Pianka moletowana

Panele moletowane są wspaniałym materiałem do wygłuszania pomieszczeń. Stosuje się je do tworzenia akustycznie pochłaniających sufitów, ścian i podłóg. Jest on używany w wielu zastosowaniach, w tym w izolacji akustycznej, produkcji narzędzi, pakowaniu produktów, aby zapobiec ich pękaniu, do produkcji barier akustycznych i wielu innych.

Panele piankowe moletowane są wykonane z pianki EPS (polistyren ekspandowalny), XPS (polistyren ekstrudowany) lub PVC (polichlorek winylu). Każda z tych pianek ma swoje unikalne właściwości, które mogą być stosowane w wielu różnych branżach. Na przykład, XPS lepiej nadaje się do budownictwa, podczas gdy EPS dobrze sprawdza się jako izolacja akustyczna przed hałasem zewnętrznym, czy to strukturalnym, czy powietrznym, takim jak ruch uliczny lub samoloty przelatujące nad budynkiem.Polistyren formowany jest sztywnym tworzywem sztucznym o strukturze komórkowej, które można łatwo ciąć i kształtować. W celu jego wyprodukowania kopolimer oleju mineralnego jest rozprężany poprzez przedmuchiwanie parą wodną pod wysokim ciśnieniem lub gazem azotowym, w zależności od gęstości wytwarzanego produktu. Następnie jest on przepychany przez matrycę w celu uzyskania ciągłego kształtu. Powstały kształt to pianka, która może być wykorzystywana do różnych zastosowań, w tym do izolacji termicznej i pakowania.

Unikalne zalety dźwiękoszczelnych paneli piankowych moletowanych?

-Panele są produkowane w wysokiej temperaturze, a materiał jest całkowicie "spieniony".

-W rezultacie powstaje panel akustyczny o zamkniętej strukturze komórkowej, co oznacza, że w środku nie ma powietrza, dzięki czemu powstaje bardzo skuteczny pochłaniacz dźwięku. Panele pochłaniają 97% hałasu, który do nich dociera. Dzięki temu w pomieszczeniach odizolowanych akustycznie za pomocą takich paneli panuje kompletna cisza.

-Ponieważ wszystkie fale dźwiękowe przechodzą przez powierzchnię paneli piankowych, muszą one być instalowane nie tylko w pionie, ale również w poziomie, aby uzyskać maksymalną absorpcję.

Panele z pianki akustycznej (izolacja akustyczna) - zastosowanie i korzyści: Istnieje wiele korzyści z używania akustycznych paneli piankowych:

- Można kontrolować pogłos i echo z wnętrza pomieszczeń.

- Pomieszczenia pozostają odizolowane akustycznie i nie przenoszą drgań, w tym hałasu sąsiadów.

- Pianka akustyczna jest opłacalnym sposobem na wygłuszenie pomieszczenia. Nie wymaga ona żadnych zmian konstrukcyjnych

- Izolacja akustyczna jest bardzo łatwa i szybka w montażu, nie wymaga żadnych narzędzi ani specjalistycznej wiedzy (projekt "zrób to sam")

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

Filtrowanie produktów

Dostępność
Wyróżnienie
szukaj