Opaski zaciskowe

Opaski zaciskowe to elastyczne obejmy wykonane z tworzyw sztucznych lub metalu, które służą do spinania i unieruchamiania przewodów, kabli, rur, drutów, zacisków i innych elementów.

W naszym asortymencie znajduje się wiele typów opasek zaciskowych. Opaski dostępne są w wielu kolorach i wymiarach. Są dostępne nie tylko opaski jednorazowe, ale wielorazowe - również na rzepy. Ponadto w ofercie znajdą się także mocowania opasek, które pozwolą jeszcze bardziej uporządkować spinane kable, czy przewody. 

Rodzaje opasek zaciskowych 
Rodzaj opasek zaciskowychCechy
Opaski zaciskowe kabloweWykonane z tworzywa sztucznego, takiego jak poliamid. Prosta konstrukcja z elastyczną obejmą. Łatwe i szybkie mocowanie bez użycia narzędzi. Duża wytrzymałość na nacisk i zerwanie. Dostępne w różnych rozmiarach.
Opaski zaciskowe do rurWykonane z tworzywa sztucznego lub metalu. Łatwe i szybkie mocowanie bez użycia narzędzi. Duża wytrzymałość na nacisk i zerwanie. Dostępne w różnych rozmiarach.
Opaski zaciskowe do przewodówWykonane z tworzywa sztucznego, takiego jak poliamid. Łatwe i szybkie mocowanie bez użycia narzędzi. Duża wytrzymałość na nacisk i zerwanie. Dostępne w różnych rozmiarach.
Opaski zaciskowe koloroweWykonane z tworzywa sztucznego, takiego jak poliamid. Stosowane do oznaczania towarów w czasie transportu i magazynowania. Dostępne w różnych kolorach. Możliwość dołączenia tabliczek opisowych ułatwiających identyfikację poszczególnych elementów załadunku.
 

Trytytki cieszą się sporą popularnością, sprawdź jakie są ich zalety!

 

 • Opaski zaciskowe są bardzo proste w obsłudze i nie wymagają specjalistycznych umiejętności ani narzędzi.
 • Szybkość i skuteczność
 • Opaski zaciskowe znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach, od przemysłu elektrycznego po ogrodnictwo. Mogą być używane do organizacji kabli, mocowania różnych elementów, grupowania przewodów czy nawet w rolnictwie.
 • Są często regulowalne, co pozwala na dopasowanie ich do różnych rozmiarów i kształtów elementów, które mają być spięte.
 • Zazwyczaj są ekonomiczne i dostępne w dużych ilościach
 • Niektóre opaski zaciskowe są zaprojektowane do wielokrotnego użycia, co sprawia, że są bardziej przyjazne dla środowiska i bardziej ekonomiczne.
 • Są wykonane z wytrzymałych materiałów, co sprawia, że są solidne i odporne na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne.
 • W przypadku poprawnego zaciśnięcia, opaski zaciskowe zapewniają bezpieczne i trwałe połączenie, co jest istotne w wielu zastosowaniach.
 • Opaski zaciskowe są odporne na różne warunki atmosferyczne, co umożliwia ich stosowanie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń.

 

💡 Czy wiedziałeś, że opaski zaciskowe są znane również jako trytytki. Nazwa „trytytka” pochodzi od nazwiska amerykańskiego wynalazcy, który opatentował je w 1958 roku.
 

Jakie są dostępne rozmiary opasek zaciskowych na Neopak? 

Na Neopak możemy zakupić trytytki w wielu różnych rozmiarach. Różnią się nie tylko długością opaski, ale też i jej szerokością. Można kupić opaski o szerokości od 2.5 mm do 12.5 mm oraz długości od 90 mm do 910 mm. Taka różnorodność pozwala na ich szerokie zastosowanie. 
 

 

Zastosowania opasek zaciskowych:

 

Opaski zaciskowe są praktycznym i wszechstronnym narzędziem, które znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach życia codziennego i zawodowego. Poniżej kilka zastosowań: 

 • Organizacja i porządkowanie kabli - pozwalają zorganizować i złączyć kable, dzięki czemu nie płatają się i są uporządkowane
 • Transport i pakowanie - użycie trytytek pozwala na łączenie paczek, ale i zabezpieczanie pakunków
 • Prace montażowe - opaski wykorzystuje się do różnorakich prac montażowych - np. w przemyśle elektrycznym, czy telekomunikacyjnym
 • Ogrodnictwo - opaski mogą pomóc wiązać rośliny - czy to zapewniając im wsparcie, czy mocując pnące się gałęzie
 • Awaryjne naprawy - mogą pomóc w tymczasowych naprawach przedmiotów - np. łączenia rur, czy zepsutych pasów
 • Oznaczanie i identyfikacja - zastosowanie etykiety pozwoli oznaczyć kable, czy inne obiekty
 • Aktywność outdoorowa - podczas aktywności trytytki świetnie sprawdzą się do szybkich napraw, czy tymczasowego mocowania dodatkowych elementów bagażu


trytytki, opaski zaciskowe, opaski do kabli, opaski zaciskowe do przewodów
 

Jak prawidłowo założyć opaskę zaciskową?

 
 • Wybierz odpowiedni rozmiar i materiał opaski
 • Przygotuj elementy do łączenia - uporządkuj je i połącz w sposób umożliwiający użycie opaski
 • Owiń opaskę zaciskową wokół elementów
 • Przewlecz końcówkę opaski przez ząb zaciskowy
 • Dostosuj napięcie opaski zaciskając ją ręcznie - niezbyt mocno, by uniknąć uszkodzenia elementów
 • Przytnij nadmiar opaski i zabezpiecz odsłonięty koniec, by uniknąć zranienia

 

Jak usunąć opaskę zaciskową?

W zależności od rodzaju opaski zaciskowej, usunięcia jej nie będzie wymagało dodatkowych narzędzi - to opaski wielorazowe, czy też demontowane, a dla pozostałych potrzebne będą narzędzia, takie jak: 

 • Nożyczki lub obcinacz do kabli 
  Można użyć podważacza, aby podważyć mechanizm zapadki opaski zaciskowej i uwolnić zęby zaciskowe
  Przecinak do opasek zaciskowy czyli specjalne narzędzie, które dedykowane jest przecinaniu opasek zaciskowych.

 

Czy istnieje narzędzie ułatwiające zakładanie opasek zaciskowych? 


Owszem, są to zaciskarki do opasek. Jest to bardzo użyteczne narzędzie pozwalające na bardziej efektywną pracę. Używanie zaciskarki pozwala na szybszą i bardziej precyzyjną pracę przez co sprawdzi się szczególnie tam, gdzie wymagane jest równomierne mocowanie opasek, ale też tam gdzie potrzebna jest oszczędność czasu i zmniejszenie wysiłku fizycznego.
 

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie