Korektory

Korektory do pisania to świetne akcesoria, których nie może zabraknąć w Twoim biurze, na pewno będziesz z nich zadowolony. To niezbędne produkty dla każdego przedsiębiorstwa. Z ich pomocą można poprawiać błędy nie ryzykując uszkodzenia papieru, na którym przeprowadzamy korektę. Możemy wyróżnić dwa główne typy korektorów do pisania, są to korektory w płynie, którymi poprawiamy to co zostało napisane długopisem. Są to też białe tasiemki, z których pomocą uzyskamy bardziej estetyczny efekt, ale będzie od razu widoczne, że zostały naniesione poprawki.

Korektory do pisania są przeznaczone do częstego użytku, nie tylko w biurze, ale również w szkole. Za ich pomocą można poprawiać dowolne teksty pisane odręcznie. Służą one do zapewnienia jednolitego przekazu informacji i sprawnego przebiegu procesu biznesowego. Nawet jeśli często popełniasz błędy podczas pisania, z tymi akcesoriami to nie problem, bo natychmiast pomogą Ci wszystko naprawić. Możesz ich używać zarówno na białym, jak i kolorowym papierze.

Korektory są bardzo praktyczne i łatwe w użyciu.

Przez wszystkich będą rozpoznawane jako profesjonalne akcesorium wykorzystywane w procesach biznesowych. Główną różnicą od podobnych przedmiotów jest to, że korektory charakteryzują się prawie niewidocznym efektem, co oznacza, że informacje nie mogą być śledzone po korekcie ze względu na ich właściwości. Oznacza to, że nie zaszkodzisz ani nie uszkodzisz tekstu wyjściowego i innych.

Ponadto w ofertach sklepów są też korektory w markerze, które pozwalają precyzyjnie zaznaczać obszar, który będziemy poprawiać. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór produktów od różnych producentów. Oczywiście najbardziej znana marka to również doskonały produkt, którego nie powinno zabraknąć w żadnym biurze czy domowym gabinecie. Jakie są główne rodzaje korektorów do pisania?

Jak wspomniano powyżej, istnieją płynne i białe taśmy korekcyjne do pisania. Mają one swoje własne cechy charakterystyczne. Pierwszy z nich pozwala szybko poprawić wszelkie błędy w tuszu na papierze, który jest często używany przez wiele osób. Produkty te są przeznaczone do częstego użytku, ponieważ zajmuje więcej czas na ich wyschnięcie i mogą być mylone z tekstem.

Białe taśmy są bardziej eleganckie i widoczne, ale efekt jest widoczny od razu. Przeznaczone są do korygowania informacji na białych powierzchniach, takich jak papier czy plastikowe tablice. Z ich pomocą osiągniesz doskonały rezultat bez uszkodzenia dokumentu. Możesz je również wykorzystać do korekty pisma odręcznego na powierzchniach innych niż papierowe.

Wystarczy użyć korektora, aby zlikwidować błędne treści


Do czego służy korektor? Niezależnie od jego rodzaju korektor jest dobrym sposobem na usunięcie błędnie zapisanych treści. Tak jak gumka pozwala usunąć ślady ołówka, korektor nadaje się do skasowania napisów wykonanych długopisem, piórem, flamastrem, a nawet markerem permanentnym. W tym przypadku zasada działania jest jednak zgoła inna. O ile gumka do mazania rzeczywiście wymazuje ślady grafitu z ołówka, korektor po prostu zamalować na biało wcześniej napisane treści. Dzięki temu można w dość prosty i szybki sposób poprawić jakiś błąd.

Korektory są więc rodzajem farby, albo białej taśmy nanoszonej w miejsce z błędem. Najczęściej spotykane rodzaje korektora to korektor z pędzelkiem, i aplikator do białej taśmy korekcyjnej. W naszej ofercie mogą Państwo znaleźć także cienkopis-korektor do zamalowywania błędów na biało. Efekty działania wszystkich wymienionych wcześniej korektorów nie są może niezauważalne, jednak w większości przypadków są całkowicie wystarczające.
 

Kto powinien zainteresować się zakupem korektora?


Najczęściej korektor znajduje się na wyposażeniu uczniów i studentów.  Podczas sporządzania notatek pomaga poprawić ewentualne błędy, literówki, czy błędne obliczenia. Nie trzeba więc skreślać złej treści, zamiast tego zamalowując ją lub zaklejając korektorem. Jest to znacznie bardziej estetyczne i pozwala zachować swoje zapiski bardziej czytelnymi.

Z takiego sposobu mogą korzystać także inne osoby - pracownicy biurowi, nauczyciele, wszyscy którzy piszą coś ręcznie i czasem potrzebują to poprawić. Używanie w tym celu korektora jest prostym, szybkim i estetycznym sposobem. Korektor może być też przydatny podczas archiwizacji dokumentów.
 

Rodzaje korektorów


W ofercie naszego sklepu Neopak posiadamy wiele akcesoriów biurowych i artykułów papierniczych. Także wśród korektorów nasza oferta jest dość rozbudowana, więc każdy może znaleźć odpowiedni produkt dla siebie. W Neopaku posiadamy między innymi:
korektor

Każdy rodzaj korektora pełni podobną rolę, są równie proste w użyciu. Można więc wybrać dowolny z nich lub przetestować wszystkie.
 

Korektor z pędzelkiem


Korektor pędzelek to buteleczka zawierająca 20 mililitrów produktu. Producentem jest DONAU, czyli uznana marka w branży artykułów piśmienniczych. Mimo coraz częstszego wykorzystywania komputerów do pisania czegoś, ręczne pismo wciąż pozostawia część rynku dla korektorów. Niewielki korektor z pędzelkiem jest poręczny, można go schować do plecaka lub piórnika. Bez akcesoriów papierniczych takich, jak korektor pędzelek Donau nie obędzie się żaden uczeń, ani żadne biuro.

Wewnątrz buteleczki z korektorem znajduje się specjalna kulka. Ułatwia mieszanie, przez co aplikacja korektora jest łatwiejsza. Mieszanie odbywa się poprzez energiczne potrząsanie opakowaniem. Korektor z pędzelkiem został wyprodukowany na bazie rozpuszczalnika, nie powinien więc być stosowany przez małe dzieci i osoby wrażliwe na zapach rozpuszczalnika. Po użyciu korektora należy chwilę odczekać, aż jego warstwa wyschnie. Wtedy można znów pisać w danym miejscu.
 

Jak działa korektor w piórze?


Korektor w piórze Donau to 10 mililitrów płynu, którego aplikacja odbywa się podobnie, jak pisanie zwykłym piórem. Największą różnicą jest tu jednak kolor płynu wydobywającego się z korektora - jest oczywiście biały. Ten rodzaj korektora jest pakowany w blister, przez co nie trzeba się obawiać o jego rozlanie.

Używanie tego korektora jest bardzo proste. Wystarczy naśladować linię tekstu, który chcemy zmazać. Dzięki temu pióro-korektor ma dużą efektywność i pozwala zmazać sporo napisów. To niezbędne wyposażenie każdego studenta, ucznia, czy biurowego kontenerka.
 

Cienkopis ze zmazywaczem do atramentu


Jeżeli używają Państwo pióra, warto pomyśleć nad kupnem specjalnego zmywacza to tuszu.  Pozwala w kilka chwil pozbyć się atramentu - tekstu napisanego klasycznym piórem z nabojem. Zasada działania jest tu nieco inna. Tusz nie jest zamalowywany (jak np. przy użyciu korektora z pędzelkiem), a usuwany. Pomaga w tym skład płynu aplikowanego białą stroną tego przydatnego zmywacza. Druga strona jest niebieska i pozwala napisać cos nawet w miejscu, gdzie wcześniej użyty był wymazywacz do atramentu.
 

Dlaczego korektor w taśmie nazywany jest myszką?


Korektor w taśmie posiada plastikowy aplikator. Ze względu na charakterystyczny kształt, często jest nazywany myszką. Korektor myszka posiada rolkę zawierającą kilka metrów zapasu białej taśmy. Wystarczy przyłożyć ją do wybranego fragmentu papieru i docisnąć korektor. Spowoduje to przyklejenie się białej, cienkiej taśmy w danym miejscu i zakrycie tego, co znajdowało się pod spodem. Wtedy można jeszcze raz coś napisać w tym samym miejscu - na przykład poprawić błąd.

Korektor

Dużą zaletą korektora w taśmie jest zachowanie czystości. Nie ma obawy o pobrudzenie się nim. Korektor myszka nie wydziela także żadnych zapachów. Wymazane miejsce jest od razu gotowe do pisania po nim - nie trzeba czekać, aż korektor wyschnie.
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie