Zakreślacze

Zakreślacze to bardzo przydatne akcesoria, które powinny się znaleźć w każdym biurze. Z ich pomocą zaznaczanie ważnych fragmentów dokumentów, czy tych, które miały być poddane korekcie są o wiele prostsze. Zakreślacze dostępne są w wielu kolorach, ale najczęściej spotykane to zielony i różowy.

Zazwyczaj są one wykonane z barwników rozpuszczalnych w wodzie lub na bazie alkoholu. Producenci produkują zakreślacze w różnych kolorach. Istnieją wspaniałe jaskrawoczerwone zakreślacze, które doskonale nadają się do zaznaczania wiadomości telefonicznych, komunikatów itp. Dla studentów, którzy muszą pisać zadania i eseje setki razy, ale nie pamiętają materiału wystarczająco dobrze, ważne jest, aby móc szybko podkreślić główne idee lub punkty, które dadzą im świetny wgląd w to, co zostało przeczytane, więc używanie fluorescencyjnych długopisów jest doskonałym rozwiązaniem.

Jeszcze jakiś czas temu markery były dostępne tylko w jednym kolorze - transparentnym żółtym. Obecnie producenci produkują zakreślacze w szerokiej gamie kolorów i odcieni - żółte, niebieskie, zielone i różowe. Warto pamiętać, że używanie zakreślaczy fluorescencyjnych utrudnia późniejsze czytanie tekstu bez okularów blokujących promieniowanie UV, ale nasze oczy dość szybko się do nich przyzwyczajają. Mimo że pisaki te zostały stworzone po to, aby pomóc nam w podkreślaniu ważnych treści, zdarzają się sytuacje, kiedy musimy je wymazać. Dlatego właśnie wynaleziono pisak white out. Mimo że wszystkie zakreślacze mogą być używane jako pisaki white out, nie wszystkie sprawdzają się w tym celu wystarczająco dobrze.

Najlepsze zakreślacze do poprawiania błędów to te, które mają gładką, kremową konsystencję i wysychają całkowicie w ciągu kilku minut, nie pozostawiając za sobą plam.

W porównaniu z innymi metodami korekty takimi jak korektor w płynie czy taśma klejąca, używanie permanentnego markera jest zdecydowanie najbardziej efektywne, ponieważ każdy znak wykonany za jego pomocą znika całkowicie, nawet jeśli znajduje się na papierze od miesięcy.

Tę zaletę mają również białe markery, ale czasami pozostawiają ślady, które mogą prowadzić do dalszych problemów.Jeśli zakreślacz jest zbyt mokry, może wsiąknąć w papier. Jeśli tak się stanie, powinieneś natychmiast napisać suchym markerem, aby uniknąć niezmywalnych plam na papierze. Aby zapobiec takim sytuacjom w przyszłości, pamiętaj, aby nie naciskać zbyt mocno podczas podkreślania. Najlepiej jest rozłożyć wszystkie dokumenty wcześniej i spróbować je podkreślić bez poruszania się po nich, aby tusz nie wyciekł.

Podkreślaj jedno lub dwa zdania na stronie - robienie więcej niż to może utrudnić późniejsze czytanie tekstu z oczywistych powodów (nikt nie chce, aby oczy bolały go po dłuższym czytaniu). Warto również wspomnieć, że ludzie mają tendencję do używania zbyt dużej ilości zakreślacza, co ma wpływ na ogólną ocenę pracy

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów zakreślaczy. Wśród nich są nawet te o zapachu (np. truskawkowym lub winogronowym). Dzięki nim praca staje się przyjemniejsza i bardziej kreatywna, jednak ten rodzaj jest mniej popularny wśród mężczyzn. Highlightery nie są szczególnie drogie; dla osób, które preferują jakość, można je kupić w średniej cenie kilku złotych za sztukę.

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie