Worki na śmieci o pojemności 20 litrów

Worki na śmieci 20 l są na tyle nieduże, żeby sprawdzić się w przypadku małych koszy łazienkowych i na tyle pojemne, żeby nie trzeba było ich zbyt często wymieniać.


Dwudziestolitrowe worki na śmieci stworzone zostały na potrzeby zbierania odpadów małych rozmiarów i o niewielkim ciężarze. Doskonale nadają się do użytku w pomieszczeniach sanitarnych i niewielkich biurach. Mogą być też użyte do przechowywania materiałów, drobnych przedmiotów.


Zastosowanie worków 20 l:

 • zachowanie porządku

 • łatwe segregowanie odpadów według ich rodzaju

 • prosta utylizacja niewielkich śmieci

 • segregowanie i gromadzenie drobnych rzeczy


Foliowe worki doskonale chronią przed wilgocią i zabrudzeniami, mogą być zatem używane do zabezpieczania przedmiotów przeznaczonych do przewozu. Są też niezastąpione podczas bieżących porządków, przeprowadzek lub remontów.
 

Worki na śmieci 20 litrów

 

Worki wykonane są z folii LDPE pochodzącej z recyklingu. Ich standardowy rozmiar to 45 x 52 cm. Sprzedawane są w postaci praktycznych rolek o różnej długości. Dostępne są w wersji transparentnej (umożliwiającej szybką identyfikację zawartości) i kolorowej, nieprzejrzystej. Niektóre rodzaje posiadają zaokrąglone końce do łatwego zawiązywania worka. 

worki na śmieci 20 L

Worki na śmieci o pojemności 20 litrów


Worki na śmieci są nieodłącznym elementem prowadzenia każdej firmy, czy gospodarstwa domowego. Ich najczęstszym sposobem użycia jest oczywiście pakowanie odpadów, niemal każdego typu. worki na odpadki o pojemności 20 litrów należą do najmniejszych tego typu produktów. Z tego względu sprawdzają się do pojemników na śmieci (koszy na śmieci) o niewielkich gabarytach. Takie kosze często spotykane są w biurach, pokojach dziecięcych, czy pod biurkiem. Niewielki kosz pozwala na zapakowanie mniejszej ilości śmieci, jednak sam pojemnik zajmuje też niewiele miejsca. Z tego względu małe worki na śmieci 20 L sprawdzają się doskonale wszędzie tam, gdzie nie można umieścić większych koszy na śmieci.

Worki na śmieci o niewielkich wymiarach mogą być też dobrym rozwiązaniem w podróży, czy w trasie. Wtedy także warto zbierać śmieci w czysty i sprawny sposób, warto więc zabrać worki na śmieci 20 L na wycieczkę, długi spacer, czy na kemping. Worki na śmieci o niewielkiej pojemności nie zajmują zbyt wiele miejsca nawet po zapełnieniu ich. Można je więc bez trudu przenosić w torbie lub plecaku. Można ich użyć do pakowania różnych rzeczy, nie tylko śmieci.
 

Worki na śmieci do łazienki


Nieduże kosze na odpady często są spotykane również w łazienkach. Tam mogą służyć do wyrzucania chusteczek, opakowań po kosmetykach, czy materiałów higienicznych. Nieduży pojemnik na odpady wymaga zastosowania niedużego worka. Worki na śmieci o pojemności 20 litrów sprawdzą się tam bardzo dobrze. Ich pojemność jest dobrze dopasowana do pojemników na odpady o pojemności od 10 do 20 litrów. Mimo małych rozmiarów worki na śmieci do łazienkowego kosza mają na tyle sporą objętość, by nie trzeba było ich zbyt często opróżniać - wymieniać.

worki na odpady 20 litrów

Dwudziestolitrowe worki na odpady są wręcz stworzone do użytku w koszach na śmieci, które nie są bardzo często używane. W przypadku codziennie używanych koszy na śmieci, do których wrzucamy wiele odpadów, warto wybrać pojemnik i worki na śmieci o zdecydowanie większej pojemności. Wtedy zmniejszymy częstotliwość koniecznej wymiany worków
 

Jakie zastosowanie mają worki na odpady o pojemności 20 litrów?


Zastosowanie worków na śmieci o pojemności 20 L jest takie samo, jak w przypadku pozostałych rodzajów worków. Po prostu ich objętość jest mniejsza, co ma swoje zalety, ale też pewne wady. Małe worki na śmieci trzeba częściej wymieniać, są jednak przeznaczone do niewielkich pojemników, które zajmują niedużo miejsca.

Zastosowanie worków na śmieci 20L to:
 • umożliwienie zachowania porządku w danym miejscu
 • proste segregowanie różnych typów odpadów
 • bezpieczny i czysty transport niedużych odpadów każdego typu
 • przechowywanie, pakowanie, sortowanie niedużych przedmiotów, niekoniecznie śmieci

Ten ostatni z wymienionych sposobów użycia worków na odpady 20-litrowych jest szczególnie interesujący, a nie każdy go używa. Można natomiast skorzystać z niedużych worków na śmieci w taki sposób, jakby były “zwykłą” reklamówką. Worki na śmieci, niezależnie od swojej objętości, dobrze sprawdzają się w roli alternatywy dla innych opakowań.
 

Rodzaje worków na śmieci


Wśród dostępnych w Neopaku worków na odpady znajdą Państwo wiele różnych rozwiązań. Worki na śmieci różnią się od siebie objętością, choć to nie jedyna różnica. Poszczególne odmiany mogą posiadać odmienne sposoby zamknięcia lub nie mieć go wcale. Poza objętością worka na śmieci, dużą rolę odgrywa też jego grubość. Wprost wpływa na wytrzymałość opakowania na odpady. Mocne worki na śmieci przydają się szczególnie przy sporej objętości worka na śmieci - na przykład 120 litrów i więcej. Wtedy zawartość zwykle jest dość ciężka, co wymaga użycia grubej folii. Niewielkie woreczki, jak worki na śmieci 20 litrów, zwykle są produkowane z cieńszej folii. Produkt jest przez co tańszy w zakupie.

W Nepalu znajdą Państwo:
Jeżeli natomiast potrzebują Państwo większych worków na odpady, zapraszamy do pozostałych kategorii w naszym sklepie, jak na przykład:
 • 35-litrowe worki na śmieci
 • 60-litrowe worki na śmieci
 • 120-litrowe worki na śmieci
 • 150-litrowe worki na śmieci
 • 160-litrowe worki na śmieci
 • 190-litrowe worki na śmieci
 • worki na gruz i odpady budowlane
 • worki na opony
worki na śmieci 20 L
 

Jakie worki na śmieci wybrać?


Każdorazowo podczas wyboru opakowań, również worków na śmieci, warto dobrze zastanowić się nad swoimi potrzebami. W przypadku worków na śmieci istotna jest ich pojemność - musi być dopasowana do posiadanego już pojemnika.  Jeśli natomiast nie posiadają Państwo jeszcze ani kosza na śmieci, ani odpowiednich worków, można podejść do wyboru dość dowolnie. W przypadku worków na śmieci ważną funkcją jest możliwość związania ich. Dzięki temu przenoszenie pełnego worka - wyrzucanie śmieci - jest prostsze, nie musimy się obawiać wysypania się odpadów. W Neopaku mamy:
Oba sposoby są dość wygodne, niektórzy klienci mają natomiast swoje preferencje. Warto także wybierać produkty spośród najbardziej ekologicznych worków na śmieci.
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie