Foliopisy

Długopisy foliowe to przybory piśmiennicze, które znajdują swoje zastosowanie w wielu miejscach pracy. Produkt ten charakteryzuje się wieloma zaletami i osobliwościami, dlatego postanowiliśmy wymienić najważniejsze z nich:

 • System podawania tuszu zapewnia łatwe uzupełnianie bez konieczności wymiany części roboczych, z tego powodu może być stosowany nawet jedną ręką
 • Wysoka intensywność druku dzięki szerokiej powierzchni styku z papierem (ilość tuszu dostaje się na stronę i tym samym decyduje o jakości);
 • Pewny i wygodny chwyt dzięki gładkiej powierzchni
 • Szeroka gama kolorów dostępnych na rynku
 • Elastyczna szerokość linii w zależności od rodzaju i marki
 • Łatwość użycia
 • Możliwość zastosowania jako materiał promocyjny

Foliopisy są dostarczane na rynku jako długopisy z metalicznymi kolorami, pisaki z filcową końcówką o elastycznej grubości linii i markery do malowania. Ponadto, produkt ten ma swój wariant nadruku, który jest używany jako materiał promocyjny

Jego największą zaletą jest niezawodny system podawania tuszu, który pozwala użytkownikom na uzupełnianie tuszu bez konieczności wymiany jakichkolwiek części roboczych wewnątrz, dzięki czemu można go używać jedną ręką.

Pisaki foliowe występują w wielu jaskrawych i intensywnych kolorach i mają szerokie zastosowanie: od drukowania wkładów do gazet po różnego rodzaju maszyny do szycia i zszywane przedmioty, takie jak torby. Dlatego też znajdują swoje zastosowanie przede wszystkim w przemyśle poligraficznym, ale także w miejscach pracy, gdzie stosuje się wysokiej jakości nadruki (np.: służby porządkowe)

Użytkownicy mogą łatwo i bezpiecznie używać tych foliopisów własnymi rękami dzięki gładkiemu uchwytowi. Ponadto, szeroka gama kolorów dostępnych na rynku daje użytkownikom możliwość znalezienia tego, który idealnie pasuje do ich potrzeb. Oprócz podstawowych kolorów produkt ten występuje w kolorach metalicznych, które są często używane w niektórych rodzajach pracy (np.: w pracy w IT, gdzie pracownicy muszą pisać kod).

Długopisy foliowe mają szerokie zastosowanie w wielu miejscach pracy i są głównie wykorzystywane do drukowania.

Ze względu na bezpieczną obsługę przy użyciu jednej ręki, markery te są akceptowane jako akcesorium szczególnie dla pracowników ochrony, którzy muszą robić notatki podczas patrolowania lub sprawdzania identyfikatorów.

Największą zaletą jest jego system podawania tuszu, który pozwala użytkownikom do ponownego napełnienia go bez zmiany jakichkolwiek części roboczych wewnątrz co daje im możliwość korzystania z niego jedną ręką przez cały czas. Kolejną zaletą jest jego elastyczna szerokość, która zależy od typu i marki. Wysoka intensywność kolorów sprawia, że jest to

Kolejną zaletą tego produktu jest szerokość linii: w zależności od rodzaju i marki, waha się ona od bardzo cienkich linii (np.: 0,4 mm) do bardzo szerokich kresek (1 mm). Wreszcie, długopisy foliowe są łatwe w użyciu nawet dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej

Produkt ten może być wykorzystywany jako przedmiot promocyjny dzięki możliwościom nadruku (sitodruk i offset), co oznacza, że użytkownicy mogą tworzyć oryginalne i atrakcyjne upominki o dowolnym kształcie lub wzorze.

Foliopisy


Wiesz, co to jest foliopis? Być może ta nazwa niewiele mówi. Jeśli natomiast zapewnimy, że to rodzaj cienkopisu, który został stworzony do pisania po folii i plastiku, wiele się wyjaśnia. Foliopisy są przydatnymi akcesoriami piśmienniczymi, które pozwalają pisać dowolne treści i oznaczenia nawet na foliowych powierzchniach. W przypadku typowych flamastrów, markerów, czy długopisów raczej nie byłoby to możliwe.

Dlaczego foliopis nadaje się tak dobrze do nanoszenia napisów na folii lub plastiku? Odpowiedzialny za to jest specjalny rodzaj tuszu. Dużym atutem jest fakt, że mimo możliwości permanentnego oznaczania różnych powierzchni tusz jest bezzapachowy i zupełnie nietoksyczny. Wszystko to sprawia, że foliopis jest przyborem, którego mogą używać nawet dzieci. Także podczas częstego używania tego produktu nie musimy się więc obawiać alergii, nie ładnego zapachu, czy brudzenia rąk.
 

Foliopis - po czym można nim pisać?


Już sama nazwa wskazuje przeznaczenie tego rodzaju cienkopisu. Foliopis nadaje się doskonale do pisania po powierzchniach wykonanych z folii. Zupełnie dobrze sprawdza się również podczas nanoszenia różnych oznaczeń na plastiku - na przykład plastikowych opakowaniach. Foliopis nadaje się również do pisania po szybach. Można więc bez wątpienia stwierdzić, że jest bardzo uniwersalnym produktem.

foliopis

Po czym pisze foliopis:
 • folia
 • plastik
 • szkło, szyby
 • metal
 • karton
 • papier

Co ważne, w przypadku każdej z tych powierzchni, napisy i oznaczenia wykonane foliopisem są dość trwałe. Nie ścierają się zbyt łatwo i nie stają się nieczytelne pod wpływem warunków atmosferycznych lub wilgoci. Można więc zarówno wykorzystywać foliopis amatorsko, na przykład jako jeden z przyborów szkolnych lub biurowych, w archiwizacji dokumentów, jak i znaleźć mu profesjonalne zastosowanie. Można nim oznaczać części samochodowe, różne przedmioty na sprzedaż lub dowolne inne towary i przedmioty.
 

Rodzaje cienkopisów do pisania po folii


Jednym z parametrów, który pozwala odróżnić od siebie różne warianty tego produktu, jest grubość końcówki. Jaka to różnica dla użytkownika, czy końcówka jest duża, czy mała? W zależności od tego parametru możemy pisać lub rysować cienką lub grubszą linią. Warto więcdobrać odpowiedni rodzaj foliopisu do swoich preferencji, aby stworzyć czytelny podpis. Dostępne rodzaje foliopisów to:

Jakie kolory znajdują się w takim zestawie?
 • czarny
 • czerwony
 • niebieski
 • zielony

Zaopatrując się w taki zestaw mogą Państwo tworzyć czytelne napisy i oznaczenia korzystając z czterech dostępnych kolorów. To znacznie ułatwia tworzenie wyraźnych i oznaczeń.
 

Właściwości foliopisów


Jakie są najważniejsze właściwości foliopisów? Ten rodzaj cienkopisu pozwala na szybkie i wyraźne tworzenie wielokolorowych oznaczeń, niezależnie od powierzchni po której planujesz pisać. Foliopisy Schneider doskonale piszą po szkle, folii, plastiku, ale także po papierze, kartonie, czy nawet metalowych powierzchniach. Dużą zaletą jest zastosowanie w nich tuszu, który nie uczula, jest bezzapachowy i nie jest toksyczny. Produkt nadaje się więc do użytku przez wszystkich, także dzieci. Warto natomiast pamiętać, że ewentualne popisanie się dziecka po rękach może być nieco trudniejsze do usunięcia, niż zwykły długopis.

Do zalet foliopisów z pewnością trzeba zaliczyć także ich bardzo kompaktowe rozmiary. Bez problemu można je wszędzie ze sobą zabrać - w plecaku, piórniku, a nawet w kieszeni. Małe rozmiary sprawiają, że foliopak warto wozić w swoim samochodzie, trzymać w biurku lub biurowym kontenerku. Ten bardzo uniwersalny artykuł można wszechstronnie wykorzystać i z pewnością przyda się niejeden raz.
 

Największe zalety foliopisów


Niepozorny cienkopis, który pisze po niemal każdej powierzchni? To właśnie foliopis.Wiele osób ceni go za liczne zalety, niektórzy wręcz nie wyobrażają sobie bez niego codziennej pracy. Foliopis sprawdza się świetnie podczas podpisywania różnych przedmiotów i towarów - niezależnie od rodzaju materiału, z którego są wykonane. Dzięki tej właściwości foliopisy mogą być wykorzystywane także w profesjonalnym zastosowaniu. Kilka kolorów w jednym pakiecie sprawia, że oznaczenia foliopisem mogą być naprawdę wyraźne.

Największe zalety foliopisu:
 • możliwość pisania po folii, plastiku, metalu, szkle, kartonie, papierze i nie tylko
 • kompaktowe rozmiary - trwały tusz w obudowie zwykłego cienkopisu/długopisu
 • cztery kolory w zestawie
 • trwały tusz - odporny na ścieranie, wilgoć, promienie UV
 • tusz jest bezzapachowy, nietoksyczny
 • do wyboru różne rodzaje - grubsza lub cieńsza końcówka
 • produkt renomowanej firmy, wysoka jakość
 

Gdzie kupić foliopis Schneider?


Foliopisy, a także inne artykuły papiernicze i przybory piśmiennicze znajdą Państwo na stronach naszego sklepu Neopak. Posiadamy duży wybór produktów zarówno do domowego, szkolnego jak i profesjonalnego zastosowania. W razie problemów z wyborem najlepszego produktu, warto skontaktować się z naszymi specjalistami - chętnie udzielimy wszelkiego wsparcia.
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie