komunikatora, albo infolinii, konsultant pomoże Ci w podjęciu decyzji. Nie zwlekaj z zakupem i złóż już dzisiaj zamówienie, szybkie dostawy i wysoka jakość produktów Neopak na pewno Cię zadowoli.

Czy koperty piankowe to alternatywa dla kopert bąbelkowych?

Z uwagi na dynamiczny rozwój branży e-commerce dziś w ofercie producentów opakowań dostępnych jest wiele rozwiązań (kopert, pudełek kartonowych, foliopaków), których głównym celem jest zabezpieczenie produktów wysyłanych do klientów. Do takich opakowań należą również popularne koperty bąbelkowe. Alternatywą dla nich są koperty wyścielone pianką polietylenową. To właśnie ta pianka jest tak charakterystyczna dla kopert piankowych.
Kiedy warto się zdecydować na koperty piankowe? Przy wysyłce niektórych przedmiotów sprawdzają się one lepiej niż koperty wyłożone folią bąbelkową – mowa głównie o produktach z ostrymi krawędziami. W ich przypadku istnieje ryzyko, że po umieszczeniu w kopercie bąbelkowej przebiją one w czasie transportu pęcherze wypełnione powietrzem.
Prowadzisz sklep internetowy i zabezpieczasz wysyłane produkty, korzystając z arkuszy piankowych? W przypadku małych zamówień warto zaopatrzyć się w koperty piankowe – dzięki nim pakowanie będzie mniej czasochłonne. Zaoszczędzisz zarówno czas, jak i pieniądze, co korzystnie przełoży się na jakość obsługi i wpłynie na poziom zadowolenia klientów.

Z jakich materiałów produkuje się koperty piankowe?

Współcześnie proces produkcji kopert piankowych jest zautomatyzowany. Aby wyprodukować takie opakowanie, potrzebne są dwa rodzaje surowców:

 • Pianka polietylenowa. Wykłada się nią wnętrze koperty i to właśnie ona ma właściwości amortyzujące. Pianka polietylenowa wyróżnia się też tym, że jest odporna na niskie i wysokie temperatury. Z reguły w kopertach piankowych zastosowanie ma pianka o grubości od 1 do 3 mm.
 • Papier. Może to być np. mocny papier kraft. Z reguły koperty piankowe są produkowane z papieru w kolorze białym, dzięki czemu łatwo można nanieść na nie nadruk lub je spersonalizować – w zależności od potrzeb użytkownika.

Producenci używają także kleju. Z uwagi na wygodę użytkowników koperty piankowe są wyposażone w pasek samoprzylepny.

Jakie zalety mają koperty piankowe?

Mimo że koperty piankowe są mniej popularne niż bąbelkowe, to oferują one wiele korzyści. Ze względu na budowę, wyróżnia je:

Lekkość

Koperty piankowe nie podnoszą kosztu nadania przesyłki. Zarówno pianka polietylenowa, jak i papier użyty do ich wykonania to materiały lekkie. To sprawia, że koperty te mogą być wykorzystywane wszędzie tam, gdzie waga przesyłki ma znaczenie.
Jest jeszcze jeden powód, dla którego warto wybrać lekkie koperty piankowe. W odróżnieniu od pudełek kartonowych zajmują one mniej miejsca, dzięki czemu ich składowanie jest mniej uciążliwe.

Wytrzymałość

Koperty piankowe są wytrzymałe i dzięki temu mają szerokie zastosowanie. Można je wykorzystać, wysyłając różne produkty, sprawdzają się one też w biurach, gdzie służą do przechowywania dokumentów, znaczków czy drobnych akcesoriów biurowych.
Sprzedajesz książki, kalendarze lub kosmetyki? Koperty piankowe wyłożone grubszą pianką doskonale nadadzą się do wysyłki delikatnych przedmiotów.

Amortyzacja

Jest to rezultat wyłożenia koperty od wewnątrz pianką polietylenową. Pianka sprawia, że zawartość przesyłki jest dobrze chroniona przed uszkodzeniami mechanicznymi, wstrząsami, niską temperaturą czy działaniem promieni słonecznych.
Jeżeli wykorzystujesz koperty piankowe, by wysyłać produkty do klientów, możesz być spokojny o to, że dojdą one w nienaruszonym stanie.

Kobieta w szarej koszuli pakująca przesyłki.

W jakich formatach dostępne są koperty piankowe?

Z uwagi na przeznaczenie koperty piankowe są dostępne w różnych rozmiarach. W Neopak proponujemy koperty piankowe w trzech formatach:

 • Koperty piankowe E15. Wymiary koperty (240x270 mm) pozwalają umieścić w niej produkty formatu trochę mniejszego niż standardowa kartka A4. Zobacz nasze koperty piankowe E15.
 • Koperty piankowe F16. Ich wymiary zewnętrzne to 240x350 mm, a wewnętrzne 215x340 mm. Tutaj możesz zamówić koperty piankowe F16.
 • Koperty piankowe G17. To jeden z największych rozmiarów, w jakich dostępne są te koperty. Kliknij, aby kupić koperty piankowe G17.

Interesują Cię koperty piankowe w innych formatach? Skontaktuj się z doradcą Neopak.

Gdzie zamówić białe, lekkie i wytrzymałe białe koperty piankowe?

Prowadzisz sklep internetowy i w związku z tym masz duże zapotrzebowanie na koperty piankowe i inne opakowania? Zaopatrz się w naszym sklepie – w Neopak znajdziesz znacznie więcej niż tylko koperty piankowe.
Poszukujesz wyłącznie kopert piankowych? Kupisz u nas:

 • Koperty piankowe wyposażone w pasek samoklejący. To prosty i sprawdzony sposób zamykania kopert, dzięki któremu zaoszczędzisz czas podczas pakowania przesyłek.
 • Białe (nieprzezroczyste) koperty piankowe. Zawartość przesyłki będzie odpowiednio chroniona przed ciekawością osób postronnych.
 • Pakiety kopert piankowych. Sprzedajemy koperty piankowe w opakowaniach zbiorczych. Możesz u nas zamówić pakiet 100 kopert. W zależności od liczby składanych w Twoim sklepie zamówień, taki zestaw wystarczy na kilka dni lub nawet tygodni.

W Neopak czekają na Ciebie również atrakcyjne rabaty. Twoje zamówienie zrealizujemy niezwłocznie po jego złożeniu – koperty piankowe i inne produkty do pakowania zostaną dostarczone do Ciebie maksymalnie w ciągu 48 godzin.

 • Jakie zalety mają koperty piankowe?
  Koperty piankowe dzięki piance polietylenowej, z której są wykonane, mają doskonałe właściwości amortyzujące. Chronią dzięki temu towar w nie zapakowany przed różnego rodzaju wstrząsami. Do ich zalet należy również lekkość, nie zwiększają tym samym wagi przesyłki, a to z kolei pozwala na uniknięcie niepotrzebnych dodatkowych kosztów transportu. Skutecznie chronią przed różnego rodzaju zarysowaniami i uszkodzeniami mechanicznymi, a także zabrudzeniami. Mają również bardzo mocny pasek klejący, co pozwala na trwałe i szczelne ich zamknięcie.  Są doskonałą alternatywą dla kopert bąbelkowych.

  Dobrej jakości koperty piankowe w bardzo korzystnych cenach można kupić na stronie neopak.pl.
 • Jakie zastosowanie mają koperty piankowe?
  Koperty piankowe świetnie sprawdzają się w wielu sklepach internetowych i stacjonarnych różnych branż, sprzedających delikatne przedmioty, podatne na uszkodzenia mechaniczne, ale nie tylko w tych branżach są używane. Śmiało można stwierdzić, że wysłać w nich możemy wszystko, co się tylko w nie zmieści i potrzebuje takiej właśnie ochrony przed uszkodzeniami. Można ich użyć również do przechowywania przedmiotów podatnych na wilgoć. Dodatkowo doskonale chronią swoją zawartość przed ciekawością osób trzecich.

  Dobrej jakości koperty piankowe w bardzo korzystnych cenach można kupić na stronie neopak.pl.
 • W jakich rozmiarach dostępne są koperty piankowe ?
  Koperty piankowe to gwarancja bezpieczeństwa Twoich przesyłek, gdyż zawierają powłokę z pianki polietylenowej, która jest trwała i zapewnia właściwościach amortyzacyjne. Kopert piankowe są bardzo lekkie, co nie wpływa na wagę i koszt przesyłki, aczkolwiek ich struktura zapewnia wystarczającą ochronę przed zarysowaniami. Koperty te też świetnie chronią przesyłki przed nieoczekiwanymi wstrząsami i uderzeniami oraz brudem i wilgocią.

  Koperty piankowe można kupić w różnych rozmiarach, takich jak: 
  • A11 (odpowiednik formatu B5)
  •  D14 (odpowiednik formatu A4)
  •  E15 (odpowiednik formatu A4+) -
  • G17 (odpowiednik formatu B4)
  Dobrej jakości koperty piankowe w bardzo korzystnych cenach można kupić na stronie neopak.pl.
 • Gdzie kupić dobre koperty piankowe?
  Koperty piankowe wyścielone są od wewnątrz warstwą gładkiej, sprężystej pianki z polietylenu, pochłaniającej wstrząsy i odpornej na nacisk. Koperty te również świetnie chronią zawartość przed wodą i chemikaliami. Niska cena i znikoma waga kopert bąbelkowych sprzyjają ich wykorzystywaniu jako podstawowego opakowania ochronnego w sprzedaży wysyłkowej.

  Pomimo że koperty piankowe są mniej popularne niż koperty bąbelkowe to posiadają wiele zalet: 
  • lekkość
  • amortyzacja
  • wytrzymałość
  • mocny pasek samoprzylepny.
  Jeżeli szukasz dobrej jakości kopert piankowych to zapraszamy do naszego sklepu Neopak.pl do zapoznania się z ofertą. Posiadamy w ofercie między innymi koperty piankowe z paskiem samoprzylepnym, koperty białe nieprzezroczyste oraz pakiety kopert piankowych. Wszystkie koperty są dostępne w kilku rozmiarach.
 • Ile kosztują koperty piankowe?
  Koperta piankowa posiada warstwę pianki poliuretanowej, która zapewnia kopercie świetne właściwości ochronne, jej zawartość jest chroniona przed warunkami atmosferycznymi i urazami mechanicznymi. Dlatego idealnie sprawdzi się przy wysyłce nawet najdelikatniejszych przedmiotów. Takie koperty są łatwe w użyciu i dostępne w wielu formatach. Najtaniej można je kupić w pakietach po 100 i 200 sztuk. Najtańszy pakiet kosztuje około 30 złotych.
  Dobrej jakości koperty piankowe w konkurencyjnych cenach można kupić na stronie sklepu Neopak.pl.
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie