Pieczątki (Datowniki)

Datowanie dokumentów to żmudny proces, jeśli jest każdorazowo przeprowadzany przy użyciu długopisu. Czasami trzeba napisać datę kilkadziesiąt razy w ciągu jednego dnia pracy biura. Ponadto ręcznie pisana data nie zawsze wygląda estetycznie, czy też profesjonalnie. Z tego powodu powstały pieczątki - datowniki, które całkowicie rozwiązują ten problem.

Pieczątki datujące składają się z dwóch głównych elementów. Tłoka, który naciskamy w celu naniesienia pieczątki z datą i specjalnego cylindra, w którym ustawiamy datę, która ma zostać zaprezentowana później na papierze.

Pieczątki - datowniki to rozwiązanie niezbędne dla każdego biura. Są one używane nie tylko do datowania dokumentów, ale także do prawidłowego wypełniania formularzy.

Oczywiście istnieje duża liczba firm, które zajmują się poligrafią i w związku z tym produkują własne pieczątki-datowniki. Często jednak zdarza się, że takie firmy potrzebują później zamówić dodatkowe datowniki. Datowniki znanych producentów w przystępnej cenie - taka jest nasza dewiza! Polecamy zajrzeć na naszą stronę internetową, aby dowiedzieć się więcej o oferowanych przez nas produktach i znaleźć inspirację do kolejnych projektów.

Pieczątki - datowniki są stosowane w wielu różnych dziedzinach.

Na przykład, datowniki są używane przez niektóre firmy z powodów wewnętrznych - aby znać dokładny czas spędzony nad konkretną pracą. Datowniki są również używane do drukowania informacji podatkowych, na których pozycje opodatkowane są wymienione z dokładną datą.

Pieczątki z datami mogą być stosowane ręcznie lub automatycznie. Jeśli chcemy wykonać je ręcznie, najpierw należy nanieść żądany tekst na cylinder stempla, a następnie docisnąć do niego tłok, aby przenieść ten tekst na papier.

Przy wyborze datownika pieczątki należy zwrócić uwagę nie tylko na jego wygląd, ale również na materiał, z którego został wykonany oraz czy istnieje możliwość łatwej wymiany cylindrów, tzn. czy będą one do siebie pasowały

Pierwsze datowniki były pomyślane jako sposób na zminimalizowanie czasu potrzebnego na przygotowanie dokumentu. Współczesne datowniki nieco ewoluowały i mogą przedstawiać znacznie więcej niż tylko jedną linię z cyframi. Datowniki mają różne kształty, czcionki, a także istnieje możliwość umieszczenia na nich logotypów lub zdjęć związanych z biurem, lub firmą. Niektórzy używają nawet logo swojej firmy jako formy datownika - personalizuje to dokument i pokazuje, że należy on do Twojej firmy/firmy/biuro.

Oprócz tego, że są dobre dla Twojej firmy, datowniki są zabawne w użyciu. Wystarczy tylko nacisnąć tłok, a data pojawia się na papierze. Mając do dyspozycji tak wiele różnych typów datowników, dobrze jest wiedzieć, że już znalazłeś coś odpowiedniego dla swojego biura lub firmy.

Co to jest pieczątka z datownikiem?


Taki przemyślany produkt pozwala codziennie ustawiać aktualną datę. Następnie wystarczy przycisnąć pieczątkę w odpowiednim miejscu, by oznaczyć dany dokument, czy umowę datą. Użytkownik ma jednocześnie możliwość ustawiania daty, co jest bardzo proste i szybkie. Kiedy warto wykorzystać pieczątki datowniki? Przydają się szczególnie wtedy, gdy mają Państwo do opisania w ten sposób wiele dokumentów. Konieczność każdorazowego, ręcznego wpisywania daty mogłaby bowiem być dość czasochłonna. Stosując pieczątki mogą Państwo również zminimalizować ryzyko pomyłki. Wystarczy na początku dnia pracy zaznaczyć aktualną datę i można mieć pewność, że przy pomocy pieczątki przybija Państwo właściwe dane.

Datownik w formie pieczątki jest rodzajem pieczątki na tusz. Zawiera pewną ilość tuszu, dzięki czemu łatwo można nanosić odpowiednie oznaczenia daty. Format daty to zwykle dzień - miesiąc - rok.
 

Gdzie wykorzystywane są pieczątki z datą?


Datowniki najczęściej spotkamy w miejscach, gdzie codziennie podpisywanych jest wiele dokumentów. Wszędzie tam, gdzie trzeba podać aktualną datę (datę podpisu, datę wystawienia dokumentu, datę wydania towaru, wystawienia faktury, itp.) wiele razy każdego dnia, pieczątki z funkcją datownika przydają się. Pieczątki (datowniki) przydają się więc szczególnie w:
 • urzędach
 • bankach i firmach ubezpieczeniowych
 • na poczcie, w punktach kurierskich
 • w wielu innych firmach i placówkach
 

Dlaczego warto używać pieczątek z datą?


Datowniki są wykorzystywane w celu znacznego przyspieszenia wypełniania dokumentów lub podpisywania ich. Usprawniają pracę i pozwalają zautomatyzować jeden z najbardziej żmudnych elementów pracy biurowej. Wykorzystując taką pieczątkę/datownik można więc zaoszczędzić sporo czasu. Przeznaczą go Państwo na bardziej kreatywne zadania lub na inne ważne sprawy biurowe. Z pewnością możliwość używania takiego przydatnego narzędzia docenią także wszyscy pracownicy.

Pieczątka pozwala także na bardzo wyraźne podanie daty w określonym miejscu. Stosując ją mogą Państwo zapobiegać ewentualnym pomyłkom wynikającym z błędnego odczytania daty.
 

Rodzaje datowników automatycznych z tuszem


W Neopaku znajdą Państwo niemal wszystkie niezbędne do pracy biurowej artykuły i narzędzia. Datownik automatyczny z tuszem występuje w dwóch wariantach:
Pierwszy wariant zapisuje datę w formacie zrozumiałym we wszystkich krajach - dzień, miesiąc i rok są zapisane liczbami. Datownik w wersji PL podaje miesiąc w formie skrótu - trzech pierwszych liter miesiąca. W zależności od tego, gdzie chcą Państwo wykorzystać dany produkt, można więc wybrać najlepszą opcję.

pieczątka datownik

Datownik w standardzie ISO będzie dobrym wyborem, gdy Państwa klientami lub kontrahentami są też osoby lub firmy spoza Polski. Wtedy użycie datownika automatycznego z polskimi nazwami miesięcy mogłoby okazać się bowiem dość niezrozumiałe. Datownik automatyczny PL jest natomiast świeżym rozwiązaniem dla polskich urzędów, szkół, firm i placówek, gdzie zdecydowana większość osób posługuje się językiem polskim lub język polski jest po prostu zrozumiały.
 

Rozmiar daty - datownik automatyczny PL/ISO


Praktyczny i bardzo łatwy w użyciu datownik automatyczny w standardzie ISO lub PL to samotuszujące narzędzie z tuszem w kolorze czarnym. Wysokość daty to około 4 milimetry. Format daty to DD-MM-ROK. W polskiej wersji językowej (pieczątka z datą PL) miesiąc pokazany jest w formie skrótu:
 • styczeń - STY
 • luty - LUT
 • marzec - MAR
 • kwiecień - KWI
 • maj- MAJ
 • czerwiec - CZE
 • lipiec - LIP
 • sierpień - SIE
 • wrzesień - WRZ
 • październik- PAZ
 • listopad - LIS
 • grudzień - GRU
datownik automatyczny

 

Jakie przybory biurowe także pozwolą usprawnić pracę?


Poza automatycznymi datownikami, w naszej ofercie znajdą Państwo także wiele innych przydatnych produktów. Osoby pracujące na co dzień w biurze, szkole, czy urzędzie z pewnością docenią taśmy klejące z wygodnym aplikatorem. To świetny sposób na ułatwienie sobie klejenia różnych dokumentów i innych rzeczy. Nieocenione okazują się także artykuły piśmiennicze, w tym także te przeznaczone do zadań specjalnych:
 • markery permanentne
 • cienkopisy do podpisywania płyt CD i DVD
 • markery do białych tablic
 • kolorowe cienkopisy
 • zmazywacze do atramentu
 • kolorowe zakreślacze
 • i wiele innych
Sprawdź nasz poradnik - niiezbędnik biurowy.
 

Gdzie kupić datownik automatyczny?


Datowniki automatyczne w wersjach polskiej lub międzynarodowej znajdą Państwo w ofercie naszego sklepu internetowego Neopak. Decydując się na ich zakup warto rozważyć także wybór innych przydatnych produktów z naszej oferty. Dzięki temu mogą Państwo za jednym razem wyposażyć swoje biuro, stanowisko pracy lub domową szufladę w biurku we wszystkie niezbędne narzędzia i artykuły.
 

Ile kosztuje datownik automatyczny?


Koszt zakupu automatycznego datownika nie jest wysoki. To jedynie nieco ponad 10 złotych. Warto dodać, że w tej cenie otrzymują Państwo automatyczny datownik PL/ISO wraz z zapasem tuszu. Można go uzupełnić, gdy się skończy lub kupić nowy datownik napełniony do pełna. Obie opcje nie będą zbyt kosztowne dla Państwa budżetu.
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie