Agrafki

Aby połączyć ze sobą wiele kartek papieru. można zastosować zróżnicowane środki. Począwszy od klipsów, przez klej i klasery przechodząc. Mimo to każde z tych rozwiązań ma swoje wady. Zszycie kilku kartek jest wygodne, ale co jeśli będziemy ich potem potrzebować oddzielnie? Agrafka jest rozwiązaniem na ten problem. Agrafka nie pozostawia stałego śladu na papierze, a oprócz tego jest o wiele szybsza w użyciu niż segregatory i koszulki.

Agrafka to najczęściej metalowy, choć czasem plastikowy przyrząd, składający się z kilku drobnych spirali, które mogą utrzymywać w miejscu kilka kartek, a nawet cięższych płaskich przedmiotów. W odróżnieniu od agrafek krawieckich te biurowe nie posiadają ostrego końca, którym ktoś mógłby się skaleczyć albo uszkodzić powierzchnie papieru.

Agrafki biurowe są zwykle używane w biurach albo do układania razem wielu kartek papieru, tak aby można je było wyjmować i wymieniać jednym ruchem (nie "wypadają" jak zwykłe spinacze do segregatorów), albo do przytrzymywania zamkniętych stron w dokumencie. Liczba agrafek biurowych potrzebnych do każdego zadania zależy od tego, ile razy chcemy je wymieniać - jeśli kilka kartek papieru ma być sklejonych przez cały czas, potrzebujemy ich więcej niż w przypadku, gdy są potrzebne tylko raz na jakiś czas.

Agrafki biurowe nigdy nie powinny być używane do klejenia papieru, ponieważ często powodują trwałe uszkodzenia, zwłaszcza gdy używamy kleju w sztyfcie, który wysycha znacznie szybciej niż zwykły klej w płynie. Ponadto, agrafki biurowe nie mogą połączyć dwóch papierów przez cały pierścień; zamiast tego

Agrafki są niezwykle przydatne i mają mnóstwo zalet, które szybko doceni każdy biuralista. Na przykład, można ich użyć do przytrzymania wielu arkuszy razem.

Agrafka jest zawsze przy Tobie i zaoszczędzi Twój czas

Jak używać agrafki? Masz kartkę papieru, której krawędź lub róg jest zagięty? Przypadkowo oderwałeś kawałek kartki? Agrafki są dla Ciebie. Złóż zwisający kawałek tak, aby był płasko przylegający do reszty arkusza. Weź agrafkę i ostrożnie włóż jeden jej koniec w złożoną część, a następnie uważaj, aby nie dotknęła drugiej strony kartki i powoli pociągnij do przodu, aż wszystkie jej końce przejdą przez obie strony. Teraz wyjmij szpilkę z pierwszej strony i powtórz to samo na drugiej - odłóż ją z powrotem. Agrafki są często używane w biurze. Na przykład, gdy trzeba wysłać faks, ale nie ma zszywacza w biurze lub w domu. Użyj agrafki i połącz je w stos, który jest gotowy do wysłania

Ponadto, agrafki mogą być łatwo przekształcone w kolczyki clip-on poprzez umieszczenie ich na kolorowej części "kapelusza" i umieszczenie go na dowolnym obiekcie - na przykład, ubrania z wystającą częścią metalu.

Agrafki


Agrafki kojarzone są najczęściej z działalnością pracowni krawieckich. Są też przydatne podczas samodzielnego szycia, choć mają znacznie więcej zastosowań. Spięcie materiałów i różnych przedmiotów agrafką jest dobrym sposobem na przymocowanie czegoś lub ustabilizowanie. Korzystają z tego różne osoby - zarówno w działalności zarobkowej, hobbystycznie, czy podczas tworzenia ozdób i dekoracji. Agrafki są niezwykle skutecznym, a przy tym tanim i prostym w obsłudze, aby nadać firankom lub zasłonom pożądany kształt. Sposobów wykorzystania agrafek jest jednak znacznie więcej.

Także same agrafki występują w różnych odmianach. Typowe agrafki są wykonane z metalu, choć można spotkać również inne odmiany. Różnice pomiędzy poszczególnymi odmianami zwykle polegają jednak na odmiennej wielkości. Tak małe, jak i duże agrafki znajdą swoje zastosowanie w niejednym miejscu.
 

Tanie, uniwersalne i proste w użyciu - agrafki w Neopak


Agrafek można używać na wiele sposobów. Typowym zastosowaniem jest spięcie czegoś poprzez przebicie. W porównaniu z innymi sposobami (np. przymocowanie czegoś szpilką, przyczepienie spinaczem biurowym) agrafki pozwalają na wielokrotne otwieranie i zamykanie. Konstrukcja agrafki nie trafi przy tym swoich właściwości. Mocowanie różnych materiałów i przedmiotów przy pomocy agrafek może być więc dobrym sposobem w wielu sytuacjach.

Wśród różnych rodzajów agrafek, najczęściej spotykane są wykonane w całości z metalu. Czasami dobrym wyjściem jest zamienienie ich na plastikowe agrafki. Co prawda są nieco droższe, a do tego nie tak wytrzymałe jak stalowe agrafki, mają jednak inną zaletę. Nie ma ryzyka skaleczenia się ostrą końcówką, co często okazuje się cenną właściwością.
 

Agrafki krawieckie a agrafki biurowe - jakie są różnice?


Do najczęściej spotykanych rodzajów agrafek musimy z pewnością zaliczyć agrafki krawieckie. To o nich myślimy, wyobrażając sobie ten przedmiot. Agrafka krawiecka jest rodzajem odpowiednio ukształtowanego, metalowego druciku. Jeden jej koniec jest zaostrzony, z drugiej strony znajduje się natomiast zamknięcie - wykonane z blaszki.

Ostra końcówa agrafki krawieckiej pomaga przebić się przez materiał, który chcemy przymocować agrafką. Możliwość przekłucia materiału jest ważną cechą agrafek w krawiectwie - pomaga w przebijaniu się przez różne tkaniny bez pozostawiania widocznego śladu lub dziurki. Tu zobaczymy różnicę między agrafkami krawieckimi a agrafkami biurowymi.

Agrafki biurowe nie mają tak ostrej końcówki. W ich przypadku ostry koniec nie jest potrzebny - agrafki w biurze mają po prostu nieco inne zastosowanie.W biurach agrafki są stosowane do grupowania ze sobą wielu kartek papieru, czasem także do przytrzymywania zamkniętych stron w dokumencie. Warto jednak wiedzieć, że stosowanie agrafek biurowych może powodować niszczenie się papieru - jego przebicie podczas aplikacji agrafki.
 

Agrafki


Jak używać agrafki? W biurach mogą być doraźnym zastępstwem dla zszywaczy, czy różnych rodzajów kleju. Należy po prostu przebić dwie (lub więcej) kartek papieru agrafką, aby połączyć je ze sobą. Może się to przydać na przykład przy wysyłaniu faksu.

agrafki

Stos kartek połączonych agrafką znacznie łatwiej jest wysłać, niż pojedyncze arkusze. Unikniemy też możliwości rozsypania się. Byłoby to niekorzystne, gdy kartki są ułożone w odpowiedniej kolejności.
 

Rodzaje agrafek w Neopak


W Neopaku mamy kilka rodzajów agrafek. Nasi klienci chętnie wybierają następujące produkty:
Większy zapas agrafek przyda się w miejscu, gdzie agrafki mają być często używane. Wtedy agrafki są sprzedawane w plastikowym opakowaniu, które znacznie ułatwia przechowywanie i korzystanie z agrafek.
 

Jak łączyć ze sobą kartki papieru?


Agrafki to raczej doraźny, awaryjny sposób łączenia kartek papieru. W tym celu znacznie lepiej użyć jednego z poniższych artykułów biurowych:
Każdy z powyższych produktów ma swoje unikalne właściwości i dobrze się sprawdzi w konkretnym zastosowaniu. 
 

Gdzie można kupić agrafki?


Różne odmiany agrafek są dostępne w sklepie internetowym Neopak. Znajdą tu Państwo także wiele innych przydatnych produktów biurowych, magazynowych, czy do użytku w gospodarstwie domowym.
 

Ile kosztują agrafki?


Najtańsza paczka agrafek w Neopaku kosztuje 1,40 zł. To cena za 24 sztuk, co oznacza, że jednostkowa cena zakupu jednej agrafki to tylko kilka groszy. Jeszcze większą ekonomią cechują się agrafki w większej paczce. Kupując jednorazowo zestaw 160 sztuk agrafek niklowanych 38 mm, zapłacą za nie Państwo tylko 7 złotych.

Agrafki są więc nie tylko dość uniwersalnym, ale też tanim w zakupie produktem. Warto mieć je pod ręką, niejednokrotnie mogą pomóc w zastąpieniu innego produktu. Służą zwykle do przymocowania czegoś lub połączenia większej liczby elementów w jedną całość. Dobrym przykładem może być użycie agrafek podczas dekorowania pomieszczenia. Wtedy można nimi mocować różnego rodzaju wstążki i inne ozdoby.
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie