Pianka poliuretanowa gładka

Gładka pianka poliuretanowa to niezwykły produkt.

Występuje w wielu różnych formach i zastosowaniach amortyzacyjnych w naszym społeczeństwie. Foteliki samochodowe, materace, wózki dziecięce i zderzaki samochodowe to tylko niektóre z produktów, które zawierają ten specjalny rodzaj pianki.Jest ona wyjątkowa w tym sensie, że ma zdolność do zginania się pod wpływem ciężaru, ale również ma wystarczającą odporność, aby pomóc nam pozostać w jednym miejscu.

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat w branży nastąpił rozwój, który sprawił, że pianka stała się nie tylko bardziej miękka i wygodna w użyciu, ale także łatwiejsza dla naszego środowiska. Mając na uwadze te nowe osiągnięcia, postanowiłem przyjrzeć się bliżej temu, co dokładnie wchodzi w skład tego produktu i sprawdzić, czy mogę znaleźć inne sposoby, na które możemy z nich skorzystać, poza zwykłym siedzeniem na nich.

To, co czyni tę piankę tak wyjątkową, to fakt, że można ją łatwo uformować w dowolny kształt, a następnie odbija się ona z powrotem do swojej pierwotnej formy. Ten rodzaj pianki wygląda i czuje się jak gąbka, ale po ściśnięciu wraca do swojej normalnej grubości z zadziwiającą szybkością. Najczęściej używaną pianką poliuretanową jest pianka o średniej lub dużej gęstości. Jest ognioodporna, nietoksyczna, a także wodoodporna. W fotelach samochodowych jest ona przyklejana do metalowej ramy dna siedzenia na określoną grubość, w zależności od tego, jak twarda ma być poduszka siedzenia. W razie niewielkiego wypadku warstwa ta chroni ciało przed urazami, pochłaniając energię powstałą podczas gwałtownego hamowania lub zderzenia. Większość pianek z czasem ulega powolnemu odkształceniu pod wpływem ciągłego obciążenia.

Pianka gładka wygłuszająca sprawdzi się w każdej firmie. Ma działanie dźwiękochłonne i współczynnik redukcji hałasu do 1,55, co jest niesamowitą wartością jak na produkt piankowy. Osiąga się to dzięki kieszeniom powietrznym wewnątrz materiału, które zatrzymują hałas i obniżają jego częstotliwość, gdy próbuje się on wydostać. Ta unikalna cecha tej pianki sprawia, że jest ona pożądana przez ludzi, którzy chcą zredukować hałasy z zewnątrz, takie jak odgłosy ruchu ulicznego lub denerwujący sąsiedzi, aby mogli zrelaksować się w spokoju w swoich domach.

Dobrze sprawdza się również w testach ogniowych - nie topi się i nie kapie, jak większość produktów tego typu, więc możesz spać spokojnie wiedząc, że Twoja rodzina będzie chroniona podczas pożarów. Jest również odporna na uszkodzenia spowodowane przez wodę, wilgoć, pleśń i owady, dzięki czemu idealnie nadaje się do miejsc, w których panują trudne warunki do życia.

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

  Filtrowanie produktów

  Cena
  oddo
  Dostępność
  Wyróżnienie
  szukaj