Nici nabłyszczane

Nici nabłyszczane to produkty, które znajdą zastosowanie w Twoim magazynie. Są bardzo wytrzymałe i z ich pomocą możesz z powodzeniem zabezpieczać towary różnego typu. Należy jednak uważać, aby nie zaciskać nici zbyt mocno, są dość szorstkie i jeśli chcemy zabezpieczyć produkt, który ma przede wszystkim cieszyć wizualnie, to lepiej zdecydować się na inne.

Nici nabłyszczane są bardzo wytrzymałe dzięki ich procesowi produkcyjnemu, są splatane z wielu włókien celulozowych, które nawet pojedynczo cechują się niezwykłą wytrzymałością. Nici nabłyszczane znajdą zastosowanie w Twoim magazynie, sklepie, czy nawet w domu i biurze, gdzie z pomocą tego sznurka można naprawić doraźnie bardzo wiele przedmiotów. Nadają się też do innych rzeczy.

Po raz pierwszy użyto ich do zabezpieczenia dywanu, a ze względu na ich doskonałe właściwości, które zostaną omówione poniżej, w kolejnych latach nici błyszczące stały się popularne. Szczególnie teraz są one ponownie wprowadzane do produkcji, ponieważ włókna te mogą być wytwarzane z surowców odnawialnych i w ten sposób stanowią alternatywę dla produktów ropopochodnych.

Błyszczące nici są bardzo proste w użyciu:

Wystarczy wziąć nożyczki lub inne narzędzie tnące, odciąć pożądaną długość ze szpulki nici, a następnie zrobić węzeł na obu końcach, aby nie mogła się ona ponownie wysunąć. Następnie należy umieścić pętlę przez swój przedmiot i pociągnąć go mocno z siłą. Ponieważ nie jest to łatwe w przypadku większości przedmiotów (chyba, że masz jakąś dziurkę w szpulce)lepszym rozwiązaniem jest użycie szydła lub nawet wiertarki.

Można je łatwo wszywać w dywan, a ich dodatkową zaletą jest to, że są znacznie trwalsze od zwykłych nici (np. bawełnianych). Ponadto chronią dywany przed zużyciem, a jeśli zechcesz wymienić starą nić na nową, będzie to o wiele łatwiejsze.

Nici błyszczące doskonale nadają się również na bele słomy

Ponadto sznurki te mogą mieć wiele innych zastosowań, jak np. zabezpieczanie dywanów, części mebli czy opon rowerowych.

Warto wspomnieć, że nici te są bardzo odporne na działanie wody, nawet przy zanurzeniu. Ich zaletą jest również to, że są produkowane z surowców odnawialnych, a ich produkcja nie wymaga dużych nakładów energii. Ponadto charakteryzują się również brakiem szkodliwych substancji w składzie.

Ponieważ należy uważać na te sznurki i wiązać je ostrożnie, zwłaszcza okrągłe delikatne przedmioty, takie jak lampy szklane lub porcelanowe (i upewnij się, że oba końce mają węzeł), lepiej zdecydować się na inne rodzaje nici, jeśli chcesz po prostu umieścić coś na swojej półce, która musi również wyglądać dobrze.

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie