Woreczki z zamknięciem strunowym

Woreczki foliowe z zamknięciem strunowym stanowią świetną propozycję dla każdego! Swoje zastosowanie znajdą w większości prac związanych z segregowaniem, przechowywaniem, zabezpieczaniem i wysyłką przedmiotów o niewielkich rozmiarach. Umożliwiają bezpieczne przechowywanie m.in. drobnych ozdób, biżuterii, przypraw, ziół czy kolekcjonerskich skarbów, a także małej elektroniki lub telefonów. Folia, z której są one wykonane, gwarantuje szczelne zabezpieczenie przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Kurz, pył, wilgoć, woda, uszkodzenia mechaniczne w postaci rys na powierzchni — przestają być straszne. Charakterystyczną cechą dla tego typu woreczków jest system strunowego zamykania. Jest prosty i intuicyjny, dzięki czemu ułatwi proces pakowania i sprawi, że zaoszczędzisz swój cenny czas.

Torebki z zamknięciem strunowym uratują Cię w wielu sytuacjach! Błyskawiczne zamykanie pozwala na zastosowanie tych torebek wszędzie tam, gdzie liczy się czas działania. Wystarczy zapakować przedmiot i siłą własnych palców domknąć system zip, w który wyposażony jest woreczek. Szczelne i dokładne zamknięcie to gwarancja bezpieczeństwa Twoich dóbr. Woreczki tego typu są szczególnie mile widziane w wyposażeniach sklepów czy magazynów. W gospodarstwie domowym także się przydadzą, np. jako rozwiązanie do pakowania produktów spożywczych. Posiadają atesty zezwalające na ich kontakt z żywnością, które przyznawane są po serii restrykcyjnych badań. Pozwalają one określić, czy dany materiał nie wchodzi w reakcję z żywnością. Dzięki temu masz pewność co do jakości naszych produktów.

Woreczki strunowe zakupione w naszym sklepie są niezawodne i trwałe. Od wielu lat współpracujemy ze znanymi i renomowanymi producentami. Jakość naszych produktów jest na bieżąco weryfikowana przez specjalistów, dzięki czemu nie musisz martwić się o ich wykonanie. Bezpieczeństwo i jakość to dla nas podstawa. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą, a także do przeczytania dostępnych artykułów:

Worki strunowe — do czego używać? Zastosowanie
Torebki strunowe — profesjonalne przechowywanie

 

Jak powstały torebki strunowe?

Historia torebek strunowych sięga 1951 roku. Wszystko zaczęło się od Borge’a Madsena, który postanowił złożyć wniosek o przyznanie mu patentu na plastikowy zamek błyskawiczny. Choć ma on niewiele wspólnego z torebką strunową, były to dopiero początki i pierwszej pomysły. Patent Borge’a został wykupiony przez firmę Flexigrip Inc., a dokładniej przez Maxa Ausnita i jego syna. Wówczas oni zaczęli produkować zamki błyskawiczne. 

W latach 60. syn Maxa, Steven Ausnit — opracował prasę do zamykania zamków. Był to wielki krok, który przyczynił się do zwiększenia sprzedaży, ale także do obniżenia kosztów związanych z produkcją czy kupnem materiałów. Zainteresowanie torebkami strunowymi znacznie się zwiększyło, jednak mimo to, produkcja nadal nie była taka prosta i opłacalna, głównie ze względu na to, iż suwaki musiały być zgrzewane z woreczkami. Steven szybko się zorientował i postanowił poszukać rozwiązania, które usprawni produkcję. Wówczas natrafił na firmę Seisan Nippon Sha, która zaproponowała mu wbudowanie zamka błyskawicznego bezpośrednio do torebek. Co ciekawe, rozwiązanie to pozwoliło zmniejszyć koszty produkcji aż o połowę!

Firmie Flexigrip udało się dość do porozumienia z przedsiębiorstwem Seisan i w ten oto sposób powstała firma Minigrip, która sprzedawała woreczki strunowe głównie z żywicy polietylenowej. Obecnie tego typu torebki możemy znaleźć w wielu sklepach, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Warto jednak zwracać uwagę na ich jakość, bowiem ma ona ogromne znaczenie w kwestii żywotności produktów.

Worki z zamknięciem strunowym — zastosowanie

Woreczki z zamknięciem strunowym posiadają naprawdę szerokie zastosowanie. Ich wykorzystanie zależy wyłącznie od Twoich potrzeb i pomysłowości! Są one dostępne w różnych rozmiarach i najczęściej służą użytkownikom do przechowywania lub segregowania przedmiotów, takich jak:
 • biżuteria i jej poszczególne elementy, np. koraliki, nici,
 • monety, zwłaszcza kolekcjonerskie, 
 • zdjęcia, zwłaszcza te sprzed wielu lat, 
 • dziecięce zabawki, w tym np. klocki lego,
 • elementy techniczne, kable czy przełączniki,
 • lekarstwa, 
 • żywność, w tym również przypraw, 
 • drobnych pamiątek, np. magnesów, 
 • gwoździe, imbusy, śrubki.
Branżą, w której wykorzystuje się woreczki strunowe, jest przede wszystkim branża jubilerska. Drobne elementy, jak i gotowe naszyjniki czy bransoletki wymagają odpowiedniej ochrony przed ewentualnymi uszkodzeniami i zabrudzeniami. Sklepy pasmanteryjne również na co dzień stosują to praktyczne rozwiązanie, głównie ze względu na niewielkie rozmiary stosowanych guzików czy nitek. Pudełka w tym przypadku nie spełniłyby swojej roli i przy ich wykorzystaniu, elementy te mogłyby szybko się zgubić. 

W branży gastronomicznej worki strunowe służą przede wszystkim do mrożenia żywności, z kolei w aptekach i szpitalach — ułatwiają segregowanie leków, które muszą zostać wydane pacjentowi. Dodatkowo zapewniają ochronę przed zgubieniem, jak i zawilgoceniem.
Woreczki te są praktycznymi elementami o nieograniczonym zastosowaniu — znaczenie w tej kwestii ma wyłącznie Twoja wyobraźnia! Wachlarz możliwości dodatkowo zwiększa nasza szeroka oferta, bowiem proponujemy woreczki w różnych rozmiarach, jak i kolorach. 
 

Torebki strunowe — nasze produkty

Nasza oferta składa się z torebek w różnych wersjach, tak, aby każdy z naszych klientów mógł znaleźć odpowiadające mu rozwiązanie. Jednym z przykładów są torebki strunowe 150x200 mm/0,040 mm 100 szt. Posiadają dość uniwersalne wymiary, które umożliwiają przechowywanie małych i średnich elementów. Są przezroczyste, dzięki czemu od razu zauważysz, co znajduje się w poszczególnych woreczkach. Zostały wykonane z folii polietylenowej, która charakteryzuje się wysoką elastycznością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Gwarantuje świetne zabezpieczenie przed kurzem, zarysowaniami, jak i wilgocią. Elementy przechowywane w woreczkach są w pełni bezpieczne. 

Z nieco większych woreczków oferujemy m.in. torebki strunowe ESD 200x300 mm/0,080 mm 100 szt w kolorze czerwonym, które podobnie jak wyżej wspomniane worki, wykonywane są z folii polietylenowej. Wykazują również właściwości antystatyczne, dzięki którym zapewniają ochronę przed działalnością wyładowań elektrycznych.

Jedne z najmniejszych woreczków to m.in. torebki strunowe 35x45 mm/0,050 mm w kolorze złotym czy też niebieskim. Niezależnie od tego, jakie produkty chcesz przechowywać, u nas z pewnością znajdziesz pożądane woreczki, charakteryzujące się trwałością i solidnością. Poza nimi oferujemy także inne artykuły przeznaczone do pakowania czy przechowywania. Są to przede wszystkim koperty, torby, jak i kartony. Zachęcamy do ich sprawdzenia! W razie jakichkolwiek pytań odezwij się do nas — chętnie pomożemy Ci odnaleźć rozwiązanie, które spełni wszystkie Twoje oczekiwania.
 
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie