Szpilki

Szpilki biurowe są bardzo proste i wygodne w użytkowaniu. Z ich pomocą połączysz wiele kartek papieru, przypniesz coś do tablicy korkowej albo unieruchomisz. Zastosowań jest tak wiele, jak jest Twoich pomysłów. Szpilki biurowe są niezastąpione w każdym przedsiębiorstwie i zawsze znajdą dla siebie miejsce, nawet w nowoczesnych zelektryfikowanych biurach.

Szpilki biurowe to drobne metalowe igły zakończone główką, która umożliwia ich złapanie i manipulowanie nimi. Szpilki, o których będziemy mówić dzisiaj, są przeznaczone do mocowania papieru i tektury. Czasami można je znaleźć wśród zwykłych przedmiotów gospodarstwa domowego na igły do szycia, ponieważ obie te rzeczy należą do tego samego rodzaju materiałów biurowych.Jednak takie igły różnią się od siebie wyglądem i przeznaczeniem. Jeśli szpilki są przeznaczone tylko do mocowania papieru, a następnie ich "koledzy" na prąd może być stosowany nie tylko do tkanin, ale także do czarnej skóry lub cienkiego drewna.

szpilki
 

Szpilki obu typów mają końcówkę, która wyposażona jest w mały haczyk (zamiast kulki). Dzięki takiej konstrukcji doskonale łączą ze sobą kartki papieru lub przytrzymują je na ubraniach czy tablicach korkowych. Korpus takiej igły wykonany jest z metalu, i to właśnie ten materiał pozwala na lekkie wygięcie końcówki i mocne przytrzymanie czegokolwiek w miejscu.

Na co zwracać uwagę przy wyborze igieł biurowych?

Nie każda igła nadaje się do utrwalania papieru. Chodzi o to, że takie szpilki nie mogą być zbyt ostre, bo inaczej przebiją się przez jedną lub kilka kartek papieru naraz, pozostawiając na nich niewielkie rozdarcie. Dlatego lepiej jest, jeśli koniec każdej szpilki ma okrągły kształt (piłka).Pozostaje tylko wybrać między tymi opcjami, które są sprzedawane w sklepach z zaopatrzeniem "biuro" lub "szycia". Można również znaleźć takie produkty wśród towarów stacjonarnych: na przykład, zszywacze zwykle mają podobne załączniki.
 

Szpilki, szpileczki...

 

Igła wkręcona jest w główkę. Ten zespół jest trzymany razem przez cienką metalową linkę, która z kolei może być łatwo odcięta za pomocą nożyc do drutu lub nożyczek (w tym przypadku, jechać tylko końcówkę szpilki, lekko tnąc jej "korzeń"). Korzystanie z takich środków do utraty szpilek nie jest konieczne; będziesz także potrzebował wszystkich jego części do innych celów.

Przy okazji, nie próbuj naprawiać kilku arkuszy papieru za pomocą jednej szpilki: szybko je wyrwie. Takie igły są przeznaczone wyłącznie do pojedynczych arkuszy i cienkich kartonowych wkładek, które trzymają je razem.

Szpilki w Neopak


Dostępne w Neopaku artykuły biurowe są jednymi z najpopularniejszych produktów, chętnie wybierają je nasi klienci. Wśród nich dużą popularnością cieszą się rzeczy z kategorii; galanteria na biurko. Co oznacza takie stwierdzenie? Galanterią nazywamy drobiazgi, rzeczy niewielkie, różne akcesoria. W przypadku towarów niezbędnych w każdym biurze, są to takie rzeczy jak: pinezki, agrafki, spinacze, magnesy do tablic, zszywki, czy szpilki. Każdy z tych produktów możemy zaliczyć do galanterii na biurko. Można je też dostać w ekonomicznych i praktycznych zestawach . Zwykle mają wtedy kompaktowe pudełko z miejscami na poszczególne produkty.

Wśród drobiazgów używanych na co dzień w biurach można też znaleźć szpilki. Te niewielkie, metalowe produkty zwykle kojarzą się najbardziej z branżą krawiecką. Jak się jednak okazuje, znajdują znacznie więcej zastosowań.

Polecamy wpis: jaki akcesoria warto kupić do biura?
 

Do czego mogą się przydać szpilki w biurze?


Szpilki są produktem, który zna każdy z nas. W zakładach krawieckich są używane do zaznaczania odpowiednich miejsce na tkaninach, czy produktach wykonanych z materiałów tekstylnych. W biurze oczywiście mają zupełnie inne przeznaczenie.

szpilki

W biurach, gospodarstwach domowych, szkołach i urzędach, a także wielu innych miejscach, szpilki często służą do dyskretnego mocowania różnych ogłoszeń, plakatów, list, notatek, czy zdjęć. Pełnią więc podobną rolę do pinezek, z tym że znacznie mniej rzucają się w oczy. Jeżeli uwaga osób oglądających tablicę z ogłoszeniami, czy zwykłą tablicę korkową, ma być skierowana w dużej mierze na treści dokumentów, warto więc wybrać niemal niewidoczne szpilki.

Mocowanie różnych kartek papieru do tablicy z wykorzystaniem szpilek ma jeszcze jedną zaletę. Szpilki biurowe są bowiem jedny, z najtańszych produktów z kategorii galanteria na biurko. Jeśli regularnie potrzebują Państwo używać tego typu sposobu mocowania obwieszczeń, ogłoszeń, czy na przykład prac plastycznych, szpilki mogą być bardzo dobrym wyborem. Warto natomiast pamiętać, że używanie szpilek jest nieco utrudnione w stosunku do pinezek, szczególnie pinezek beczułek. Ryzyko ukłucia się lub skaleczenie jest nieco większe, co będzie istotne szczególnie w przypadku dzieci.
 

Kto najczęściej używa szpilek?


Istnieje kilka grup osób, które są zdecydowanie najczęstszymi użytkownikami szpilek. Należą do nich głównie pracownicy biur, ale też szkół, czy po prostu osoby stosujące szpilki w swoich domach lub mieszkaniach.

Szpilki są wykorzystywane przez:
  • pracowników biur, właścicieli firm - do przyczepiania ogłoszeń, ofert na tablicach korkowych i materiałowych
  • nauczyciele - mocowanie prac uczniów w gablotach, ważne informacje publikowane na korytarzach
  • osoby w gospodarstwach domowych - wieszając coś (na przykład listę zakupów) na tablicy korkowej
  •  
  • pracownicy zakładów krawieckich
 

Nieduże metalowe igły - to szpilki!


Szpilka jest rodzajem metalowej igiełki. Z jednej strony posiada zaostrzoną końcówkę. Z łatwością można więc wbić szpilkę w dowolne miejsce, na przykład przybić coś do tablicy korkowej. Szpilki zwykle są też dość cienkie. Otwory, czyli małe dziurki powstałe po użyciu szpilki, są więc niemal niezauważalne. To szczególnie istotne w przypadku stosowania szpilek na ubraniach, na przykład w celu zaznaczenia jakiegoś fragmentu materiału.

Szpilki są tak małe, że podczas ich sprzedaży zwykle nie podaje się ich ilości w sztukach, a jako wagę. Typowa paczka szpilek o długości 28 milimetrów ma 50 gram produktu. To naprawdę duży zapas tego produktu.
 

Galanteria na biurko: szpilki biurowe


Jakie rodzaje szpilek biurowych są dostępne w Neopaku? W naszym asortymencie znajdą Państwo szpilki wysokiej jakości w opakowaniach o dwóch rozmiarach:
26 milimetrów to typowa, dość standardowa długość szpilki. Pozwoli na komfortowe używanie jej we wszystkich wspomnianych już zastosowaniach.
 

Co wspólnego mają szpilki biurowe i smartfony?


Wśród dość nietypowych zastosowań szpilek biurowych warto wyróżnić używanie ich ze smartfonem. Większość nowoczesnych telefonów komórkowych, ale także niektóre tablety, czy laptopy, posiadają wysuwaną tackę na karty SIM, karty pamięci, czasem na obie karty jednocześnie. Aby uzyskać szczelność obudowy i zwiększyć trwałość elektronicznych produktów, tacka na karty SIM jest ściśle dopasowana z obudową. Nie posiada uchwytu, za który można by ją pociągnąć w celu wysunięcia. Z boku tacki znajduje się natomiast niewielki, okrągły otwór. Na końcu otworu znajduje się spust, który należy wcisnąć w celu wysunięcia tacki z kartami.

szpilki

Producenci elektroniki zwykle dodają do opakowań swojego sprzętu specjalne “kluczyki” do kart SIM. Nie zawsze mamy go jednak przy sobie, a czasami mamy potrzebę wyciągnięcia karty SIM lub karty pamięci z danymi. Wtedy można użyć szpilki lub igły. Szpilkę biurową wsuwamy w otwór przy tacce na kartę SIM i microSD, a następnie stanowczo naciskamy. Tacka powinna wysunąć się. Aby się nie skaleczyć podczas naciskania szpilki, a szczególnie igły, można użyć w tym celu twardego przedmiotu - na przykład monety.
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie