Tablice korkowe

Tablice korkowe sprawdzą się świetnie w każdej firmie.

Można na nich wywieszać obwieszczenia, czy też wszelkiego rodzaju grafiki. Są bardzo wygodne i każde biuro powinno sprawdzić, jak bardzo ułatwiają pracę. Alternatywą dla tablic korkowych są tablice suchościeralne, inaczej mówiąc - whiteboardy. Są one piękne i bardzo funkcjonalne. Jedynym problemem, na jaki można się natknąć, jest to, że tablica czasami się rozmazuje, gdy osoby o złym usposobieniu wymazują ją pięściami, co nie ma miejsca w przypadku tablic korkowych.

Kolejną różnicą między tablicą białą a korkową jest to, że tablica pozostaje czysta, nawet jeśli wymażesz na niej ślady. Można na nich zaznaczać inne rzeczy lub dodawać dekoracje. Najlepszą rzeczą w tych tablicach jest ich mobilny charakter. Są one bardzo łatwe do zainstalowania, więc jeśli masz gości z innych działów w biurze, można łatwo zamontować je i pomóc gościom przyzwyczaić się do układu firmy szybciej. Nie sądzę, aby istniały jakiekolwiek wady stosowania tablic białych zamiast tablic korkowych. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jaką przestrzeń potrzebujesz udekorować i ile osób będzie z nich codziennie korzystać. W ten sposób obie tablice wydają się być dobrym rozwiązaniem, w zależności od tego, czy chcesz mieć więcej funkcjonalności, czy mniej pracy przy sprzątaniu

Aby pomóc Ci podjąć decyzję, przygotowaliśmy listę zalet i wad. Białe tablice są bardziej praktyczne, ale są bardzo drogie, zwłaszcza te wysokiej jakości. Z kolei tablice korkowe można znaleźć w każdym sklepie za niższą cenę.

- tablice suchościeralne są łatwe w montażu i nie wymagają specjalnych narzędzi ani wiedzy. Powierzchnie te mogą być mocowane na każdej ścianie, nawet tej pokrytej tapetą, bez pozostawiania śladów. Można je również ciąć na mniejsze części w zależności od potrzeb z jednej dużej podkładki.

- technologia suchościeralna jest bardzo praktyczna, ponieważ pozwala na używanie różnych rodzajów markerów. W razie potrzeby możesz bazgrać na tablicy markerem i nigdy nie martwić się o rozlanie, ponieważ tablice te są wykonane z materiałów, które natychmiast wchłaniają ciecz - nie ma potrzeby używania szmatki lub chusteczki po użyciu mokrej ściereczki. Markery dostępne są w różnych kolorach i kształtach, w zależności od gustu i preferencji - cienkie lub

Plusy

- Wysokiej jakości białe tablice dobrze współpracują z magnesami, więc jeśli chcesz zamieścić listy lub notatki, które mają sticky - back magnesy - jest to możliwe!

- Wyglądają świetnie i rozjaśniają pomieszczenie

- Możesz zmienić kolor farby tablicy suchościeralnej za pomocą zwykłego kawałka papieru lub nawet szmatki

Wady

- Kosztują więcej niż tablice korkowe

- Nie są one zbyt trwałe

- Znaki mogą być łatwo wymazane przez każdą przechodzącą obok osobę rękawem koszuli. Wystarczy jedno dotknięcie, aby wymazać większość wiadomości lub rysunków

Z kolei tablice korkowe mają niższy koszt i ładnie wyglądają w każdym pomieszczeniu. Nie musisz się martwić, że ktoś ich dotknie, ponieważ przykuwają uwagę wszystkich i robią wrażenie, że ludzie będą się bardzo starać, aby go nie zniszczyć.
 

Tablice korkowe w ofercie sklepu Neopak


Tablice korkowe, podobnie jak inne produkty dostępne w sklepie Neopak, są zawsze najwyższej jakości. Tablice te to doskonałe rozwiązanie do biur, szkół oraz pokojów dziecięcych. Na tablicy takiej można wieszać dokumenty, notatki, zdjęcia, pamiątkowe pocztówki i bilety z ważnych wydarzeń oraz wiele innych rzeczy. Z pewnością niejeden rodzic przyczepi na tablicy korkowej w biurze zdjęcie swojej pociechy lub pierwsze dziecięce rysunki. Do korzystania z tablicy należy zaopatrzyć się z pinezki albo szpilki

Wybierając tablicę korkową warto zastanowić się nad rozmiarem dostosowanym do własnych potrzeb oraz ilości miejsca na ścianie. Przykładowe rozmiary to 90x60 lub 120x90 centymetrów. Nic nie stoi na przeszkodzie aby zawiesić kilka tablic obok siebie. Ponieważ obramowanie tablicy wykonane jest z wąziutkich listewek sosnowych, nie będą znacząco utrudniały powieszenia dokumentu na styku dwóch tablic. Można więc w ten sposób uzyskać dużą przestrzeń roboczą - nawet na wielkoformatowe dokumenty.

Dostępne w sklepie Neopak tablice korkowe wykonane są z naturalnego portugalskiego frontu korkowego na płycie pilśniowej. Wyposażone są w zestaw do samodzielnego montażu. Można je wieszać zarówno w poziomie jak i w pionie. Są bardzo lekkie więc nie będą stanowiły dużego obciążenia dla ścian.

tablica, tablice, korkowe, korkowa, rama, drewno, korek, urządzenia, biurowe, biuro

Zalety tablic korkowych


Tablic korkowych nie sposób przecenić. Ich obecność w biurze, w szkole czy w domu ułatwi organizację przestrzeni. Są banalnie proste i wygodne w użyciu. Wpięte raz pinezki można usunąć i wpiąć ponowne - tablice są więc wyposażeniem wielokrotnego użytku. Długi czas użytkowania w połączeniu z niską ceną czynią tablice kortowe produktem ekonomicznym. To samo dotyczy potrzebnych do korzystania z tablic pinezek i szpilek.

Kto raz zacznie korzystać z tablicy korkowej jako elementu porządkowania pracy, ten nie będzie już chciał się bez niej obejść.

 

Skąd się bierze korek?


Przypinając dokumenty do tablicy korkowej zapewne przynajmniej część osób zastanawia się nad charakterystycznymi cechami i pochodzeniem korka. A jest to materiał bardzo interesujący.

Korek to materiał pochodzenia naturalnego. Jest nieprzepuszczalny, elastyczny, ogniotrwały, utrzymuje się na wodzie i ma dobre właściwości izolacyjne. Pozyskuje się go z kory dębu korkowego a jego największym producentem jest Portugalia. Żyjące nawet 200 lat drzewna dają możliwość pozyskania surowca raz na około 10 lat. Drzewo po oddzieleniu kory żyje nadal. Dlatego produkcja tego surowca jest ogólnie uważana za przyjazną środowisku. Korek jest też łatwy w recyklingu. 

Głównym sposobem wykorzystania korka jako surowca jest produkcja korków do butelek. Wykorzystywany jest również jako materiał do izolacji akustycznej i termicznej, do produkcji okładzin podłogowych, jako wypełnienie piłek do niektórych sportów, wnętrz butów, produkcji hełmów korkowych. Wykorzystywany jest również oczywiście do produkcji tablic korkowych.

Historia wykorzystania korka przez człowieka sięga 5000 lat wstecz. Do najstarszych jego zastosowań należy zatykanie i uszczelnianie pojemników. Był również wykorzystywany jako element sprzętu rybackiego, ze względu na jego unoszenie się na wodzie. W starożytnej Grecji już około 1,5 tysiąca lat przed naszą erą korek wykorzystywano do produkcji sandałów. Korki do butelek zostały po raz pierwszy zastosowane na początku XVII wieku do zamykania szampana.
 

Przeznaczenie tablic korkowych


Tablice korkowe to przede wszystkim rozwiązanie umożliwiające wywieszenie w widocznym miejscu dokumentów lub informacji do których niezbędny jest stały dostęp i warto je mieć pod ręką. Mogą być wykorzystywane również jako tablica ogłoszeniowa.

Tablica korkowa doskonale sprawdzi się w pokoju ucznia. Można na niej wywiesić plan lekcji oraz różne pomoce dydaktyczne jak tabliczka mnożenia, mapy, tabele odmiany czasowników oraz wiele innych.

Nie można zaprzeczyć, że tablice korkowe znalazły swoje miejsce również w popkulturze. Oglądając filmy i seriale kryminalne można czasami zobaczyć detektywa ścigającego przestępcę, który używa tablic korkowych do wywieszenia zdjęć, dowodów i różnych innych materiałów w celu połączenia ich misterną siecią kolorowych sznurków obrazujących powiązania pomiędzy poszczególnymi faktami.
 

Alternatywa dla tablic korkowych


Pewnym substytutem dla tablicy korkowej mogą być tablice suchościeralne. Taką tablicę można znaleźć również w ofercie sklepu Neopak. Zaletą tych tablic jest to, że można na nich pisać, co nie jest możliwe na tablicach korkowych. Do pisania na tablicy suchościeralnej można użyć wielu różnorodnych markerów, dostępnych w różnych kolorach. 

Dobrej jakości tablice suchościeralne współpracują z magnesami  za pomocą których można powiesić na nich notatki i dokumenty.

Wadą w stosunku do tablic korkowych jest przede wszystkim cena. Tablice suchościeralne są niestety droższe. Z ich używaniem wiążą się również wyższe koszty ze względu na potrzebę zakupu magnesów, które są droższe niż pinezki i szpilki do tablic korkowych.
 
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie