Pudełka na buty

Kartony i pudełka mają różnorodne zastosowania. Jednym z podstawowych jest sprzedaż detaliczna. Pudełka na buty, jak sama nazwa wskazuje, mają cechy dostosowane do sprzedaży obuwia. 

Pudełka na buty stanowią również doskonały sposób aby utrzymać porządek w kolekcji obuwia, jak i zadbać o jego bezpieczne przechowywanie. Nasze pudełka łączą funkcjonalność z estetyką, tworząc idealne rozwiązanie dla osób ceniących organizację w codziennym życiu oraz dbałość o kondycję swoich ulubionych par butów.

 

 

Jakie cechy powinny posiadać pudełka na buty?


Nie każdy się nad tym zastanawia, ale dobre pudełko na buty powinno charakteryzować się szeregiem cech:

 • powinno być wykonane z trwałego i odpornego na uszkodzenia materiału;
 • istotne jest zapewnienie odpowiedniej wentylacji aby uniknąć kondensacji wilgoci wewnątrz, co mogłoby prowadzić do powstawania pleśni i nieprzyjemnych zapachów;
 • aby buty nie przemieszczały się w trakcie transportu dobrze aby wnętrze pudełka było wyłożone antypoślizgowym materiałem;
 • solidne zamknięcie powinno zapobiegać przypadkowemu otwarciu oraz dostawaniu się do wnętrze zanieczyszczeń;
 • wymiar pudełka powinien być dostosowany do danego rodzaju obuwia, a w przypadku pudełek uniwersalnych powinny one być dostosowane do różnych rodzajów butów (sportowych, eleganckich czy codziennych);
 • możliwość oznaczenia, na przykład poprzez etykietę lub nadruk, będzie potrzebna zwłaszcza w sprzedaży detalicznej;
 • estetyka jest również istotna, zwłaszcza na potrzeby ekspozycji sklepowej lub jeśli pudełko na buty będzie przechowywane w miejscu widocznym, np. w eleganckiej garderobie z otwartymi półkami;
 • w przypadku pudełek przeznaczonych do wielokrotnego użytku ważne jest, aby były łatwe do składania i przechowywania, gdy nie są potrzebne;
 • wykonanie z ekologicznego materiału to znak czasów; na szczęście pudełka na buty najczęściej wykonane są z kartonu, który należy do najbardziej ekologicznych materiałów do pakowania.


pudełka na buty, wykrojnikowe pudełko na buty
 

Alternatywne zastosowania dla pudełek na buty


Alternatywne zastosowanie pudełek na buty zależy od ich wielkości, wytrzymałości i formy. Poza tym ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Przedstawiamy kilka przykładów:

 • kaszerując pudełko, czyli oklejając papierem ozdobnym, można uzyskać domowej roboty pudełko na prezenty;
 • pudełko na buty można przekształcić w skarbonkę, wykonując otwór do rzucania drobnych w wieczku;
 • pudełka można używać jak pojemnika na klucze i inne drobiazgi, które często się gubią albo na akcesoria kreatywne do rękodzieła, jak wstążki, kolorowy papier, koraliki czy farby;
 • pudełko po butach można przekształcić w mini ogródek z ziołami - można przykładowo wypełnić pudełko na dole piaskiem, ustawić na nim doniczki, a przestrzenie między nimi wypełnić kolorowymi kamykami.

 

💡 Czy wiedziałeś, że w okresie wiktoriańskim, w XIX wieku, popularne było używanie eleganckich pudełek na buty jako dekoracyjnych przedmiotów w domu? Pudełka ozdabiano różnymi materiałami, takimi jak koronki, wstążki czy tkaniny, aby stworzyć piękne pojemniki na drobiazgi, listy czy pamiątki.
 

Co to znaczy, że pudełko na buty to karton wykrojnikowy?


Kartony wykrojnikowe to rodzaj opakowania, którego produkcja polega na wycięciu określonego kształtu z arkusza kartonu przy użyciu specjalnego wykrojnika. W ten sposób otrzymuje się karton o pożądanym kształcie i rozmiarze, który po złożeniu zyskuje postać pudełka. Zaletą takiego rozwiązanie jest to, że do złożenia pudełka zazwyczaj nie potrzeba dodatkowej taśmy klejącej. Opakowanie, kiedy nie jest używane, łatwo jest rozłożyć i można przechowywać na płasko. Pudełka na buty to najczęściej właśnie kartony wykrojnikowe.
 

Jakie są wady i zalety kartonowych pudełek na buty?

 

AspektZaletyWady
EkologiaKartonowe pudełka na buty są przyjazne dla środowiska - wykonane z materiału nadającego się do recyklingu oraz biodegradowalnego.Co prawda zabezpieczają zawartość przed suchymi zabrudzeniami, jednak słabo chronią przed zamoczeniem i zalaniem. Dlatego wysyłając pudełka na buty warto dodatkowo je zabezpieczyć, przykładowo folią stretch. 
CenaKarton to niedrogi materiał i wykonane z niego opakowania są przystępne cenowo.Nie są tak trwałe jak na przykład pudełka wykonane z drewna. Wytrzymają mniejszą ilość cykli użytkowania.
WagaPudełka kartonowe są lekkie, co ułatwia ich przenoszenie, a przy nadawaniu nie podnoszą znacząco kosztów wysyłki.Są mniej odporne na uszkodzenia niż niektóre inne opakowania.
PersonalizacjaBardzo łatwo jest je spersonalizować np. nanieść na nich nadruk z logo firmy lub ozdobić w innych sposób.Mniej ekskluzywne niż niektóre inne rodzaje opakowań.
PrzechowywanieStosunkowo łatwo się je przechowuje, w szczególności w przypadku kartonów wykrojnikowych, ze względu na możliwość rozłożenia i przechowywania na płasko.Złożone pudełka kartonowe nie wytrzymają zbyt dużego obciążenia jeśli zostaną przygniecione.Trzy główne zasady przechowywania obuwia w pudełku na buty

 1. Przechowuj buty w pudełkach w suchym, chłodnym i wentylowanym miejscu. Jeśli buty są wilgotne po noszeniu, pozwól im wyschnąć przed umieszczeniem w pudełku. Spełnienie tych warunków pozwoli uniknąć rozwoju pleśni.
 2. Odpowiednie wypełnienie pudełka pomoże uniknąć jego przypadkowego zgniecenia i utrzymać formę butów.
 3. Jeśli prowadzisz sprzedaż obuwia albo masz jego dużą kolekcję w domu, pamiętaj o opisaniu i oznaczeniu zawartości na zewnątrz pudełka. Pomoże to w łatwej lokalizacji konkretnej pary butów.
 

Gdzie można kupić pudełka na buty?


Polecamy Państwu pudełka na buty dostępne w sklepie Neopak. Oferujemy opakowania wysokiej jakości i w konkurencyjnych cenach. Oprócz pudełek na buty oferujemy Państwu również wiele innych opakowań i pudełek przeznaczonych do różnych zastosowań. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą.

 
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie