Agrafki

Aby połączyć ze sobą wiele kartek papieru. można zastosować zróżnicowane środki. Począwszy od klipsów, przez klej i klasery przechodząc. Mimo to każde z tych rozwiązań ma swoje wady. Zszycie kilku kartek jest wygodne, ale co jeśli będziemy ich potem potrzebować oddzielnie? Agrafka jest rozwiązaniem na ten problem. Agrafka nie pozostawia stałego śladu na papierze, a oprócz tego jest o wiele szybsza w użyciu niż segregatory i koszulki.

Agrafka to najczęściej metalowy, choć czasem plastikowy przyrząd, składający się z kilku drobnych spirali, które mogą utrzymywać w miejscu kilka kartek, a nawet cięższych płaskich przedmiotów. W odróżnieniu od agrafek krawieckich te biurowe nie posiadają ostrego końca, którym ktoś mógłby się skaleczyć albo uszkodzić powierzchnie papieru.

Agrafki biurowe są zwykle używane w biurach albo do układania razem wielu kartek papieru, tak aby można je było wyjmować i wymieniać jednym ruchem (nie "wypadają" jak zwykłe spinacze do segregatorów), albo do przytrzymywania zamkniętych stron w dokumencie. Liczba agrafek biurowych potrzebnych do każdego zadania zależy od tego, ile razy chcemy je wymieniać - jeśli kilka kartek papieru ma być sklejonych przez cały czas, potrzebujemy ich więcej niż w przypadku, gdy są potrzebne tylko raz na jakiś czas.

Agrafki biurowe nigdy nie powinny być używane do klejenia papieru, ponieważ często powodują trwałe uszkodzenia, zwłaszcza gdy używamy kleju w sztyfcie, który wysycha znacznie szybciej niż zwykły klej w płynie. Ponadto, agrafki biurowe nie mogą połączyć dwóch papierów przez cały pierścień; zamiast tego

Agrafki są niezwykle przydatne i mają mnóstwo zalet, które szybko doceni każdy biuralista. Na przykład, można ich użyć do przytrzymania wielu arkuszy razem.

Agrafka jest zawsze przy Tobie i zaoszczędzi Twój czas

Jak używać agrafki? Masz kartkę papieru, której krawędź lub róg jest zagięty? Przypadkowo oderwałeś kawałek kartki? Agrafki są dla Ciebie. Złóż zwisający kawałek tak, aby był płasko przylegający do reszty arkusza. Weź agrafkę i ostrożnie włóż jeden jej koniec w złożoną część, a następnie uważaj, aby nie dotknęła drugiej strony kartki i powoli pociągnij do przodu, aż wszystkie jej końce przejdą przez obie strony. Teraz wyjmij szpilkę z pierwszej strony i powtórz to samo na drugiej - odłóż ją z powrotem. Agrafki są często używane w biurze. Na przykład, gdy trzeba wysłać faks, ale nie ma zszywacza w biurze lub w domu. Użyj agrafki i połącz je w stos, który jest gotowy do wysłania

Ponadto, agrafki mogą być łatwo przekształcone w kolczyki clip-on poprzez umieszczenie ich na kolorowej części "kapelusza" i umieszczenie go na dowolnym obiekcie - na przykład, ubrania z wystającą częścią metalu.

Filtry

Ocena klientów
Dostępność
Wyróżnienie
szukaj
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie