Laminatory

Laminatory to urządzenia, z których pomocą można przeciwdziałać degradacji dokumentów na papierowych kartkach w Twoim biurze. Laminatory pozwalają odizolować arkusze papieru od czynników zewnętrznych - wody, kurzu, czy innych form brudu. Dzięki temu kartki będą znacznie dłużej czytelne. Proces laminowania nie ogranicza się jednak tylko do konserwacji arkuszy na papierze. Za pomocą maszyny do laminowania można nadać arkuszom papieru inną formę. W ten sposób można tworzyć etykiety, okładki i inne dokumenty o określonym przeznaczeniu.

Laminator jest doskonałym uzupełnieniem biura. Zapewni Ci również możliwość pracy ręcznej bez zbytniego wysiłku, ponieważ działa pod naciskiem ciepła i wałków, które bardzo szybko przesuwają się po arkuszach. Oczywiście, istnieją różne rodzaje laminatorów. Można wybierać spośród wielu z nich, w zależności od ich konstrukcji, kształtu i zapotrzebowania na moc. W zależności od tego, do czego dokładnie potrzebujesz laminatora, możesz zdecydować, który z nich będzie bardziej odpowiedni dla Twoich potrzeb.

Przy wyborze maszyny do laminowania należy wiedzieć, że procesu tego nie da się w żaden sposób odwrócić - raz zalaminowany arkusz traci swoje właściwości na zawsze. Istnieje wiele rodzajów maszyn do laminowania o różnych cechach i cenach. W zależności od tego, jakie cechy mają dla Ciebie największe znaczenie przy zakupie nowego urządzenia, z pewnością znajdziesz odpowiednie urządzenie wśród oferowanych produktów. Zastanówmy się więc, jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy wyborze takiego sprzętu:

Czy potrzebny jest model przemysłowy, czy domowy? Jeśli nie ma potrzeby używania takich narzędzi wiele razy w ciągu dnia, sensownym rozwiązaniem jest zakup urządzeń domowych, które doskonale sprawdzą się w codziennej pracy

Laminatory opierają się na stosunkowo prostej metodzie działania.

Pozwalają domknąć foliową osłonkę na arkuszu papieru danego rozmiaru. Okładka znajduje się pomiędzy dwiema warstwami ochronnymi. Podczas procesu laminowania na arkusz nakłada się ciepło, nacisk, a czasem wilgoć. Dzięki temu folia staje się przez chwilę plastyczna. Po ostygnięciu zachowuje ona swój kształt - oznacza to, że otrzymujemy arkusze laminowane!

Laminacja może być półautomatyczna lub w pełni automatyczna. Różnica polega na tym, że w przypadku maszyn półautomatycznych należy każdorazowo wkładać stos arkuszy do urządzenia w celu ich zalaminowania (w przypadku maszyn automatycznych wszystkie operacje są zautomatyzowane). Zazwyczaj też urządzenia półautomatyczne wymagają więcej pracy przy wkładaniu odpowiedniej okładki do urządzenia, podczas gdy urządzenia w pełni zautomatyzowane nakładają niezbędną ilość powłoki ochronnej automatycznie.

Laminatory mogą być stosowane w wielu dziedzinach. W niewielkich przestrzeniach, takich jak lada czy stół laboratoryjny, sprawdzą się małe laminatory o szerokości 40-45 cm i wysokości 60-65 cm. W tej kategorii znajdują się również urządzenia, które mają prosty tryb pracy - wystarczy włożyć stos do podajnika maszyny i nacisnąć przycisk! I w tym przypadku można to zrobić samemu, bez pomocy innych osób. Takie laminatory nie wymagają dużej mocy.

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

  Filtrowanie produktów

  Cena
  oddo
  Dostępność
  Wyróżnienie
  szukaj