Zszywacze

Zszywacze to urządzenia, które przydają się każdej firmie i każdemu biuru.

Z ich pomocą można z łatwością łączyć ze sobą arkusze papieru, bądź naczepiać etykiety. Zszywacze są proste w budowanie i do poprawnego działania wymagają kupowanych osobno zszywek.

Zszywacze są najczęściej wykonane z metalu i plastiku, gdzie cały mechanizm łącznie ze sprężyną jest metalowy. Tworzywo sztuczne jest używane do obudowy i do uchwytu. Zszywacz, który jest małym metalowym prętem znajdującym się obok wejścia zszywacza, musi być również wykonany z metalu.Cały mechanizm powinien być metalowy, aby wytrzymać duże obciążenia i stałe naprężenia.

Zszywki są zazwyczaj dostarczane w paskach po 200 zszywek. Zszywki te są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach. Najczęściej spotykanym typem jest zszywka druciana, która ma okrągły lub owalny przekrój i posiada dwie nóżki na spodzie. Za pomocą tych zszywek można połączyć ze sobą około 100 kartek. Istnieją również zszywki w kształcie litery "D", które mogą związać 120 stron razem i specjalne zszywki w kształcie trójkąta, które trzymają około 60 arkuszy razem za pomocą trzech bolców na dole. Musisz sprawdzić, do jakich rodzajów papieru będziesz używać zszywacza, ponieważ niektóre rodzaje nie będą działać z wszystkimi rodzajami papieru.

Zszywki mogą być umieszczane wewnątrz lub na zewnątrz urządzenia (ten pierwszy wariant jest bardziej powszechny). Aby użyć zszywek ze zszywacza typu wewnętrznego, należy je ustawić ręcznie, wciskając je do środka. Ta wersja nie posiada wyjmowanego pojemnika na zszywki, ponieważ nie zmieściłby się on do środka, więc mocowanie tych zszywek praktycznie nie wymaga specjalnych umiejętności. Przy użyciu drugiego typu zszywacza potrzebne jest narzędzie zwane "giętarką do pasków", które pomaga usunąć stare, wygięte lub złamane paski i zastąpić je nowymi.

Zszywki do zszywaczy zewnętrznych muszą być włożone bezpośrednio do pojemnika na zszywki i mogą być użyte tylko raz. Dobry przykład takiego urządzenia pokazano poniżej:

Najpopularniejszy typ zszywek papierowych (zwanych również "zszywkami biurowymi") wykonany jest z ocynkowanego drutu stalowego i posiada główkę w kształcie litery U, która przymocowana jest do dwóch nóżek o równej długości. Jedna nóżka wbija się w arkusz, a druga przebija go głębiej, tworząc w ten sposób trójkątny kształt. Ten sposób łączenia arkuszy papieru jest bardzo mocny i pozwala na użycie mniejszej ilości zszywek niż w przypadku zwykłych metod mocowania, takich jak szpilki czy taśma klejąca. Z tego powodu otwarta część, która przebija arkusz, powinna zawsze znajdować się na górze. Rozmiar zszywek zależy od

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

  Filtrowanie produktów

  Dostępność
  Wyróżnienie
  szukaj