Worki na śmieci o pojemności 60 litrów

Najpopularniejsze z worków pasujących do przeciętnej wielkości koszy na śmieci to worki o pojemności 60 litrów. Ich wielkość dostosowana jest do potrzeb większości gospodarstw domowych. Nie zajmują one dużej przestrzeni jednak mieszczą na tyle dużo odpadów, że nie ma potrzeby wynoszenia ich codziennie,a na przykład co drugi czy co trzeci dzień. Worki 60 L wykorzystywane są też w przestrzeniach publicznych takich jak galerie handowe czy parki ponieważ pasują do średniej wielkości pojemników na odpady.
 

Co właściwości worków 60 litrowych - jest ich całkiem wiele.

 

Przede wszystkim najważniejszą właściwością jest odporność na uszkodzenia. Wybierając worki na odpady warto kierowac sie jakością produktów. Worki z grubszej lub bardziej wytrzymałej folii zapodbiegną przykrym skutkom rozerwania czy przebicia ich w postaci rozsypania odpadów. O ile zbieranie odpadów suchych takich jak papier, plastik czy metal odbywa się dość szybko i nie pozostawia śladów - o tyle w przypadku odpadów biologicznych skutki rozerwania worka są bardzo nieprzyjemne. Tutaj pojawia się kolejna z właściwości worków dostępnych w naszym sklepie. Są one nieprzepuszczalne pod względem pary wodnej, dlatego też po odpowiednim zamknięciu i zabezpieczeniu worka nie ma możliwośći powstania żadnycy wycieków czy też ulatniania się z niego nieprzyjemnych zapachów. Dlaczego jest to tak ważne? Proszę wyobrazić sobie mieszankę odpadów różnego pochodzenia i różnych zapachach. W przypadku niezabezpieczenia takiej zawartości narażamy siebie i osoby z otoczenia na wdychanie często szkodliwych związków powstających podczas procesu rozkładu, który rozpoczyna się już w momencie umieszczenia odpadu w worku na śmieci.
 

Podsumowując - jeśli szukają Państwo niezawodnych workiów na śmieci w różnych rozmiarach i kolorach, oraz z różnymi systemami zamykania - trafili Państwo pod najlepszy adres. Oferujemy worki z taśmami ściągającymi, bez taśm ściągających, w kolorach, które pozwolą utrzymać porządek i ułatwią segregację odpadów, a także w opcji biodegradowalnej lub standardowej. Współpracujemy tylko i wyłącznie z najlepszymi producentami, którzy gwarantują niezrównaną jakość i największa wytrzymałość swoich produktów. Zależy nam na Państwa zadowoleniu dlatego oferta naszego sklepu jest stale poszerzana. Dodatkowo oferujemy atrakcyjne ceny i systemy rabatowe. Zapraszamy do zapoznania się z pełną oferta sklepu.

Czy wiesz, kiedy powstał pierwszy worek na śmieci? Otóż w Kanadzie w roku 1950. Został stworzony przez Harry'ego Wasylyka. Produkty te były początkowo stworzone na poczet komercji, jednakże po wykupieniu praw do wynalazku Harry’ego przez firmę Union Carbide Company, zostały wyprodukowane worki na śmieci w kolorze zielonym, które były przeznaczone głównie do użytku domowego. Od tamtego czasu, każda osoba chciała mieć w swoim domu przydatne worki na odpady. Jak widać, worki na śmieci 60-litrowe i inne, nie mają bardzo długiej historii, a dziś raczej nie wyobrażamy sobie życia bez tych przydatnych akcesoriów, dzięki którym możemy segregować śmieci i zabezpieczać je w wygodny sposób. Śmieci są prawdziwym problemem cywilizacyjnym, ponieważ są wytwarzane w ilości około 300 kg rocznie przez jednego Polaka. Natomiast w niektórych krajach liczba ta jest o wiele wyższa i przekracza nawet 700 kg na jednego mieszkańca. Dzięki zastosowaniu worków do segregacji 60-litrowych, można poradzić sobie z tym problemem, wrzucając poszczególne odpady do dedykowanych worków i poddając je recyklingowi.
 

Podział worków na śmieci - 60-cio litrowe

 
Worki-na-mieci-60l
W naszej ofercie znajdziesz worki na śmieci różnokolorowe 60-litrowe. Każdy kolor oznacza inny rodzaj odpadu:
 • worki na śmieci czerwone 60-cio litrowe – przeznaczone są do odpadów medycznych. Najczęściej spotykane są właśnie w placówkach leczniczych, ale również i w salonach kosmetycznych, tatuażu czy w przychodniach weterynaryjnych. Worki na odpady medyczne wyprodukowane są z wytrzymałej folii LDPE, która jest odporna na działanie chemii i wilgoci, a także ciężko ją rozerwać.
 • Worki na śmieci zielone 60-litrowe – przeznaczone są do segregacji szkła. Możesz tam wrzucać każde szklane naczynie, którego chcesz się pozbyć ze swojego domu. Dzięki takiej segregacji, wszelkie szkło zostaje poddane recyklingowi, więc może być cały czas wykorzystywane do produkcji nowych butelek, słoików czy innych naczyń. Odpady z tego worka mogą być przetwarzane nieskończenie wiele razy. 
 • Worki na śmieci niebieskie 60-litrowe – zostały stworzone do wyrzucania papieru, który również może zostać poddany recyklingowi. Z odpadów tych powstają kartony, ręczniki papierowe, papier toaletowy, jak i wiele innych produktów codziennego użytku. 
 • Worki na śmieci żółty 60-litrowy – do niego wyrzucasz plastik i metal, i to właśnie te worki są zapełniane najszybciej przez domowników. Metal również może zostać wykorzystany wielokrotnie do produkcji innych zasobów. Plastik wykorzystywany jest jako surowiec wtórny lub wysokokaloryczne źródło energii. 
 • Worki na śmieci brązowe 60-litrowe – do niego możesz wyrzucać wszelkie odpady organiczne, które szybko się rozkładają – przeważnie są to resztki jedzenia.
 • Worki na śmieci czarne 60-litrowe – przeznaczone są do śmieci mieszanych, czyli tych, które nie nadają się do segregacji. 
 • Worki na śmieci bezbarwne 60-litrowe – świetnie sprawdzają się podczas przeprowadzek i pakowania do nich ubrań, ponieważ są transparentne, więc doskonale widać całą zawartość worka.
W naszej ofercie znajdziesz również worki na śmieci 60-litrowe, wyposażone w taśmę, dzięki której jeszcze lepiej zabezpieczysz śmieci przed wypadnięciem, czy przykrymi zapachami.
 

Do czego jeszcze możesz wykorzystać worki na śmieci 60-litrowe?

 
Worki-na-mieci-60l-1
Duże worki na śmieci, właśnie te posiadające 60 litrów, wykonane z folii LDPE, doskonale sprawdzają się również podczas wynoszenia gruzu, ponieważ wykonane są z bardzo wytrzymałej folii, która nie rozerwie się nawet wtedy, kiedy worek będzie w całości napełniony gruzem. Z powodzeniem można je wykorzystać podczas prac ogrodowych i budowlanych. 

Worki na śmieci 60-litrowe, bardzo dobrze sprawdzają się również podczas przechowywania opon samochodowych. Zabezpieczając w ten sposób opony chronisz je przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak: światło ultrafioletowe, pył czy wilgoć.
 

Dlaczego warto korzystać z worków na śmieci 60-litrowych do segregacji?

 
Dziś coraz większemu gronu ludzi zależy na tym, aby bardziej dbać o naszą planetę, a worki na śmieci 60-litrowe, w różnych kolorach, bardzo to ułatwiają. Wykorzystuje się je nie tylko w gospodarstwach domowych, ale również wielu firmach. Ważne, aby wybierane worki na śmieci posiadały wysoką jakość, nie zrywały się podczas wyrzucania ich do zewnętrznego kosza i były wygodne w użytkowaniu. Wybierając oferowane przez nasz sklep internetowy worki na śmieci 60-litrowe w kolorach pozwalających na swobodną segregację, otrzymujesz pełnowartościowy produkt, który stanie się Twoją prawą ręką. Folia LPDE, z której są wykonywane, jest solidna i wytrzymała, więc nie musisz martwić się, kiedy do zielonego worka wrzucisz nawet potłuczone szkło. Folia ta jest tak gruba, że nie powoli na jego przedarcie się. Nie zastanawiaj się więc dłużej i jeszcze dziś wybierz worki na śmieci 60-litrowe, które uskutecznią Twoją segregację, dzięki której ochronisz naszą planetę przed plagą śmieci. 

Zachęcamy również do skorzystania z innych, oferowanych przez nas kategorii produktowych. 
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie