Pisaki

Pisaki z farbą olejną to bardzo interesujące produkty, które znajdą dla siebie zastosowanie zarówno w biurach, jak i w prywatnych pracowniach artystycznych. Ich zastosowanie jest dość szerokie, ponieważ pozostawiona przez nie farba jest przyjemna dla oka, nie rozpuszcza się w wodzie i może być stosowana do wielu rodzajów powierzchni.Na przykład, można pisać litery i rysować różne wzory na ścianach, szkle i metalu. Jest to świetny sposób, aby dodać coś oryginalnego do wnętrza domu lub nadać mu nowy wygląd, ale oczywiście nie do codziennego użytku.

Jakość pisania i rysowania zależy od szerokości linii i intensywności koloru. Pisaki, które mamy w sklepie pozwalają na nanoszenie bardzo cienkich linii, dzięki którym będziesz mógł tworzyć kompozycje z dużą ilością szczegółów, jednak na początku wymaga to pewnej wprawy. Warto również wiedzieć, że używając pisaków do farb olejnych trzeba uzbroić się w cierpliwość, ponieważ tego typu towary nie działają od razu po otwarciu. Dlatego przed rozpoczęciem pisania lub rysowania należy je dokładnie wstrząsnąć, aby wszystkie pigmenty wymieszały się w tubce. Co więcej, pisaki są bardzo łatwe w użyciu. Wystarczy otworzyć ich skuwkę i zacząć pisać lub rysować.

Dostępne w wielu różnych kolorach, stylizowane są na zwykłe flamastry, więc będą pasować do każdego wnętrza domu lub biura. Najczęściej spotykane rozmiary zawierają w sobie 4ml tuszu i można je kupić z cienką końcówką (0,8 mm) lub pędzelkiem (3-5 mm). Jeśli potrzebujesz nasycenia kolorów, polecamy wybrać pisaki do farb olejnych o szerokości powyżej 2 mm, natomiast do tworzenia cienkich linii - coś mniejszego.

Markery do farb olejnych mają też swoje wady: tusz potrzebuje trochę czasu, aby wyschnąć i nie nadaje się do ubrań i innych chłonnych powierzchni. Nie można ich też używać na zewnątrz z powodu niskiej odporności na wilgoć i Światło UV.

Pisaki wykonane są z grubych markerów, które zawierają farby olejne.

Są bardzo wygodne do rysowania lub pisania małych liter na papierze, szkle czy powierzchniach plastikowych. Niektóre modele wyposażone są w szerokie końcówki, które pozwalają na rysowanie ładnych, grubych linii bez konieczności mocnego dociskania ich do powierzchni, którą chcemy zaznaczyć.

Pisaki te posiadają wewnątrz system kapilarny, który doprowadza farbę z ich zbiorniczków do metalowej końcówki znajdującej się pod nimi. Ich konstrukcja została ulepszona na kilka sposobów na przestrzeni lat przez różne firmy produkujące je, ale wszystkie one działają na mniej więcej tej samej zasadzie.

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie