Sznurki polipropylenowe

Sznurki polipropylenowe to genialne produkty, które z całą pewnością znajdą dla siebie zastosowanie w Twoim przedsiębiorstwie. Z ich pomocą można zabezpieczać wszelkiego rodzaju plandeki, czy folie, które znajdą się na paletach z Twoimi produktami. Nadają się też do zaczepiania plandek na tirach. Mogą również być wykorzystywane we wszelkich miejscach, gdzie prace wymagają czasowego zabezpieczenia różnych przedmiotów.

Sznurki polipropylenowe wykonano z bardzo mocnego plastiku, który dorównuje wytrzymałościom włóknom naturalnym, pozostając przy tym całkowicie odporny na wodę. Dzięki temu sznury są szczególnie trwałe i odporne na warunki zewnętrzne. Są one niezastąpione w firmach posiadających ładunki wymagające ochrony przed czynnikami naturalnymi

Sznur dobrej jakości jest zazwyczaj wykonany co najmniej z dwóch, ale często nawet z trzech splecionych ze sobą kawałków plastikowych pasków. W tym przypadku powinny być one bardzo dobrze połączone, aby nie rozdzieliły się podczas użytkowania. Na każdym końcu kawałek sznurka lub drutu tworzy oczko, do którego można przymocować haczyki lub inne podobne mechanizmy. Sznurki polipropylenowe występują w wielu różnych grubościach, przeznaczonych do różnych celów: 0,4 - 0,9 - 1,5 - 2,0 i 3 mm grubości.

Im grubszy sznur, tym trudniej go złamać lub przeciąć.

Aby zabezpieczyć produkt za pomocą sznurka, należy go owinąć wokół przedmiotu co najmniej dwa razy tak, aby po zaciśnięciu jednej pętli, pomiędzy nimi utworzyła się druga. Nie ma znaczenia czy pomiędzy nimi będzie więcej pętli, byleby się nie zsuwał. Drugi sposób mocowania sznurka to utworzyć węzeł zsuwany, w którym jeden koniec sznurka przekłada się przez oczko drugiego końca. Po przejściu przez niego należy zacisnąć wszystkie pętle.

Siła linek polipropylenowych tkwi w ich prostej konstrukcji, dzięki czemu można je stosować w każdych warunkach i przy różnych obciążeniach. Są bardzo tanie i łatwo dostępne na rynku.

Jeśli jednak wiążesz przedmioty, które będą narażone na znaczne obciążenia, powinieneś użyć mocniejszych lin. Takie produkty mogą być wykonane z drutów stalowych lub wytrzymałych tworzyw sztucznych.

Wytrzymałość liny zależy od jej przeznaczenia, np. służy do wiązania skrzynek na paletach, a inne - do zabezpieczania niebezpiecznych towarów w transporcie. Jeśli ładunek nie jest bardzo ciężki (do 200 kg), to wystarczą sznurki o grubości 1 mm. Jeśli jednak ładunek jest większy niż 300 kg, powinna wystarczyć grubość sznurka 0,9-1 mm, a przy ładunkach do 500 kg - grubość sznurka 2 mm lub opcjonalnie linek ocynkowanych.

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie