Temperówki

Temperówki to urządzenia, z których pomocą naostrzysz ołówki czy kredki.

Z założenia są bardzo proste, to po prostu okrągły otwór, który z jednej strony zawiera ostrze, które zestruga warstwę drewna chroniącą rdzeń grafitowy ołówka. Pojawiło się jednak sporo komplikacji na temat temperówki, takie jak elektryczne temperówki, temperówki na korbkę, czy temperówki ze zbiorniczkiem. Po pierwsze, zaczniemy od ostrzałek elektrycznych.

Ten typ temperówki działa w ten sposób, że najpierw wkłada się ołówek przez okrągły otwór, a następnie uruchamia silnik wewnątrz, który kręci korbą wokół dołączonego ostrza. Spośród wszystkich ostrzałek, ten projekt jest prawdopodobnie jednym z najbardziej powszechnych, ponieważ większość ludzi widziała je w szkołach lub biurach. Jednakże urządzenia te wiążą się z kilkoma problemami. Po pierwsze, większość typów elektrycznych temperówek nie radzi sobie z niczym, co nie ma kształtu standardowego ołówka nr 2 (sześciokątny pryzmat). Ponadto wielu użytkowników narzeka na ich głośność - wydają nieprzyjemny dla niektórych hałas - a także na to, że z czasem ich ostrza mają tendencję do tępienia się lub odklejania od ołówków nie są wkładane na tej samej wysokości.

Wreszcie, ponieważ silnik działa po włożeniu ołówka, niektórzy użytkownicy zgłaszali, że ich ostrzałki "jedzą" lub łamią ołówki, jeśli nie są one usuwane na czas.

Temperówki korbowe to kolejny rodzaj elektrycznych ostrzałek. Jednak, zamiast używać obrotowego ostrza do ostrzenia drewna otaczającego grafitowy rdzeń ołówka, ten typ używa mniejszych ostrzy, które wyglądają bardziej od rzeczywiste nożyce do papieru, aby usunąć te drewniane warstwy jedna po drugiej, aż dojdziesz do ostatecznego punktu ołowiu. Urządzenia te mogą wydawać się interesujące ze względu na ich pozorny brak ruchomych części - nie potrzebują żadnego silnika ani niczego z zębami w środku - ale jest jeden problem: mogą obsługiwać tylko standardowe ołówki. Wysokiej jakości ostrzałki korbowe są nie tylko drogie, ale również nie wystarczają na bardzo długo, ponieważ ich ostrza mogą się stępić lub uszkodzić po czasie. Wreszcie, niektórzy użytkownicy skarżą się, że proces ostrzenia trwa zbyt długo, aby był praktyczny i należy znaleźć alternatywę.

Ostrzałki zbiornikowe są rodzajem ostrzałki elektrycznej, która jest powszechnie stosowana w szkołach. W tym przypadku ołówek musi zostać wepchnięty do otworu przed włączeniem urządzenia i włożeniem go do ostatecznej pozycji. Następnie, ostrza wewnątrz iść do pracy i usunąć wszystkie drewniane warstwy, aż masz doskonały punkt. Te urządzenia mają kilka minusów: po pierwsze, mogą zająć trochę czasu, aby naostrzyć ołówek, ponieważ ich ostrza nie są bardzo ostre lub trwałe. Po drugie, są one zazwyczaj znacznie trudniejsze do czyszczenia, gdy trzeba zmienić ostrze, ze względu na to, jak wiele jest części - każda z nich wymaga własnego procesu demontażu przed ich dokładnym wyczyszczeniem.

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie