Nici lniane

Nić lniana jest rodzajem nici do szycia, która występuje w różnych kolorach i rozmiarach. Dostępne są nici artystyczne i rzemieślnicze, a także nici dziewiarskie. Nici te mogą być wykorzystywane do produkcji koronek klockowych i biżuterii, a także jako nici do szycia maszynowego i ręcznego oraz nici do haftowania. Dostarczane przez nas włókna lniane są cienkie, ale bardzo mocne. Bez problemu można z nich uszyć dżins. Należy pamiętać, że może być konieczna zmiana górnego i dolnego naprężenia maszyny do szycia.

Nici lniane to wysokiej jakości produkty, które mogą być używane do szycia ubranek dziecięcych, dżinsów, T-shirtów i wielu innych ubrań. Len jest dobry do wszystkiego, od ciężkich skór po delikatne koronki. Możesz nawet użyć nici lnianych do haftu ręcznego lub maszynowego! Nie ma więc żadnych ograniczeń co do tego, do czego są dobre.

Nić lniana jest często używana do produkcji firan i haftów ręcznych. Można ją stosować do wszystkich tkanin i ma wysoką wytrzymałość na zrywanie. Nici lniane są nie tylko dobre do szycia, ale również świetnie wyglądają!

Nici wykonane z włókien lnianych dobrze się noszą po wielokrotnym praniu i nie wyciągają się. Zachowują swój jasny kolor po każdym praniu i nie tracą wytrzymałości pod wpływem promieni słonecznych lub płynów do prania chemicznego. Nici lniane mają długą żywotność i dzięki tej jakości pozwalają zaoszczędzić pieniądze konsumentom, którzy nie muszą ich często wymieniać. Ponadto len nie pali się łatwo: olej, którym pokryta jest jego powierzchnia, utrudnia cząsteczkom ognia przyczepianie się i zapalanie tkaniny, co znacznie zmniejsza ryzyko pożaru.

Nici lnianych używa się przede wszystkim do szycia i haftowania, ale ten wszechstronny materiał można również przerobić na przędzę i nici do dziergania swetrów, kardiganów i skarpet. Zdolność lnu do wchłaniania wilgoci sprawia, że doskonale nadaje się on na pościel, taką jak prześcieradła czy koce. Właściwości termoregulacyjne lnu pozwalają na komfortowy sen przez cały rok, bez konieczności używania kołdry w lecie! Pomyśl tylko, jak miło by było, gdybyś mógł sam uszyć swoją pościel!

Len od wieków znany jest ze swoich oczywistych zalet: jego niewiarygodnie miękka faktura zapewnia chłód w gorące dni i ciepło w zimne noce. Przez cały rok, połączenie włókien lnu i bawełny daje ciału oddychający i wygodny materiał do spania. Ponadto len jest często wykorzystywany jako przędza w dziewiarstwie, ponieważ charakteryzuje się dobrą elastycznością.

Nici lniane są bardzo mocne, co czyni je doskonałymi do ciężkich tkanin, takich jak dżins czy płótno.

Ponieważ mogą być barwione na dowolny kolor, nici do haftu z lnu są doskonałym wyborem do tworzenia atrakcyjnych wzorów... I nie zapominajmy, że oryginalne przedmioty dekoracyjne wykonane z tych nici wyglądają naprawdę ładnie na wyświetlaczu!

Lniane nici


Czym są nici, a jaki produkt nazywamy sznurkiem? Jeśli chodzi o definicję obu pojęć, zwykle nicią nazywamy produkt składający się z jednego elementu, a szurek jest spleciony z wielu nici. O ile sznurki mają wiele zastosowań, nici służą głównie do szycia. W praktyce okazuje się jednak, że zwykle sposoby wykorzystania nici i sznurków są dość zbliżone. Chodzi oczywiście o możliwość złączenia czego - związania. Także w przypadku chęci dyskretnego przymocowania czegoś, na przykład dekoracji, ozdób świątecznych, itp, nici i cienkie sznurki sprawdzają się równie dobrze.

Wśród wielu rodzajów nici dużą popularnością cieszą się dziś nici lniane. Nici lniane mają nieco ekologiczny, naturalny charakter. Z tego względu często znajdują zastosowanie w działaniach rzemieślniczych i artystycznych. Także podczas przygotowywania lub mocowania różnych dekoracji i ozdób nici lniane spisują się doskonale. 
 

Jak wykorzystać nici lniane do tworzenia biżuterii?


Dziś dostępność produktów różnego typu jest dość wysoka. Ze względu na to, że produkty różnych znanych marek są tak łatwo osiągalne,  coraz bardziej doceniamy rękodzieło i produkty tworzone własnoręcznie. Dotyczy to  wielu sytuacji, w tym również tworzenia w ten sposób biżuterii, czy różnych ozdób. W obu przypadkach nici lniane spisują się doskonale i są nieodłącznym elementem wyposażenia wielu domowych, amatorskich warsztatów.

Lniane nici są doskonałym wyborem jako początkowy element biżuterii. Można na nie nawlekać różnego rodzaju koraliki, kamyki i inne przedmioty. Zwykle osoby tworzące w ten sposób biżuterię zaopatrują się po prostu w zestaw koralików i innych dodatków do nawleczenia na sznureczek, żyłkę lub nitkę. Nić lniana jest tu bardzo dobrym wyborem - ma naturalne pochodzenie, jest bardzo tania i bez trudu można na nią nawlec różne ozdoby. Lniana nic szczególnie dobrze pasuje do pozostałych elementów biżuterii, które mają naturalny charakter - na przykład drewnianych.

Nici lniane są również podstawą innego rodzaju rękodzieła. Mowa o wykonywaniu koronek klockowych. Dziś również ręczne szycie ma znamiona artystyczne i staje się hobby dla wielu osób. W tym zastosowaniu nić lniana sprawdza się jak mało który produkt! Oczywiście, tego typu nitek można użyć również podczas szycia maszynowego.
 

Wyjątkowe, estetyczne i ekologiczne - nici lniane


Dlaczego nici lniane są aż tak wyjątkowym produktem? Są jednocześnie mocne i cienkie. Doskonale nadają się więc do szycia materiałów, w przypadku których wymagana jest niezła wytrzymałość. Przykładem mogą być ubrania i dodatki z jeansu, sztruksu i podobnych materiałów. Lniane nici doskonale się nadają do pracy z takimi, dość grubymi i mocnymi materiałami. Wtedy docenią Państwo zalety nici lnianych. Pozwalają łatwo przebić się przez warstwę grubego materiału, ponieważ są cienkie. Ułatwia to też wykonywanie szwów. Wytrzymałość i wysoka trwałość są natomiast bardzo mile widziane w przypadku produktu, który musi znieść następnie wszystkie elementy codziennej eksploatacji.

Nici lniane są materiałami tekstylnymi wysokiej jakości. Można z nich uszyć wszystko. Zarówno ubrania dla dzieci i niemowląt, jeansy, dowolne inne ubrania, czy różne dodatki - torebki, plecaki, czapki, itp. W zależności od planów osoby szyjącej daną rzecz, nici lniane mogą być użyte w zestawie z igłą lub maszyną do szycia. Często spotykamy nici lniane w sytuacji, szycia firan i zasłon.
 

Właściwości nici lnianych


Naturalne nici z lnu mają wiele cennych właściwości, dlatego tak wiele osób decyduje się na ich wybór. Przede wszystkim mają ekologiczne pochodzenie - są wytwarzane z lnu. Dla wielu osób taka cecha będzie bardzo istotna - szczególnie w rzemiośle i działalności, gdzie troska o środowisko są szczególnie istotne. 

W przypadku nici do szycia oraz wiązania różnych rzeczy, istotna jest ich wytrzymałość. Nici lniane są odporne na rozciąganie. Zachowują swój kolor nawet po długim czasie i wielu praniach. Kolor nici lnianej zachowuje swój pierwotny kolor nawet pod wpływem promieni światła słonecznego. Długa żywotność jest gwarancją, że także rzeczy uszyte z wykorzystaniem tych nici będą długowieczne. Czasami korzystna okazuje się inna właściwości lnu. Jest dość odporny na ogień - niełatwo go przypalić.

nici lniane

Wytrzymałość nici lnianych idzie także w parze z wysokim poziomem miękkości. Łatwo kształtować nawet nici lniane o większej grubości, jest też elastyczny. Mimo to trudno jest rozerwać lnianą nić.
 

Rodzaje nici lnianych w Neopak


W Neopaku znajdą Państwo wiele rodzajów nici i sznurków. Wśród nici lnianych także mamy spory wybór. Nasi klienci chętnie wybierają między innymi: Jak widać, nić lniana, nazywana też dratwą, spotykana jest w szpulkach o różnej objętości. Jeżeli często wykorzystują Państwo ten produkt, warto wybrać spory zapas nici lnianej.

Nici, sznurki, a także wiele innych przydatnych w każdym domu i firmie produktów, znajdą Państwo w ofercie naszego sklepu internetowego Neopak.
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie