Szpilki

Szpilki biurowe są bardzo proste i wygodne w użytkowaniu. Z ich pomocą połączysz wiele kartek papieru, przypniesz coś do tablicy korkowej albo unieruchomisz. Zastosowań jest tak wiele, jak jest Twoich pomysłów. Szpilki biurowe są niezastąpione w każdym przedsiębiorstwie i zawsze znajdą dla siebie miejsce, nawet w nowoczesnych zelektryfikowanych biurach.

Szpilki biurowe to drobne metalowe igły zakończone główką, która umożliwia ich złapanie i manipulowanie nimi. Szpilki, o których będziemy mówić dzisiaj, są przeznaczone do mocowania papieru i tektury. Czasami można je znaleźć wśród zwykłych przedmiotów gospodarstwa domowego na igły do szycia, ponieważ obie te rzeczy należą do tego samego rodzaju materiałów biurowych.Jednak takie igły różnią się od siebie wyglądem i przeznaczeniem. Jeśli szpilki są przeznaczone tylko do mocowania papieru, a następnie ich "koledzy" na prąd może być stosowany nie tylko do tkanin, ale także do czarnej skóry lub cienkiego drewna.

Szpilki obu typów mają końcówkę, która wyposażona jest w mały haczyk (zamiast kulki). Dzięki takiej konstrukcji doskonale łączą ze sobą kartki papieru lub przytrzymują je na ubraniach czy tablicach korkowych. Korpus takiej igły wykonany jest z metalu, i to właśnie ten materiał pozwala na lekkie wygięcie końcówki i mocne przytrzymanie czegokolwiek w miejscu.

Na co zwracać uwagę przy wyborze igieł biurowych?

Nie każda igła nadaje się do utrwalania papieru. Chodzi o to, że takie szpilki nie mogą być zbyt ostre, bo inaczej przebiją się przez jedną lub kilka kartek papieru naraz, pozostawiając na nich niewielkie rozdarcie. Dlatego lepiej jest, jeśli koniec każdej szpilki ma okrągły kształt (piłka).Pozostaje tylko wybrać między tymi opcjami, które są sprzedawane w sklepach z zaopatrzeniem "biuro" lub "szycia". Można również znaleźć takie produkty wśród towarów stacjonarnych: na przykład, zszywacze zwykle mają podobne załączniki.

Igła wkręcona jest w główkę. Ten zespół jest trzymany razem przez cienką metalową linkę, która z kolei może być łatwo odcięta za pomocą nożyc do drutu lub nożyczek (w tym przypadku, jechać tylko końcówkę szpilki, lekko tnąc jej "korzeń"). Korzystanie z takich środków do utraty szpilek nie jest konieczne; będziesz także potrzebował wszystkich jego części do innych celów.

Przy okazji, nie próbuj naprawiać kilku arkuszy papieru za pomocą jednej szpilki: szybko je wyrwie. Takie igły są przeznaczone wyłącznie do pojedynczych arkuszy i cienkich kartonowych wkładek, które trzymają je razem.

Filtry

Ocena klientów
Dostępność
Wyróżnienie
szukaj
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie