Pinezki

Zamontowałeś w swoim biurze tablicę korkową? To świetnie, będziesz mieć, gdzie teraz wieszać ogłoszenia. Szybko może się jednak pojawić problem. Jak? Do głowy przychodzi stosowanie taśmy i naklejanie kartek, jest to jednak rozwiązanie suboptymalne. Zdecydowanie lepiej postawić na pinezki, które są o wiele szybsze w stosowaniu niż taśma, która ma tendencję do plątania się.

Pinezki to małe metalowe igły, które zostały zakończone uchwytem, który pozwala je dowolnie wbijać w miękkie powierzchnie. Są dedykowanym akcesorium do stosowania z tablicami korkowymi. Pinezki dostępne są w wielu różnych kolorach, dzięki czemu można stworzyć swojego rodzaju legendę w obwieszczeniach.

Zobacz takżę: Jak napisać poprawnie ortograficznie  pineska czy pinezka?

Na przykład wiadomości od managerów oznaczamy czerwonym, informacje do managerów zielonym itp. Za pomocą pinezek można w prosty sposób stworzyć skomplikowany system informacyjny. Istotną zaletą jest to, że można go zmieniać w dowolnym momencie, a etykiety pinezek nie muszą być usuwane przed dołączeniem nowych notatek. To czyni tę metodę bardzo elastyczną i efektywną. W razie potrzeby można również pisać bezpośrednio na szpilkach więc nie ma potrzeby używania etykiet.

Etykiety są oczywiście nadal bardzo popularne, mimo że są przestarzałe w porównaniu z etykietami pinezkowymi. Dzieje się tak głównie dlatego, że są one łatwe do usunięcia i ponownego użycia. Z taśmami można również być bardziej kreatywnym w swoich ogłoszeniach, ponieważ istnieje wiele różnych typów dostępnych, które wyglądają znacznie lepiej niż zwykła biała taśma.

Pinezki dostępne są w różnych rozmiarach, w zależności od potrzeb można wybrać małą lub dużą szpilkę.

Duże pinezki mogą być również używane do zabezpieczania arkuszy papieru.

Pinezki świetnie się sprawdzą w każdym biurze, nie powinny mieć do nich dostępu dzieci, które mogłyby je połknąć, podobnie sprawa się ma względem domów, w których przebywają zwierzęta. Pinezki są dostępne w różnych długościach, rozmiarach i ciężarach.

Wbrew powszechnemu błędnemu przekonaniu, pinezka nie jest rodzajem śruby. Ma zupełnie inny kształt i nie posiada gwintu do blokowania go na miejscu po poddaniu go naprężeniom, co na pewno zrobisz wbijając końcówkę w tablicę korkową. Kołki są tak skonstruowane, że można je łatwo wyciągnąć za pomocą uchwytów. Oznacza to jednak również, że aby je wyjąć, należy wcisnąć uchwyt do środka - nigdy nie ciągnąć. Doświadczenie pokazuje, że z powodu tego prostego środka oszczędnościowego często dochodzi do rozerwania lub uszkodzenia tablicy korkowej, jeżeli jej ścianki nie są wykonane z twardego tworzywa sztucznego .

Pinezki do tablicy korkowej


Pinezki są jednym z najlepszych sposobów na przymocowanie czegoś do tablicy korkowej lub do materiałowej blendy. Dzięki nim można bardzo tanio i szybko zamocować karteczki z ważnymi informacjami i jakiegoś rodzaju przypomnieniem. Takie możliwości sprawdzają się bardzo dobrze w biurze, szkole oraz w domu. Wszędzie tam, gdzie wykorzystują Państwo tablicę korkową lub inne przedmioty pozwalające na wbicie pinezki lub szpilki, warto wyposażyć się w zestaw kolorowych pinezek. 

Przeczytaj takżę: Jak przekazać swoją pinezkę lokalizacji Google Maps?

Czym są pinezki? Te niewielkie igły z kolorowymi końcówkami pozwalają na łatwe przyczepianie dóżnych rzeczy. Nie trzeba w tym celu stosować żadnych dodatkowych produktów - dzięki spłaszczonej końcówce pinezki wbijemy nawet gołymi rękami. Ich niska cena powoduje natomiast, że bez problemy pozwolą zorganizować przestrzeń nawet w obrębie dużej tablicy korkowej.
 

Rodzaje pinezek


W naszym sklepie Neopak znajdą Państwo różne typy pinezek. Zwykle pewna ilość pinezek znajduje się w niewielkim kartoniku. Najczęściej w jednym opakowaniu jest od 50 do 500 sztuk.  Jak dobrać odpowiednią wielkość opakowania? Wiele zależy od tego, jak dużą tablicę korkową posiadają Państwo w swoim biurze lub domu. Niektóre, mniejsze rodzaje karteczek można zamocować jedną pinezką. Większe arkusze, czy różnego rodzaju plakaty warto natomiast przybić do tablicy czterema pinezkami - po jednej na każdy róg kartki.  Wtedy trzymają się znacznie lepiej, a kartka papieru jest estetycznie i równo zamocowana. Jeżeli planują Państwo używać większej liczby pinezek do każdej kartki, także warto zaopatrzyć się w zwiększoną ilość produktu. 

Podobnie do wielu innych artykułów biurowych i papierniczych, kupując większy zestaw pinezek kolorowych można liczyć na niższy jednostkowy koszt.  Ten w każdym wypadku jest jednak dość niski, szczególnie biorąc pod uwagę możliwość wielokrotnego używania każdej pinezki. Wszystko to sprawia, że kolorowe pinezki i tablica korkowa są jednym z najtańszych sposobów na mocowanie różnych informacji zapisanych na papierze. 

Dostępne w Neopaku rodzaje pinezek: 

Jakie pinezkiwybrać?


Istnieją dwa podstawowe rodzaje pinezek. Najprostszy z nich posiada płaską końcówkę. Jest prosty do wbicia w tablicę korkową, jednak wyciągnięcie wymaga czasem podważenia. Gdy taka pinezka niepostrzeżenie upadnie na ziemię, niestety często ląduje właśnie na płaskiej końcówce.  Nieco bezpieczniejsze w takich sytuacjach mogą być więc pinezki w formie beczułek. Dzięki wygodnemu uchwytowi z plastiku nieco łatwiej jest je także wyjąć z tablicy korkowej, gdy na przykład chcą Państwo zdjąć ogłoszenie lub inny dokument.

Oba rodzaje są dość tanie, wiele zależy więc od preferencji każdego użytkownika.
 

Gdzie kupić kolorowe pinezki?


Kolorowe pinezki są dostępne w ofercie naszego sklepu Neopak. Mamy duży wybór pinezek w opakowaniach zawierających od 50 do nawet 500 sztuk. Każdy z Państwa z pewnością znajdzie więc najlepsze rozwiązanie do swoich potrzeb. 

Pinezki

Poza pinezkami w różnych wersjach znajdą tu Państwo również inne przydatne produkty biurowe. Mamy szeroką ofertę akcesoriów papierniczych, artykułów piśmienniczych i wiele przydatnych przyborów. W naszym sklepie mogą więc Państwo wyposażyć się do szkoły, biura lub kupić niezbędne w każdym domu produkty.
 

Największe zalety pinezek i kiedy ich używać?


Kiedy warto zdecydować się na zakup pinezek? To nieodłączny element przydatny w przypadku używania tablic korkowych. Dziś w biurach często blendy wykonane są z materiału, który także pozwala na wbijanie szpilek pinezek. To bardzo wygodne rozwiązanie dla wszystkich pracowników - mogą bez konieczności wykorzystywania dodatkowych artykułów zamocować koło siebie przydatne informacje, przypomnienia, czy harmonogramy. Wiele osób w biurach przy pomocy pinezek mocuje też zdjęcia swoich bliskich, zabawne obrazki,  teksty motywacyjne i inne treści.

Jakie są największe zalety kolorowych pinezek? Przede wszystkim są produktem bardzo tanim i banalnie prostym w użyciu. Wystarczy wyjąć pinezkę z opakowania i przycisnąć ją do powierzchni tablicy korkowej.  W ten sposób można bardzo szybko przymocować coś do niej, także inne materiały niż te wykonane z papieru.  Kolorowe pinezki pozwalają także na tworzenie różnych oznaczeń, na przykład na wykresach. Można zaznaczać nimi poszczególne punkty, na przykład dane dzienne lub tygodniowe. Przy pomocy pinezek można też łatwo oznaczać coś w tabeli z grafikiem pracy.
 

Jakie są alternatywy?


Choć tablica korkowa z pinezkami jest bardzo dobrym sposobem na mocowanie papierowych dokumentów i informacji, w Neopaku mamy też pewne alternatywy. Jedną z nich może być zamontowanie tablicy magnetycznej zamiast korkowej. Można po niej pisać specjalnymi markerami do białych tablic. Kartki papieru z różnymi danymi zamocujemy tam natomiast przy użyciu niewielkich, kolorowych magnesów.

W dowolnym miejscu mogą też Państwo mocować kartki papieru przy pomocy taśmy klejącej lub taśmy dwustronnej. Dobrym rozwiązaniem w celu zrobienia notatek jest też zakup żółtych karteczek samoprzylepnych.
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie