Zakreślacze

Zakreślacze to bardzo przydatne akcesoria, które powinny się znaleźć w każdym biurze. Z ich pomocą zaznaczanie ważnych fragmentów dokumentów, czy tych, które miały być poddane korekcie są o wiele prostsze. Zakreślacze dostępne są w wielu kolorach, ale najczęściej spotykane to zielony i różowy.

Zazwyczaj są one wykonane z barwników rozpuszczalnych w wodzie lub na bazie alkoholu. Producenci produkują zakreślacze w różnych kolorach. Istnieją wspaniałe jaskrawoczerwone zakreślacze, które doskonale nadają się do zaznaczania wiadomości telefonicznych, komunikatów itp. Dla studentów, którzy muszą pisać zadania i eseje setki razy, ale nie pamiętają materiału wystarczająco dobrze, ważne jest, aby móc szybko podkreślić główne idee lub punkty, które dadzą im świetny wgląd w to, co zostało przeczytane, więc używanie fluorescencyjnych długopisów jest doskonałym rozwiązaniem.

Jeszcze jakiś czas temu markery były dostępne tylko w jednym kolorze - transparentnym żółtym. Obecnie producenci produkują zakreślacze w szerokiej gamie kolorów i odcieni - żółte, niebieskie, zielone i różowe. Warto pamiętać, że używanie zakreślaczy fluorescencyjnych utrudnia późniejsze czytanie tekstu bez okularów blokujących promieniowanie UV, ale nasze oczy dość szybko się do nich przyzwyczajają. Mimo że pisaki te zostały stworzone po to, aby pomóc nam w podkreślaniu ważnych treści, zdarzają się sytuacje, kiedy musimy je wymazać. Dlatego właśnie wynaleziono pisak white out. Mimo że wszystkie zakreślacze mogą być używane jako pisaki white out, nie wszystkie sprawdzają się w tym celu wystarczająco dobrze.

Najlepsze zakreślacze do poprawiania błędów to te, które mają gładką, kremową konsystencję i wysychają całkowicie w ciągu kilku minut, nie pozostawiając za sobą plam.

W porównaniu z innymi metodami korekty takimi jak korektor w płynie czy taśma klejąca, używanie permanentnego markera jest zdecydowanie najbardziej efektywne, ponieważ każdy znak wykonany za jego pomocą znika całkowicie, nawet jeśli znajduje się na papierze od miesięcy.

Tę zaletę mają również białe markery, ale czasami pozostawiają ślady, które mogą prowadzić do dalszych problemów.Jeśli zakreślacz jest zbyt mokry, może wsiąknąć w papier. Jeśli tak się stanie, powinieneś natychmiast napisać suchym markerem, aby uniknąć niezmywalnych plam na papierze. Aby zapobiec takim sytuacjom w przyszłości, pamiętaj, aby nie naciskać zbyt mocno podczas podkreślania. Najlepiej jest rozłożyć wszystkie dokumenty wcześniej i spróbować je podkreślić bez poruszania się po nich, aby tusz nie wyciekł.

Podkreślaj jedno lub dwa zdania na stronie - robienie więcej niż to może utrudnić późniejsze czytanie tekstu z oczywistych powodów (nikt nie chce, aby oczy bolały go po dłuższym czytaniu). Warto również wspomnieć, że ludzie mają tendencję do używania zbyt dużej ilości zakreślacza, co ma wpływ na ogólną ocenę pracy

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów zakreślaczy. Wśród nich są nawet te o zapachu (np. truskawkowym lub winogronowym). Dzięki nim praca staje się przyjemniejsza i bardziej kreatywna, jednak ten rodzaj jest mniej popularny wśród mężczyzn. Highlightery nie są szczególnie drogie; dla osób, które preferują jakość, można je kupić w średniej cenie kilku złotych za sztukę.

Dlaczego warto używać zakreślaczy?


Zakreślacze są dość specyficzną odmianą flamastrów i markerów. Zostały stworzone z myślą o podkreślaniu szczególnie istotnych treści - zwykle na kartce papieru. Służą do wyróżniania poszczególnych słów, zdań, akapitów, czy do podkreślania nagłówków. Budowa zakreślacza i zastosowany atrament, zwykle w jasnym kolorze, pozwalają pozostawić określoną treść w pełni czytelną. Jest to jedna z cech wyróżniających zakreślacze na tle podobnych produktów. Gdyby bowiem próbować zakreślić coś przy użyciu typowego markera lub flamastra, prawdopodobnie treść na kartce byłaby po prostu zupełnie zakrywa - niemożliwa do odczytu.

Wykorzystany w zakreślacza atrament jest też na tyle delikatny, że nie musimy się obawiać przebicia się koloru na drugą stronę kartki papieru. Nie ma też ryzyka, że kolorowy atrament odbije się na innej kartce po przyłożeniu jej do zakreślonego pola. Napisy, czy linie wykonane zakreślaczem od razu wysychają, także osoba posługująca się zakreślaczem nie musi więc obawiać się pobrudzenia rąk.
 

Przydatne akcesoria biurowe do biura, domu i szkoły - zakreślacze


Zakreślacz to produkt, który warto mieć pod ręką zarówno w biurze, miejscu pracy,gospodarstwie domowym, czy w szkole. Pozwala w kilku ruchach łatwo coś zaznaczyć jaskrawym kolorem. Zwykle zakreślacz służy po prostu do wyróżniania najbardziej istotnych elementów tekstu. Można używać zakreślacza zarówno na zadrukowanych kartkach papieru, jak i na kartkach z odręcznymi notatkami. Zakreślacz sprawdza się na wielu rodzajach papieru, ale także kartonu. Używając go natomiast na powierzchniach plastikowych, szklanych, czy metalowych możemy spodziewać się niskiej trwałości napisów. Wtedy zdecydowanie lepiej wybrać permanentny marker lub marker do tablic suchościeralnych.

Tym, co wyróżnia zakreślacze od innych przyborów do pisania, jest dostępność w wielu ciekawych kolorach. Od razu zwracają na siebie uwagę, a tym samym - na określony fragment tekstu. Końcówka zakreślacza jest najczęściej ścięta pod kątem. Pozwala to na uzyskanie linii o różnej grubości. Pisząc samą końcówką uzyskujemy linię o najmniejszej grubości - cienką. Używając całej szerokości końcówki mamy natomiast najgrubszy ślad kolorowego atramentu. Szerokość linii można też dość płynnie zmieniać - wystarczy po prostu pisać zakreślaczem, trzymając go pod nieco innym kątem. Pozwala to uzyskać ciekawe efekty graficzne. Z tego względu można używać zakreślacza również do celów “artystycznych”, co lubią szczególnie dzieci.
 

Zakreślacz - dobry do zabawy i tworzenia prac plastycznych przez dzieci


Kolorowy zakreślacz jest jednym z ulubionych przyborów do pisania dla wielu dzieci. Możliwość użycia jednego z wielu intensywnych, nietuzinkowych kolorów, a także kilka dostępnych szerokości linii do wyboru (wystarczy trzymać zakreślacz pod nieco innym kątem) sprawiają, że zakreślacz może posłużyć do wykonywania rysunków, obrazów i innych prac. Wszystko to sprawia, że zakreślacze są nieodłącznym elementem wyposażenia szkolnych piórników.

Także nauczyciele chętnie korzystają z zakreślaczy. Sprawdzają się przy sprawdzaniu prac uczniów, czy do zaznaczania istotnych fragmentów tekstu. Także tu przydaje się cecha zakreślacza - nie utrudniają odczytu tekstu.
 

Zakreślacze pojedyncze i w zestawach


Te produkty piśmiennicze są dostępne zarówno w formie pojedynczych zakreślaczy jak i w zestawach. Wybierając tę drugą opcję można za jednym zamachem wyposażyć się w pakiet składający się z kilku kolorów. Różne kolory to nie tylko walory wizualne, ale też możliwość oznaczania konkretnych fragmentów tekstu w dany sposób. Zestawy zakreślaczy mogą się składać z 4 kolorów, 6 kolorów lub większej liczby.

zakreślacz

Dobrym dodatkiem do zakreślacza jest również wymazywacz do atramentu. Pozwala usunąć napisy, czy podkreślenie wykonane zakreślaczem. Wymazywacz do atramentu posiada specjalny tusz, który wchodzi w reakcję z zakreślaczem. Efektem jest zniknięcie napisów. Z drugiej strony wymazywacza znajduje się także dodatkowy cienkopis. Ma specjalny tusz, którym można pisać nawet po powierzchni pokrytej wcześniej wymazywaczem.
 

Rodzaje zakreślaczyW ofercie Neopaku znajdą Państwo wiele rodzajó zakreślaczy. Przede wszystkim różnią się kolorami. Nasi klienci chętnie wybierają między innymi:
Dodatkowo można się wyposażyć także w wymazywacz do zakreślaczy.
 

Ile kosztuje zakreślacz?


Kolorowe zakreślacze są dostępne w kilku odmianach. Zarówno pojedyncze przybory jak i zestawy kilku zakreślaczy w etui nie są drogie.

Koszt zakupu zakreślacza kolorowego Donau to około 3 złote za sztukę. Zestawy zawierające kilka kolorów oraz wygodne etui kosztują od 20 złotych do nieco ponad 30 złotych. Warto pamiętać, że większość osób nie używa zakreślacza zbyt intensywnie. Raz kupione artykuły piśmiennicze tego typu mogą więc posłużyć przez długi czas.

wymazywacz do zakreślaczy
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie