Pieczątki (Datowniki)

Datowanie dokumentów to żmudny proces, jeśli jest każdorazowo przeprowadzany przy użyciu długopisu. Czasami trzeba napisać datę kilkadziesiąt razy w ciągu jednego dnia pracy biura. Ponadto ręcznie pisana data nie zawsze wygląda estetycznie, czy też profesjonalnie. Z tego powodu powstały pieczątki - datowniki, które całkowicie rozwiązują ten problem.

Pieczątki datujące składają się z dwóch głównych elementów. Tłoka, który naciskamy w celu naniesienia pieczątki z datą i specjalnego cylindra, w którym ustawiamy datę, która ma zostać zaprezentowana później na papierze.

Pieczątki - datowniki to rozwiązanie niezbędne dla każdego biura. Są one używane nie tylko do datowania dokumentów, ale także do prawidłowego wypełniania formularzy.

Oczywiście istnieje duża liczba firm, które zajmują się poligrafią i w związku z tym produkują własne pieczątki-datowniki. Często jednak zdarza się, że takie firmy potrzebują później zamówić dodatkowe datowniki. Datowniki znanych producentów w przystępnej cenie - taka jest nasza dewiza! Polecamy zajrzeć na naszą stronę internetową, aby dowiedzieć się więcej o oferowanych przez nas produktach i znaleźć inspirację do kolejnych projektów.

Pieczątki - datowniki są stosowane w wielu różnych dziedzinach.

Na przykład, datowniki są używane przez niektóre firmy z powodów wewnętrznych - aby znać dokładny czas spędzony nad konkretną pracą. Datowniki są również używane do drukowania informacji podatkowych, na których pozycje opodatkowane są wymienione z dokładną datą.

Pieczątki z datami mogą być stosowane ręcznie lub automatycznie. Jeśli chcemy wykonać je ręcznie, najpierw należy nanieść żądany tekst na cylinder stempla, a następnie docisnąć do niego tłok, aby przenieść ten tekst na papier.

Przy wyborze datownika pieczątki należy zwrócić uwagę nie tylko na jego wygląd, ale również na materiał, z którego został wykonany oraz czy istnieje możliwość łatwej wymiany cylindrów, tzn. czy będą one do siebie pasowały

Pierwsze datowniki były pomyślane jako sposób na zminimalizowanie czasu potrzebnego na przygotowanie dokumentu. Współczesne datowniki nieco ewoluowały i mogą przedstawiać znacznie więcej niż tylko jedną linię z cyframi. Datowniki mają różne kształty, czcionki, a także istnieje możliwość umieszczenia na nich logotypów lub zdjęć związanych z biurem, lub firmą. Niektórzy używają nawet logo swojej firmy jako formy datownika - personalizuje to dokument i pokazuje, że należy on do Twojej firmy/firmy/biuro.

Oprócz tego, że są dobre dla Twojej firmy, datowniki są zabawne w użyciu. Wystarczy tylko nacisnąć tłok, a data pojawia się na papierze. Mając do dyspozycji tak wiele różnych typów datowników, dobrze jest wiedzieć, że już znalazłeś coś odpowiedniego dla swojego biura lub firmy.

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

  Filtrowanie produktów

  Dostępność
  Wyróżnienie
  szukaj