Pudła i kartony archiwizacyjne na dokumenty

Długotrwałe przechowywanie dokumentów wymaga szczególnej ochrony przed zanieczyszczeniami lub zawilgoceniem. Bez względu na to, czy gromadzimy dokumenty firmowe, czy osobiste, potrzebne jest do tego odpowiedniej jakości i wielkości karton archiwizacyjny. Można go bez trudu znaleźć i kupić w naszym sklepie internetowym, wprowadzając wygodę przechowywania i transportu na kolejny poziom.

Kartony archiwizacyjne przystosowane są do pakowania, składowania i transportu różnorodnych druków – pojedynczych dokumentów, folderów, katalogów, książek. Wykonanie z estetycznej tektury (najczęściej w kolorze brązowym) ułatwia oznakowanie pudełka i późniejsze odszukania potrzebnej nam zawartości. Dużo prostsze stają się także przeprowadzki zarówno w biurze, jak i domu.

Dodatkową zaletą tych opakowań jest ich duża wytrzymałość, pozwalająca na przechowywanie w nich pełnych segregatorów. Do tego celu służą mocne kartony na segregatory, wykonane z grubej, 5-warstwowej tektury o podwyższonej gramaturze. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są też kufry archiwizacyjne z kartonplastu, które pozwalają na przechowywanie przedmiotów i dokumentów nawet w wilgotnych miejsach - są wodoodporne, a odpowiednio zabezpieczone nie powinny przepuszczać jej w ogóle do wnętrza. Przewyższa też wytrzymałością znacznie klasyczną tekturę, jeśli więc Twoje archiwizatory są zagrożone, możesz się zdecydować na taki kufer.

Pudełka archiwizacyjne Neopaku mają szereg zalet, które sprawiają, że świetnie pełnią swoją funkcję. W zależności od przeznaczenia są wykonywane z innego rodzaju fali tektury. Te, które są przeznaczone do przechowywania całych segregatorów dokumentów często są wykonane z 5-warstwowej tektury, standardowe kartony archiwizacyjne są zbudowane z tektury powszechnie używanej w handlu wysyłkowym, czyli tzw. fali B, charakteryzującej się niską masą i dobrą wytrzymałością. Szczególnie ważne są wzmacniane dna, które pozwalają uniknąć rozsypania dokumentów podczas transportu.

Pudełka archiwizacyjne są zdatne do wielokrotnego i wieloletniego użytku, atrakcyjne ceny opakowań sprawiają, że jest to nawet tańsze niż archiwizacja w chmurze. Pudła są wyposażone w uchwyty, tak aby ich przemieszczanie było proste. Jasne powierzchnie na pudełkach pozwalają oznakować ich zawartość, co jest szczególnie ważne dla firm, które często będą zmuszone do wyposażenia się w kilkanaście takich pudełek.

Jeśli nie wiesz, na jaki karton do archiwizacji się zdecydować, to skorzystaj z naszej infolinii, doradzimy Ci rozwiązanie, odpowiednie dla Twoich potrzeb. Nie zwlekaj z zakupem i ułatw swojej firmie, albo rodzinie przechowywanie i transportu dokumentów, których wiecznie przebywa. Kup karton do archiwizacji już dzisiaj w Neopaku!

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

Filtrowanie produktów

Filtruj karton po wymiarach
Długość kartonu [mm]Szerokość kartonu [mm]Wysokość kartonu [mm]
Format
Długość
Szerokość
Wysokość
Kolor
Zastosowanie
Rodzaj składania
Rodzaj tektury
Dostępność
Wyróżnienie
szukaj