Worki na śmieci o pojemności 120 litrów

W ofercie naszego sklepu neopak.pl znajdziesz worki na śmieci o pojemności 120 litrów. To jedna z wielu propozycji w kategorii worki na śmieci. Nasze produkty charakteryzują się wysoką jakością i trwałością. Worki na śmieci o pojemności 120 litrów dostępne są u nas w wielu różnych kolorach: zielony, niebieski, brązowy, czarny, transparentny, fioletowy, żółty i czerwony. Wszystkie oferowane przez nas 120 litrowe worki wykonane są z folii LDPE o różnej grubości, która nie przepuszcza wilgoci i zapachów, więc doskonale sprawdzają się do segregacji wielu rodzajów odpadów. 
W naszej ofercie znajdziesz wielopaki worków sprzedawane po 10-25 sztuk w opakowaniu. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ taka rolka worków zajmuje mało miejsca, a starcza na długo. Wytrzymałe i pojemne worki sprawdzą się nawet przy cięższej zawartości, są odporne na rozerwania. Część z worków, które posiadamy w naszej ofercie, mają taśmę ściągającą - ułatwiającą ich zamykanie i zapobiegającą wypadanie zawartości z worka.
 

Cechy worków na śmieci wykonanych z folii LDPE:

 • duża wytrzymałość na rozciąganie,
 • duża wytrzymałość na rozerwanie,
 • nie przepuszczają wilgoci,
 • nie przepuszczają zapachów. 
 

Do czego można wykorzystać worki na śmieci o pojemności 120 litrów?

Ta pojemność worków sprawia, że przeznaczone są przede wszystkim do koszy domowych i biurowych. Sprawdzą się na odpady zmieszane. Pamiętaj, aby makulaturę, bio odpady i szkło umieszczać w kubłach zbiorczych bez worków na śmieci, ponieważ trudno będzie poddać je procesowi recyklingu, jeżeli będą zanieczyszczone tworzywem takim jak folia LDPE. Oczywiście to nie jedyne zastosowania worków na śmieci. Przydadzą się podczas remontów oraz przeprowadzki. Worek na śmieci możesz potraktować jak worek na ubrania. Nie ściągaj ubrań z wieszaków podczas przeprowadzki. Nie ściągaj ich nawet z drążka, na którym wiszą. Zsuń ze sobą po 10 sztuk wieszaków z ubraniami. Worek foliowy naciągnij od dołu na cały pakiet ubrań. Najlepiej będzie użyć worków z taśmą ściągającą, dzięki której zabezpieczysz stabilnie worek, obwiązując go o wieszaki. W taki sposób masz szybko i tanio zapakowane ubrania do przeprowadzki i nie musisz ich ściągać i ponownie zakładać na wieszaki. Jednak przede wszystkim worki na śmieci zapewnią znakomitą ochronę przed brudem, wilgocią i zapachami. 
 
 

Jak segregować odpady?

Mamy nadzieję, że ochrona środowiska jest dla ciebie równie ważna jak dla nas. Worki na śmieci to idealne opakowanie na odpady. Wyróżniamy różne sekcje odpadów, które warto dokładnie segregować już na poziomie gospodarstwa domowego, aby zwiększyć szansę przerobienia ich w procesie recyklingu. Worki na śmieci nadają się na odpady zmieszane oraz tworzywa sztuczne. To ważne, żeby nie umieszczać w nich szkła, bio odpadów i makulatury, ponieważ trudno będzie usunąć folię LDPE z odpadów na etapie ich segregacji. Jakie pojemniki na odpady wyróżniamy? Oto nasza lista podziału odpadów:
 • pojemnik czarny – odpady zmieszane,
 • pojemnik zielony – szkło,
 • pojemnik żółty – tworzywa sztuczne, plastik i metale,
 • pojemnik niebieski – makulatura,
 • pojemnik brązowy – bio odpady.
 

Jaki rozmiar worka wybrać do kosza na śmieci?

Worki na śmieci 20 l – worki foliowe na małą ilość odpadów. Stosowane najczęściej w koszach łazienkowych, gdzie nie produkuje się dużej ilości odpadów.
Worki na śmieci 35 l – nieco większe worki foliowe. Sprawdzą się zarówno w koszach łazienkowych, jak i w małych koszach biurowych oraz w małych koszach w pokojach dziecięcych. 
Worki na śmieci 60 l – pasują do średniej wielkości pojemników na odpady. Wykorzystywane są często jako worki na śmieci w przestrzeni publicznej. Nadają się do takich pojemników na odpady jak kosze na śmieci w galeriach handlowych.
Worki na śmieci 120 l – znakomite rozwiązanie do odpadów domowych i biurowych. Duży rozmiar worków sprawia, że pomieszczą produkowane codziennie odpady zmieszane. Wytrzymałe worki na śmieci są w stanie pomieścić dużą objętość odpadów oraz ich spory ciężar.
Worki na śmieci 240 l – wykonane z wyjątkowo grubej folii LDPE, dzięki czemu są bardzo wytrzymałe i odporne na rozerwania. To ważne z uwagi na ich duży rozmiar, a więc dużą i prawdopodobnie ciężką zawartość odpadów, jaką mogą pomieścić. Sprawdzają się doskonale do dużych pojemników na odpady. Można je wykorzystać również w pracach ogrodowych, podczas remontów i przeprowadzek.
Worki na śmieci 300 l – wyjątkowo pojemne worki na śmieci. Wykonane z folii mającej grubość aż 45 mikrometrów. Zapewnia to wyjątkową wytrzymałość na rozerwania i rozciąganie. Worki o pojemności 300 litrów sprawdzają się podczas prac remontowych oraz budowlanych. Jeżeli planujesz duże sprzątanie, to z pewnością właśnie ta pojemność worków okaże się przydatna.
 
Sprawdź naszą ofertę worków na śmieci o pojemności 120 litrów i wybierz popularne, domowe rozwiązanie na segregowanie odpadów i utrzymanie domu w czystości. W razie pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub przez naszą stronę internetową. Nasi doradcy służą fachową pomocą w wyborze produktów z naszego sklepu.
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie