Worki na opony

Propozycja dla fanów motoryzacji - worki na opony. Jak powszechnie wiadomo opony powinny być dopasowane do warunków panujących na drogach. Wczesną wiosną i późną jesienią, kiedy sezon na wymianę opon rusza pełną parą, szukamy gorączkowo w piwnicach i garażach naszych kół lub samych opon. Często jednak po ich odnalezieniu doznajemy szoku. Skorodowane felgi, uszkodzone i zapleśniałe opony pokryte warstwą kurzu, które w najlepszym wypadku musimy oczyścić, a w najgorszym nie nadają się już do użytku wprawiają nas w szewską pasję. Co dalej? Narażamy się więc na kolejne koszta, czy to czyszczenia, czy wymiany opon, felg - na nowe. Jak więc temu zaradzić? Jak przechowywać opony by nie ulegały zniszczeniom?

Tutaj z nieocenioną pomocą przychodzi produkt jakim są worki do przechowywania opon i kół.

Wykonane są z folii LDPE o grubości 35 mikrometrów, która zapewnia wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne takie jak rozerwanie, przebicie czy przetarcie. Jej wytrzymałość pozwala także na swobodne przenoszenie przedmiotów takich jak właśnie koła i opony bez ryzyka zniszczenia. Folia LDPE powstaje w procesie polimeryzacji polietylenu, przez co staje się także odporna na działanie wody i wilgoci. Jest nieprzepuszczalna więc po szczelnym zamknięciu worka z niej wykonanego nie ma możliwości, że do jego wnętrza dostanie się jakakolwiek wilgoć. Zapewni to bezpieczeństwo przechowywanych przedmiotów i oszczędzi stresu związanego z korodowaniem i gniciem zawartości. Dodatkowo w garażach, gdzie występuja wszelkiego rodzaju rozpuszczalniki, kleje i inne substancje chemiczne mogące powodować zniszczenia gumy, stali czy aluminium worki te pozwolą zabezpieczyć zawartość także przed nimi. Folia LDPE tej grubości stanowi zapewnienie dobrej izolacji przed kurzem, pyłem czy innymi szkodzliwymi czynnikami.

Dostępne w naszym sklepie zielone worki na opony mają aż 190 litrów pojemności i wymiary 1000mm x 1100mm co pozwoli na bezproblemowe i wygodne zapakowanie do nich opon czy kół. Dostępne są w rolce zawierającej 20 sztuk, tak więc mogą być Państwo pewni, że nie zabraknie ich podczas pakowania. Zielony kolor dodatkowo pozwoli na szybkie ich odnalezienie wśród innych przedmiotów stojących w powierzchni magazynowej oraz identyfikację. Wyróżniają się one na tle innych swoim żywym kolorem. Zapewniamy ekspresową wysyłkę i satysfakcję z zakupu.

Worki na opony

 
Nikomu nie trzeba tłumaczyć, czym są worki na śmieci. Wykorzystuje je każdy, w codziennych sytuacjach, jak i przy takich okazjach, kiedy zanosi się na większe porządki. W każdym się domu nie powinno zabraknąć worków na śmieci. Tym bardziej w firmach, zakładach pracy czy instytucjach użyteczności publicznej. Nigdy nie brakuje odpadów czy zbędnych przedmiotów do wyrzucenia, ale często jest też tak że worki na śmieci mogą pełnić funkcję tylko transportową czy nawet ochronną. Dlatego też warto przyjrzeć się bliżej produktowi jakim są worki na opony.
 

Worki na opony samochodowe

 
Wraz z przyjściem zimy każdy kierowca staje przed koniecznością wymiany opon z letnich na zimowe. Kiedy zaś nastanie nam cieplejsza pora roku znów należy się przerzuć – z zimowych opon na letnie. W takich właśnie okolicznościach szczególnie przydadzą się nam worki na opony. Ich niezawodnym plusem jest to, że mają 190 l objętości, co z całą pewnością odpowie na nasze potrzeby pakowania, zwłaszcza jeśli chodzi o tak dość spory przedmiot jakim są opony samochodowe. Nie musimy więc się martwić o to, że zabraknie nam miejsca czy o to, że worek na opony będzie za mały. Spokojnie i bez żadnego problemu będziemy mogli zabrać się za pakowanie.
 

Nie tylko funkcja transportowa

 
Wielu kierowców nie ma fizycznych możliwości bądź po prostu nie posiada odpowiednich umiejętności, by samodzielnie wymienić opony. Nie ma w tym żadnego wstydu, zresztą po to są mechanicy i wulkanizatorzy by świadczyć profesjonalne usługi w tym zakresie. Jednakże najpierw należy takie opony przewieźć do warsztatu. Gdybyśmy pakowali je „luzem” do samochodu to niechybnie doprowadzilibyśmy do zanieczyszczenia tapicerki, co w konsekwencji naraziłoby nas na dodatkowe koszta oraz na poświęcenie wolnego czasu. Dlatego tak bardzo ważne jest, aby pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu opon jakim są worki na opony. Jednakże funkcja tych worków jest nie tylko transportowa.
 
Chyba każdy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że po wymianie opon, te zdjęte z auta będziemy musieli przechowywać do końca sezonu – czy to letniego czy zimowego. W związku z tym równie ważne jest, aby zabezpieczyć nasze opony przed ewentualnym, niekorzystnymi czynnikami z zewnątrz, które mogłyby je narazić na szwank, a nawet na trwałe uszkodzenie. Opony możemy przechowywać w bardzo różnych miejscach. Nie zmienia to jednak faktu, iż jest to przedmiot wciąż narażony czy to na działanie pleśni albo rdzy. Mówiąc całkiem poważnie – konsekwencje mogą być dla nas dość dotkliwe. Może okazać się bowiem, że źle przechowywane opony nie nadają się już do użytku. To spowoduje, że będziemy musieli przygotować się na spory wydatek, co niewątpliwie odbije się negatywnie na budżecie domowym.
 
Na szczęście nic nie stoi na przeszkodzie, aby nasze opony przechowywać w workach na opony. Niezależnie od tego, czy mamy w domu wolne pomieszczenie, czy też zdecydujemy się na garaż albo piwnicę, albo na pomieszczenie gospodarcze wolnostojące na naszym podwórku worki na opony sprawdzą się znakomicie. Uchronią nasze opony przed szkodliwymi czynnikami z zewnątrz, zapewniając im suche i wolne od pleśni warunki, dzięki czemu nic się z nimi złego nie stanie przez kolejne, długie miesiące.
 

Worki na opony nie tylko samochodowe

 
Jak już zdążyliśmy wspomnieć worki na śmieci mogą służyć jako worki na opony i odwrotnie – worki na opony mogą posłużyć jako worki na śmieci. W tej kategorii nie będziemy jednak omawiać opakowań na odpady. Zajmiemy się dalej workami na opony i to opony różnego rodzaju, bo nie tylko samochodowe. Tutaj z pomocą mogą nam przyjść – co nie każdemu wyda się takie oczywiste – zwykłe worki na śmieci. Np. jeśli posiadamy motocykl, skuter, motorower czy zwykły bicykl i korzystamy z tego jednośladu dość często to nieuchronnie przyjdzie nam mieć do czynienia ze zdejmowaniem czy zakładaniem opon. A to złapiemy gumę, a to będzie trzeba wymienić całą oponę, a to po prostu zdecydujemy się na dokładne czyszczenie naszego pojazdu. Gdzie wówczas możemy przechować nasze opony?
 
Znakomitym rozwiązaniem będzie użycie worków na śmieci o nieco mniejszych gabarytach, np. worków na śmieci 160 l. Tu również w grę wchodzi nie tylko rola transportowa, ale także zabezpieczająca. Jest coś jeszcze. Mianowicie, jeżeli mamy dziecko to może ono korzystać z rowerka dziecięcego czy też z hulajnogi. Tu również będzie potrzebna – prędzej czy później – wymania, demontaż starych lub montaż nowych opon. I wówczas znów na ratunek przyjdą nam worki na śmieci. Tym razem nasz sklep zaoferuje Ci worki na śmieci 60 l. Ten produkt nada się idealnie do zapakowania opon pasujących do mniejszych pojazdów.
 
Jeżeli zastanawiasz się nad alternatywą dla worków na opony samochodowe, to sprawdź ofertę w naszym sklepie, która dotyczy worków na śmieci 240 l.

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie