Pianka poliuretanowa w kształcie piramidy

Piramki akustyczne to rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie wymagane jest skuteczne i niedrogie wygłuszenie. Akustyczne piramidki wykonane są z pianki poliuretanowej, która charakteryzuje się bardzo dobrą chłonnością akustyczną. Z reguły takie wygłuszenia są stosowane w pomieszczeniach, w których jest potrzeba skracania czasu pogłosu lub całkowitej redukcji pogłosu.

Choć akustyczne piramidki zazwyczaj się wykorzystywane głównie do budowy studiów nagraniowych, studiów telewizyjnych i pokojów odsłuchowych, to sprawdzą się także w innych pomieszczeniach użytkowych. Produkt polecany jest do stosowania, zarówno w budownictwie, jak i na halach produkcyjnych. Panele akustyczne piramidki pomagają wygłuszyć nieprzyjemne dudnienie poprzez wyrównanie ciśnienia, co daje efekt wygłuszenia pomieszczenia.

Akustyczne piramidki z pianki poliuretanowej od Neopak

W Neopak oferujemy Państwu zawsze najlepszą jakość produktu. Każda pianka akustyczna piramidka dostępna w naszym sklepie cechuje jednolita regularna struktura komórkowa, która zapewnia satysfakcjonujące likwidowanie dudnienia i efektu odbicia dźwięku.

Panele akustyczne piramidki z pianki poliuretanowej to produkt wysokoelastyczny, który jest bardzo łatwy w montażu. Choć nie oferujemy piramidek akustycznych w wersji samoprzylepnej, to zapewniamy, że każda nasza pianka akustyczna może być z łatwością zainstalowana na ścianie za pomocą kleju montażowego.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo piramidki akustyczne w kolorze szarym, jednak nie wykluczamy, że w przyszłości poszerzymy asortyment o inne warianty kolorystyczne. Jednak ze względu na to, że zależy nam na najwyższej ocenie naszych konsumentów, musimy najpierw znaleźć przebadane piramidki akustyczne zawierające atest pzh, które będą dostępne w innych wariantach kolorystycznych.

Pianka piramidalna jest niedroga i łatwa w instalacji.

Akustyczną piankę piramidową można zakupić w firmach zajmujących się wygłuszaniem, które specjalizują się w obróbce akustycznej dla domów i firm. Tego typu firmy są świetne do znalezienia wszystkiego, czego będziesz potrzebował do wygłuszenia kina domowego lub studia nagrań.

Akustyczna pianka piramidowa jest stosunkowo niedroga w porównaniu do innych materiałów dźwiękoszczelnych, co czyni ją atrakcyjnym wyborem dla nowych firm, które dopiero zaczynają lub dla osób prywatnych, które chcą uzyskać najlepszy efekt za swoje pieniądze. Kupując akustyczną piankę piramidową, możesz poprawić swoje wrażenia w kinie domowym.

Popularne zastosowania piramidek akustycznych

Jak już wspomnieliśmy na początku, piramidki akustyczne znajdują swoje zastosowanie nie tylko w budownictwie sal prób, studiów nagraniowych czy radiowych. Ze względu na to, że materiał wykorzystywany do produkcji piramidek akustycznych świetnie chłonie każdy pogłos i dźwięk, to dość często wykorzystywany jest także w przemyśle.

Piramidki akustyczne na ścianach czy suficie pozwalają wygłuszyć niepożądane odgłosy, co znacząco zwiększa komfort pracy na halach produkcyjnych.

Akustyczna pianka piramidowa jest również świetna do kina domowego, gdzie chcesz, aby oglądanie filmów było tak przyjemne i realistyczne, jak to tylko możliwe. Możesz dokładnie kontrolować poziom dźwięku i hałasu, stosując odpowiednią ilość materiałów akustycznych w swoim pomieszczeniu kinowym. Pianka akustyczna jest również skuteczna w pochłanianiu częstotliwości ludzkiego głosu, dlatego jest często stosowana w kościołach.

Zakup akustycznej pianki piramidowej na sprzedaż to dobry pomysł dla każdej firmy, która musi kontrolować poziom dźwięku w swojej przestrzeni roboczej.

Warto jednak zwrócić uwagę na delikatną strukturę pianki akustycznej. Piramidki akustyczne mogą dość łatwo ulec uszkodzeniu, jeśli będą „skubane” przez małe dzieci. Uszkodzenie struktury piramidek przyczyni się do zmniejszenia ich chłonności dźwięku, dlatego zawsze doradzamy klientom, żeby pianka akustyczna piramidka nie była montowana w pokojach dziecięcych.

Zastosowanie piramidek akustycznych w salach prób i nagrań

Pianka piramida akustyczna to produkt, który świetnie się sprawdzi w każdym miejscu, które wymaga skutecznego i niedrogiego wygłuszenia. W miejscach takich jak studio nagraniowe, kino lub obszar transmisji wideo, użycie pianki będzie działać w celu pochłonięcia przychodzących fal dźwiękowych, które w przeciwnym razie wpłynęłyby na jakość odbieranego dźwięku. Na przykład w studiu nagraniowym pianka dźwiękoszczelna pochłania głośne dźwięki instrumentów i wokalu. W rezultacie otrzymujemy czystsze nagranie, które może być wykorzystane do produkcji reklam radiowych lub telewizyjnych.

W transmisjach wideo pianka piramida dźwiękochłonna chroni przed rozpraszającymi dźwiękami, takimi jak szumy tła powodowane przez klimatyzatory i inne maszyny. Dzięki temu aktorzy i spikerzy mogą bez przeszkód skupić się na swoim występie.

Montaż piramidek akustycznych

W Internecie można przeczytać wiele opinii, że akustyczna pianka dźwiękochłonna jest trudna w montażu. Na szczęście nie jest to prawda. Odpowiednio przygotowana, czyli czysta powierzchnia ściany, to podstawa do tego, że przykleić piramidki akustyczne szybko i łatwo.

To nie wymaga budowy lub remontu, wystarczy wyciąć kawałki do wielkości z nożyczkami, odkleić samoprzylepne i przykleić je na powierzchniach, gdzie chcesz. Pianka akustyczna może bez problemu być zamontowana na ścianach przez amatora. Wystarczy zakupić dobry klej montażowy do pianki poliuretanowej bądź taśmę dwuklejącą i przejść do montażu.

Zdecydowanie trudniejszym zadaniem od samego montażu jest wymierzenie maty akustycznej. Gąbka akustyczna piramidka wymaga odpowiedniego przycięcia do powierzchni ściany. Pomiędzy piankami nie powinno być przerw, gdyż będą one negatywnie wpływać na poziom wygłuszenia w pomieszczeniach.

Gdzie kupić piramidki akustyczne?

Mamy nadzieje, że to pytanie jest tylko retoryczne! Jeśli chcesz, by Twoja pianka akustyczna piramidka była tania i dobrej jakości, to koniecznie zakup ją w naszym sklepie. Jesteśmy przekonani, że korzystając z naszej oferty uzyskasz satysfakcjonujący poziom wygłuszenia i to naprawdę niskim kosztem.

Co więcej, w Neopak obowiązuje zawsze darmowa dostawa, która obejmuje wszystkie produkty powyżej 3500 zł. Każdy produkt wysyłamy w ekspresowym tempie, dlatego jeśli zamówisz dziś, to możliwe, że Twoja akustyczna piramidka dotrze do Ciebie już za 2 dni.

Możesz także zawsze sprawdzić nasze piramidki akustyczne, odwiedzając nasz sklep stacjonarny przy ulicy Leonidasa 51 w Warszawie. Jest to nasz jedyny sklep stacjonarny z produktami, w którym znajdziesz większość oferty online.

W przypadku jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości nie wahaj się skontaktować z naszym doradcą klienta. Zatrudnimy specjalistów, którzy z dużą łatwością doradzą Ci, jaka pianka akustyczna piramidka będzie najlepiej dostosowana do Twoich potrzeb.

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie