Kartony i pudła do komputera

Oprócz dobrze znanych opakowań na notebooki oferujemy różne rodzaje kartonów do ochrony standardowych systemów komputerowych. Jeśli Twoja firma sprzedaje sprzęt komputerowy, z całą pewnością zdajesz sobie sprawę, jak wrażliwe to są urządzenia. Najbardziej narażone na uszkodzenie w transporcie są oczywiście karta graficzna i dysk twardy. I choć dyski twarde powoli odchodzą do lamusa, zastępowane przez szybsze SSD, dalej wielu ludzi się na nie decyduje. Tylko wytrzymałe pudełko na komputer pozwala na jego bezpieczny transport i brak ryzyka strat w transporcie.

Zapraszamy wszystkich, którzy zajmują się sprzedażą, dystrybucją lub produkcją sprzętu komputerowego

Nasz karton na pojedyncze urządzenie, jak i opakowanie zbiorcze skutecznie je zabezpieczy. Na życzenie klienta może ulec zmianie wielkość opakowania jak również wykończenie wizualne. Oprócz pudełek na komputer możemy dostarczyć pudełka na wszelki sprzęt, czy podzespoły. Przyda się to szczególnie firmą, zajmującą się ponowną sprzedażą używanych części, które bardzo często nie są już w posiadaniu oryginalnych opakowań. Dodając na takim pudełku logo, bardzo łatwo zacząć budować markę, właśnie dlatego warto postawić na Neopak.

Nasz karton o niestandardowych wymiarach lub po prostu standardowe pudełko komputerowe ochroni Państwa towary nawet w najtrudniejszych warunkach transportu.

Neopak jest firmą, która specjalizuje się w projektowaniu i produkcji opakowań z tektury falistej (zwanej również kartonami). Tektura falista wykorzystywana jest do produkcji pudełek, w które pakowane są różne przedmioty, takie jak sprzęt komputerowy, telewizory, sprzęt kuchenny, lustra, płyty cd/dvd, szkło itp.

Pudełka na komputer ułatwią Ci też każdorazowe przygotowywanie wysyłki, będzie zdecydowanie szybsze, dokładniejsze i wydajniejsze. Lekki i wytrzymałe kartony na komputer sprawią, że nie będziesz musiał płacić zbyt wiele za wysyłkę ani martwić się o ewentualne zwroty, w razie uszkodzenia paczki. Takie podejście jest bezpieczne, skuteczne i co najważniejsze, w pełni uzasadnione ekonomicznie. Nie warto się długo zastanawiać, skorzystaj z usług Neopak.

Jeśli nie wiesz, na jakie opakowania się zdecydować, skorzystaj z naszej infolinii, z pomocą naszego konsultanta z pewnością dokonasz właściwego dla Twojej firmy wyboru, który nie wygeneruje zbędnych kosztów. Możesz też ustalić szczegóły dotyczące ewentualnych logotypów na Twoim kartonie na komputer. Kup pudełka na komputer już dzisiaj w Neopaku i zadbaj porządnie o bezpieczeństwo swoich przesyłek.

Jak zapakować sprzęt komputerowy w kartony?

 

Komputery stały się na przestrzeni kilkudziesięciu lat nierozłącznym towarzyszem ludzkości. Nie są już tylko dodatkiem i fanaberią młodych pokoleń chcących korzystać z nich wyłącznie dla rozrywki, są pełnoprawnymi maszynami pomagającymi nam w pracy, ba, w niektórych zawodach wręcz ich nierozerwalnym elementem. Nawet gdyby poświęcić chwile namysłu, by znaleźć zawód, w którym nie używa się komputerów, to trudno w kilka sekund i z pełną dozą pewności wymienić ich choćby kilka. Może szewc? Szwaczka? Pracownia artystyczna? Ale przecież i ci ludzie wystawiają faktury, liczą podatki na kalkulatorach i korzystają z wyspecjalizowanych maszyn..., które również działają dzięki mikroprocesorom. Czy tego chcemy, czy też nie, nie da się uciec od informatyzacji społeczeństwa, a i m więcej w naszym otoczeniu sprzętu komputerowego, tym więcej musimy go transportować z miejsca na miejsce. Newralgiczne i delikatne części podzespołów wymagają odpowiedniego zabezpieczenia i tym samym opakowania, które wytrzyma nawet największe wstrząsy. Wszakże elektronika to towar kruchy, więc pudełko do transportu musi stawić czoła wyzwaniom logistycznym. Pierwszym wyborem powinien być karton mogący zabezpieczyć naszą centralę, ten powinien być zbudowany z grubej, pięciowarstwowej tektury o odpowiedniej gramaturze. Nasi klienci, do zadań specjalnych wybierają model 450 x 300 x 400. Karton klapowy, który pomieści większość tradycyjnych jednostek centralnych i zapewni 100% ochronę.

 

 

Jak spakować monitor, klawiaturę i myszkę?

 

Jeśli mamy już spakowany najważniejszy element naszego komputera, to możemy śmiało zabierać się za resztę komponentów. Podczas przeprowadzki niejednokrotnie zawieruszają nam się drobne rzeczy, dlatego warto przechowywać je we wcześniej podpisanych kartonowych pudłach, tym bardziej jeśli są to części naszego komputera. Do tych przyda nam się kilka mniejszych i większych opakowań oraz antystatyczna folia bąbelkowa chroniąca elektronikę przed nieoczekiwanymi wyładowaniami elektrostatycznymi. Nie chcemy przecież, by przez tak mały błąd, wszystkie nasze dane z dysku uległy zniszczeniu, więc lepiej zabezpieczyć się za w czasu. Dla drobniejszych elementów natomiast polecamy torebki strunowe, którym też nie straszna elektrostatyka. Po wcześniejszym przygotowaniu klawiatury, myszki, drukarki i reszty ważnych produktów, należy pojedynczo układać je w kartonach zbiorczych. Co natomiast z monitorem? Ten wymaga dodatkowej uwagi, wszakże ekran jest najbardziej podatny na najdrobniejsze ingerencje mechaniczne. Tutaj już bez wątpienia trzeba użyć folii bąbelkowej lub pianki polietylenowej, owinąć całość panelu dokładnie, zakleić taśmą odstające rogi i wybrać odpowiedni karton klapowy. Pamiętajcie żeby monitora nie łączyć w pudle z innymi przedmiotami!

 

 

A co jeśli do spakowania mam wyłącznie laptopa?

 

Laptop jest dobrodziejstwem ze wszech miar uniwersalnym, a jego główną zaletą jest długa praca na baterii i możliwość korzystania z dobrodziejstw technik w dowolnym zakątku ziemi. Stosunkowo lekkie i wytrzymałe, mobilne cuda techniki wymagają mniej ekstremalnych zabezpieczeń podczas wysyłki, ale tutaj też trzeba zachować kilka środków ostrożności. Laptop broni się zamykaną klapą chroniącą ekran, to ona zazwyczaj przyjmuje wszystkie trudy transportu i dlatego wyświetlacz może wytrzymać zdecydowanie więcej niż w przypadku tradycyjnego monitora. Teoretycznie przenośny komputer można wysłać w odpowiednio płaskim kartonie klapowym, lecz najbardziej pewnym rozwiązaniem będą tutaj fix boxy - kartony stworzone specjalnie na potrzeby wysyłek serwisowych. Posiadają oddzielną kieszeń na zasilacz oraz dodatkową folię unieruchamiającą komputer podczas podróży. Może i cena jest delikatnie większa niż w przypadku tradycyjnych opakowań, ale przynajmniej mamy 100% pewności, że nasz laptop dojedzie bez uszczerbku do odbiorcy.

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie