Sznurki sizalowe

Naturalny sznurek sizalowy z włókien roślinnych jest bardzo wytrzymały i łatwy do wiązania. Można go użyć do ścisłego związania roślin, suszonego siana, słomy lub przedmiotów przechowywanych w garażu lub szopie. Sznurek sizalowy jest ścierny i szorstki w dotyku, ale ma wiele potencjalnych zastosowań w domu.ogrodzie, sadzie czy w rolnictwie, jest niemal nieograniczona. Niektóre z najbardziej powszechnych i użytecznych sznurków sizalowych są wykonane z całego liścia. Zbiera się go, gdy roślina osiągnie wiek około czterech lub pięciu lat, a odcina się go blisko podstawy. Ten rodzaj sznurka sizalowego ma jedną dużą żyłę biegnącą przez środek, dzięki czemu można go łatwo rozdzielić na dwa kawałki cieńszego sznurka do wiązania roślin. Sznurek sizalowy występuje w różnych kolorach, ale nie ma to wpływu na jego wytrzymałość i trwałość. Sznurek sizalowy był używany przez tysiące lat i do dziś trzyma się bardzo dobrze.Jego wytrzymałość i trwałość sprawiają, że jest to doskonała opcja dla wielu projektów.

Sznurek sizalowy może być używany zamiast nici do haftowania do tworzenia linii na wzorach szydełkowych lub dziewiarskich.

Jest on również bardzo mocny, więc może być używany do szycia mocnych przedmiotów, takich jak torby czy paski. Kiedy szpula jest już prawie pusta, sznurek sizalowy można odciąć w dowolnym miejscu i przełożyć przez inną szpulę, aby móc go dalej używać. Nie spowoduje to w żaden sposób pogorszenia jakości sznurka. Sznurek sizalowy można znaleźć w Internecie pod hasłem "sznurek sizalowy", "sznurek rolniczy" lub "sznurek z włókien naturalnych". Wszystkie trzy terminy przyniosą podobne wyniki, które powinny dać Ci to, czego potrzebujesz bez większych problemów

Sznurki sizalowe te zostały po raz pierwszy wykonane z owoców lub liści kaktusa, który pochodzi z Meksyku i części Ameryki Południowej. Nazwa sizal została nadana przez Meksykanów; pochodzi od "Ysisel", co w języku Majów oznacza włókno. Niektórzy uważają, że sznurki te pochodzą z gatunku agawy, zwanego Agave sisalana. Jednak użycie sizalu jako liny datuje się na co najmniej 1500 r. p.n.e., a znalezienie takich przedmiotów jak sieci rybackie datuje się na 4500 r. p.n.e.; to skłania wielu ludzi do myślenia, że oprócz Agave sisalana może być w to zaangażowany inny gatunek, ponieważ inne gatunki mogą produkować bardzo cienkie włókna liściowe preferowane do wyrobu mocnych lin. Jednym z takich innych gatunków jest Yucatan (turner) konopie, wspomniane przez Hernana Cortesa w 1519 r.

Włókno jest wytwarzane z liści rośliny Agave i było kiedyś używane do produkcji lin dla starych żaglowców, ponieważ było tak mocne. Może być również skręcone w sznurek lub szpagat i działa dobrze jako naturalny krawat roślinny, aby pomóc związać rośliny razem i utrzymać je w pozycji pionowej bez ograniczania wzrostu. Po trochę twist, te pasma działają zaskakująco dobrze jako zamiennik plastikowego sznurka. Włókna sizalowe nie wcinają się w delikatne gałęzie, jak sznurek lub plastik zrobi, ale mają wystarczająco dużo siły, aby dać młodym drzewom doskonałe wsparcie.

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

  Filtrowanie produktów

  Dostępność
  Wyróżnienie
  szukaj