Markery

Markery są przydatne w każdym biurze, domu, szkole i sklepie.

Dzięki nim można wykonywać wyraźnie widoczne napisy i rysunki na różnych powierzchniach. Z ich pomocą można łatwo oznaczyć właściwe miejsca do cięcia, mocowania lub wiercenia. Ale używa się ich również do przygotowania powierzchni przed malowaniem, mocowania etykiet na pojemnikach podczas transportu, oznaczania mebli do demontażu itp.

Markery są dostępne w różnych kolorach - czarnym, białym, żółtym lub zielonym. Mogą być rozgałęzione lub z pojedynczą końcówką. Najczęściej spotykane sztyfty do markerów wykonane są z filcu, ale można je również spotkać w specjalnych wersjach plastikowych, które zapewniają równomierne pokrycie za jednym razem

Markery różnią się między sobą rodzajem powierzchni do pisania (markerem permanentnym nie można pisać po szkle), trwałością (niektóre markery bardzo szybko się rozmazują) i sposobem aplikacji (pędzelek pozwala na precyzyjne zaznaczanie). Markery nie powinny być przechowywane w wysokich temperaturach

Dobrym pomysłem jest posiadanie markerów w różnych kolorach, aby oznaczenia były widoczne niezależnie od koloru powierzchni i aby łatwiej można było dostrzec poszczególne elementy, np. podczas rysowania wykresu. Nawet bardziej nietypowe odcienie, takie jak złoty czy srebrny, są czasami niezbędne do wyjątkowych celów.

Markery, które rozmazują się na powierzchni i nie są wystarczająco trwałe, to strata czasu. W wielu przypadkach przydatne mogą być np. markery permanentne, które są odporne na zmywanie wodą (przydatne np. na folii lub do oznaczania płyt CD)

Ważne jest również posiadanie markerów z końcówkami o różnej grubości, ponieważ jedne mogą być wykorzystywane do tworzenia grubych i czytelnych liter z daleka, podczas gdy inne (z cienką końcówką) świetnie nadają się do tworzenia wyraźnych i precyzyjnych linii z bliska, np. przy zaznaczaniu miejsca, w którym będzie cięty materiał.

Markery dostępne są również w różnych długościach. Dłuższe przydadzą się do oznaczania dużych powierzchni, krótsze mogą być używane do oznaczania poszczególnych elementów w pojemniku. Końcówka flamastra powinna być trwała, tak aby nie rwała się i nie tępiła po krótkim czasie użytkowania. Dobrze jest też, gdy powierzchnia markera jest teksturowana/szorstkowana, aby można było nim pisać po powierzchniach o nieco innej fakturze (np. po różnych rodzajach papieru).

Standardowe markery mają okrągły korpus, trójkątny stożkowy pędzelek i pojedynczą końcówkę piszącą. Mogą być wykonane z filcu lub plastiku. Ich główną zaletą dla pracowników biurowych jest niski koszt i łatwość zakupu u wszystkich dostawców artykułów piśmienniczych. Specjaliści zwracają uwagę na ich niedoskonałą długotrwałą wydajność z powodu stosunkowo niewielkich powierzchni, na których można je stosować. Ponadto, często pozostawiają

Markery - uniwersalne przybory do pisania


Jednymi z najbardziej wszechstronnych przyborów papierniczych są markery. W zależności od ich rodzaju markery mogą być permanentne lub zmywalne. Ten drugi rodzaj stosowany jest szczególnie często w przypadku białych tablic. Trwałe markery mogą natomiast posłużyć do permanentnego podpisania czegoś - na przykład płyty CD. Możliwość stworzenia napisu, który utrzyma się przez dłuższy czas jest nieoceniona. Używanie w miejsce permanentnego markera innego przedmiotu do pisania mogłoby bowiem spowodować szybkie zmazanie się napisu.

markery

Markery są przydatne nie tylko w iemal każdym biurze. Często spotykamy się z ich wykorzystaniem także w szkołach, sklepach i gospodarstwach domowych. Wszędzie tam, gdzie przybory do pisania są przydatne, markery znajdują swoje zastosowanie.
 

Marker do płyt CD - co je charakteryzuje?


Jednymi z najczęściej spotykanych markerów są markery do podpisywania płyt CD.  W porównaniu do innych markerów (np. markerów do białej tablicy), marker do CD/DVD jest dość cienki. Pozwala to na nanoszenie czytelnych napisów bezpośrednio na powierzchni płyty kompaktowej lub jej plastikowym opakowaniu. Takie markery posiadają permanentny tusz, który może mieć różne kolory:
Stosując różnokolorowe podpisy na płytach CD można jeszcze lepiej zorganizować ich przechowywanie - odpowiednie “krążki” zawsze będą łatwe do znalezienia, a ich zawartość poznamy dzięki podpisowi.
 

Kolorowe markery permanentne


W porównaniu do markerów do płyt CD, markery permanentne mają nieco grubszą końcówkę. Dzięki temu można używać ich do  tworzenia łatwo czytelnych nawet z daleka napisów. Gdzie można użyć takiego markera? Właściwie wszystko zależy od kreatywności konkretnej osoby. W szkołach i na uczelniach markery permanentne służą do tworzenia rysunków i różnych prac plastycznych. W biurach, czy sklepie mogą natomiast przydać się do szybkiego stworzenia napisu. Zawsze wtedy, kiedy nie ma szybkiego dostępu do drukarki, można po prostu skorzystać z pustej kartki i samodzielnie napisać jakąś treść. Markery permanentne występują w kilku podstawowych kolorach, a skorzystanie z kilku z nich może poprawić czytelność ogłoszenia lub napisu:
Często stosowanym zabiegiem przy produkcji markerów jest ścięta końców, która służy do pisania. Skąd taki pomysł? Dzięki temu można dość prostu regulować szerokość linii, którą rysujemy markerem. Sama końcówka jest dość ostro zakończona, przez co pozwala pisać cienką linią. Przykładając marker wzdłuż dłuższego boku można natomiast uzyskać nawet trzykrotnie większą szerokość linii. Dzięki temu jeden marker może zastąpić kilka przyborów o różnych szerokościach. Do stworzenia małego napisu można bowiem trzymać go w inny sposób, niż chcąc uzyskać grube, widoczne z daleka litery.
 

Markery do tablic suchościeralnych


Co to jest tablica suchościeralna? To biała tablica magnetyczna, którą znajdziemy w niemal każdym biurze oraz w szkołach. Powierzchnia tablicy jest stworzona do pisania po niej markerami do tablic. Następnie napisy są łatwe do usunięcia przy użyciu gąbki lub jakiejś ścierki, czy ręcznika papierowego. Zestawy zawierające markery i gąbkę są więc kompletem wystarczającym do posługiwania się tablicą ścieralną.

Biała tablica jest bardzo dobrą pomocą podczas wszelkich prezentacji, warsztatów i spotkań służbowych. Można na niej szybko coś napisać, a w razie potrzeby - przetrzeć napis jednym ruchem. Jeśli napis zostawimy na tablicy na dłuższy czas i są trudności z jego usunięciem, można dodatkowo użyć sprayu do białych tablic. Pomaga usunąć ślady markerów.

Markery do tablic suchościeralnych występują jako pojedyncze przedmioty w różnych kolorach. Można także zdecydować się na zakup zestawu zawierającego kilka kolorów i inne akcesoria do białych tablic:
Ten rodzaj markerów stosowany jest najczęściej do pisania na białych tablicach suchościeralnych. Można także użyć takich markerów do pisania po zwykłym papierze, kartonie i w innych miejscach. Na powierzchniach takich jak metal, plastik lub szyba teksty napisane takim markerem będą łatwe do usunięcia. W celu uzyskania trwałych napisów, warto wykorzystać markery permanentne.
W wielu przypadkach marery mogą zastąpić etykiety samopryzlepne.
 

Gdzie kupić markery?


W naszym sklepie z opakowaniami i akcesoriami biurowymi znajdą Państwo duży wybór markerów. W Neopaku mamy zarówno markery do białych tablic jak i markery permanentne. Mogą mieć różne kolory, a w naszej ofercie znajdą Państwo także inne przydatne artykuły: białe tablice, gąbki, czy płyny do zmywania markerów.
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie