Zwilżacze

Zwilżacze do palców to bardzo wygodne narzędzie, które ułatwia wertowanie stosów papierów.

Zwilżacze glicerynowe pozwalają na wygodne i proste przewijanie kartek, palce stają się lekko lepkie, tak jak po oślinieniu, co sprawia, że przewracanie jest znacznie prostsze.

Oczywiście wiele osób zapyta, po co to robić, skoro palce można obślinić. To chyba dość oczywiste. Stosowanie zwilżacza jest setki razy bardziej higieniczne, ponadto gliceryna nie osadza się na papierze tak jak woda, co pozwala uniknąć utraty czytelności danego fragmentu dokumentu.

Warto też spojrzeć na historyczny przykład. Być może, gdyby odkrywcy grobu Tutenchamona stosowali nawilżacze glicerynowe, to żaden z nich by nie umarł. W końcu powodem śmierci było przeniesienie trucizny ze zwoju do ust jednego z archeologów.

Zwilżacze do palców są bardzo wygodne do stosowania, nie kleją się pomiędzy palcami, więc nie powinno to wywoływać żadnego dyskomfortu. Ponadto sama gliceryna jest całkowicie pozbawiona smaku i zapachu, nie będzie więc z całą pewnością obrzydzać Twoich pracowników. Dostępne jest wiele wariantów, ale różnią się one przede wszystkim wielkością, w kwestii funkcjonalności nie ma to żadnego znaczenia.

Pytania o wydajność zwilżaczy glicerynowych są bezcelowe, bardzo ciężko policzyć na ile dokładnie starczą, wszystko zależy od ilości wertowanych dokumentów i tego jak często będziemy sięgać po ten zwilżacz.

Zwilżacze do przewracania kartek sprawdzą się w każdym biurze, w każdej kancelarii i każdym urzędzie. Pozwalają uniknąć niehigienicznych zwyczajów wśród pracowników, co jest szczególnie ważne biorąc pod uwagę to, co się działo. Stosowanie ich jest wygodne proste i higieniczne, na pewno bardzo łatwo będzie Ci wprowadzić to rozwiązanie do Twojego miejsca pracy.

Zwilżacze do kartek można też stosować w domu. Z całą pewnością doceni je każdy fan lektur na klasycznym papierowym nośniku informacji. Pozwolą uniknąć zagięć kartek, a także nerwów, kiedy dwie ze stron się ze sobą skleją.

W naszym sklepie znajdą państwo zwilżacze do palców na bazie gliceryny, która jest bezpieczną substancją, niewpływająca negatywnie na kondycję papieru, który będzie miał z nim kontakt. Jako dystrybutor zalecamy zakup większej ilości danego produktu. Można w ten sposób naprawdę wiele oszczędzić na procentowych zniżkach. Nie wiesz, jak złożyć zamówienie z negocjacją ceny? Skorzystaj z naszej infolinii albo wbudowanego w stronę internetową komunikatora. Neopak, szybkie i wygodne zakupy, i Ty. Złóż zamówienie już dzisiaj.

Zwilżacze do palców


Jednym z bardzo przydatnych, choć dość niedocenianych przyborów biurowych jest zwilżacz do palców. Ten niepozorny przedmiot jest w stanie szybko i wygodnie zwilżyć dłonie lub palce. To z kolei wprost przekłada się na poprawę wygody przewijania kartek papieru. Wszędzie tam,gdzie trzeba przeglądać wiele papierów, dokumentów, czy książek, ten produkt sprawdzi się bardzo dobrze.

Od razu nasuwa się jednak pytanie - po co używać nawilżacza, skoro można po prostu polizać palec, a efekt będzie podobny? Odpowiedź na takie pytanie także nasuwa się jednak sama. W porównaniu z lizaniem i ślinieniem palców, stosowanie nawilżacza jest o wiele bardziej higieniczne. Jest także bardziej komfortowe, a sam zwilżacz można zabrać wszędzie ze sobą - jest niewielki. Wykorzystywanie zwilżacza do palców może byćwięc bardzo dobrym nawykiem, który warto sobie wyrobić w pracy z papierami i arkuszami papieru.
 

Zwilżacz glicerynowy do palców - higieniczny sposób na usprawnienie przeglądania kartek papieru


Już w przeszłości mieliśmy przypadki, kiedy zwilżanie palców własną śliną kończyło się źle. Najlepszym przykładem może być historia o odkrywcach grobu Tutenchamona w Egipcie. Tam bowiem archeolodzy i odkrywcy zmarli niedługo po pracy z różnymi dokumentami i papirusami. Przez pewien czas opinia publiczna wspominała o tak zwanej “klątwie Faraona”. Późniejsze badania dowiodły jednak, że przyczyną śmierci odkrywców był kontakt z niebezpiecznymi drobnoustrojami, bakteriami i wirusami, które znajdowały się na dokumentach. Z pewnością wiedzą już Państwo, jak dostały się do organizmu badaczy?
 

Gdzie można wykorzystać zwilżacz do palców?


Glicerynowy zwilżacz do palców można wykorzystać w niemal każdym miejscu. Sprawdza się doskonale w przypadku pracy lub zabawy z wykorzystaniem kartek papieru. Najczęściej to pracownicy biurowi wykorzystują ten produkt. Pozwala usprawnić pracę, gdy na co dzień mają Państwo kontakt z kartkami papieru, które trzeba ręcznie przeglądać.

zwilżacz do palców

Zwilżacz do palców sprawia po prostu, że palce stają się nieco lepkie. W dużym stopniu ułatwia to wertowanie stron papieru, książek, dokumentów i tym podobnych. Poza biurem można je więc stosować w magazynach, szkołach, a także w gospodarstwie domowym.

Najczęściej zwilżacz do palców na bazie gliceryny znajdziemy więc w:
  • urzędach, które przyjmują papierowe wnioski
  • pracy księgowych, mających na co dzień styczność z wieloma fakturami, dokumentami papierowymi, umowami
  • na poczcie, gdzie często przekazywane są różne dokumenty, polecenia przelewów, druki nadania listów i paczek, itp.
  • w bankach, firmach ubezpieczeniowych
  • i w wielu innych firmach i placówkach
 

Dlaczego warto wybrać glicerynowy zwilżacz do palców?


Dużą zaletą tego produktu wykonanego na bazie gliceryny jest fakt, że środek ten nie przylega do warstwy papieru. Gliceryna jest więc doskonałym nawilżaczem do palców, gdy chcemy go stosować z papierowymi kartkami. Inne sposoby nawilżania palców mogłyby bowiem pozostawiać trwałe ślady i różne zabrudzenia na powierzchni kartek. Czasem nie ma to wielkiego znaczenia, jednak w wielu sytuacjach wymagane jest zachowanie nienagannej czystości dokumentów, umów, faktur, czy innych ważnych tekstów. Zniszczone dokumenty mogą być bowiem bardzo złą wizytówką dla firmy.

Jednocześnie gliceryna dość dobrze trzyma się ludzkiej skóry. Nie trzeba więc stosować zwilżacza do palców po każdej przeglądnięte kartce papieru. 
 

Uniwersalne zastosowanie zwilżacza do palców


Zwilżacz na bazie gliceryny jest doskonałym wsparciem podczas przeglądania papierów. Na tym nie kończą się jednak możliwości jego wykorzystania. Może okazać się bardzo pomocny podczas tworzenia różnych prac plastycznych i instalacji artystycznych. Wszędzie tam, gdzie wymagamy większej lepkości naszych palców i pozostawienia idealnie czystej powierzchni papieru, glicerynowy zwilżacz do palców sprawdza się bardzo dobrze.
 

Ile kosztuje zwilżacz do palców?


Zwilżacz do palców Donau dostępny jest w formie zakręcanego pudełeczka. Jego zawartością jest preparat na bazie gliceryny. Koszt zakupu zwilżacza do palców to niecałe 15 złotych za opakowanie. Zawartość opakowania pozwoli natomiast na wiele tygodni pracy.

Zwilżacz do palców i inne artykuły biurowe znajdą Państwo w naszym sklepie Neopak. W Neopaku mamy duży wybór akcesoriów piśmienniczych i artykułów papiernicyzch.


Parametry zwilżacza do palców


Zwilżacz DONAU nie posiada w swoim składzie substancji na bazie silikonu. Dzięki temu jest w pełni bezpieczny dla skóry, nie wywołuje podrażnień, ani alergii. Produkt jest transparentny, nie brudzi ani rąk, ani powierzchni papieru. Temperatura topnienia to między 60 a 70 stopni Celsjusza.  Produkt ma gęstość 1,1-1,5 g/cm2, bardzo dobrze przylega do skóry, jednocześnie nie klei się do powierzchni papieru - to duża zaleta gliceryny.

Pudełko ma średnicę 55 milimetrów i zawiera 20 ml produktu. Można więc łatwo przenosić pudełko ze zwilżaczem w dowolne miejsce. Sprawdzi się w szkole, w pracy iw domu, można więc mieć go zawsze przy sobie. Nie zajmuje wiele przestrzeni w domu lub biurze.

Glicerynowy zwilżacz do palców Donau posiada atest PZH.
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie