kosze prezentowe

Nierzadko dość atrakcyjną formą zapakowania prezentu jest stworzenie kosza prezentowego. Korzysta z tego wiele sklepów, w których można kupić gotowe prezenty w tym stylu. Nic nie stoi natomiast na przeszkodzie, aby samemu stworzyć taki kosz prezentowy. Wystarczy wyposażyć się w kilka produktów do pakowania i akcesoriów dekoracyjnych, aby w kilka chwil zrobić kost na prezenty. Wszystkie wspomniane produkty znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym Neopak.

Potrzebne do tego będą następujące artykuły:
 • tekturowa tacka jako podstawa
 • arkusze celofanu do zapakowania z zewnątrz
 • ozdobna wstążka do zabezpieczenia całości
 • zawartość prezentu
Dnem naszej konstrukcji jest solidna taca tekturowa. To pewnego rodzaju niewielka miseczka, czy też podstawka. Ma podniesione krawędzie, aby zawartość dobrze trzymałą się na miejscu i nie przesuwała. Wystarczy umieścić na tekturowej tacce różne prezenty (zwykle drobiazgi, często artykuły spożywcze, butelka wina, kawa, itp.) i całość zabezpieczyć celofanem. W kilka chwil i niedużym kosztem otrzymujemy atrakcyjne opakowanie dla prezentu.
 

Koszt na prezenty dla bliskich lub ciekawy sposób na sprzedaż towarów


Wykonany z wykorzystaniem tekturowej tacki kosz na prezenty może być ciekawym sposobem zapakowania prezentu urodzinowego, podarunku świątecznego lub prezentów dla pracowników Państwa firmy. Jeżeli natomiast prowadzą Państwo sklep, można w ten sposób przygotować gotowe prezenty. Klienci z pewnością chętnie je wybiorą, szczególnie w okresie przedświątecznym.

Takie kosze prezentowe cieszą się dużą popularnością również przy różnych okazjach, jak:
 • pierwsza komunia
 • chrzciny
 • śluby, wesela
 • rocznica
 • i inne

tekturowe tacki na kosz prezentowy

WArto skorzystać z możliwości zapakowania w ten sposób różnych rzeczy. Dzięki estetycznemu opakowaniu nawet zwykłe rzeczy nabierają większego znaczenia i naprawdę cieszą. Przykładem są często kupowane kosze prezentowe dostępne w marketach - zawierają przecież produkty, które są dostępne osobno. Razem tworzą piękny prezent, w czym dużą rolę odgrywa właśnie estetyczne opakowanie.

Jak samodzielnie przygotować kosz prezentowy?


Produkty dostępne w formie tak zwanych koszy prezentowych cieszą się sporą popularnością. Często jesteśmy też w stanie zapłacić znacznie wyższą cenę za to, że poszczególne produkty są w tak estetyczny sposób zapakowane. Mało kto zdaje sobie jednak spraw z tego, że kosz na prezenty można wykonać samodzielnie. To dość proste i kosztuje zaledwie kilka złotych. Wykonanie kosza na prezenty nie wymaga też przesadnych zdolności manualnych, a artykuły pakowe potrzebne do jego budowy znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym Neopak.

Zaczynamy od tekturowej tacki na kosz prezentowy, która jest podstawą całej konstrukcji. Ustawiamy ją w środkowej części dużego arkusza celofanu, który posłuży do zapakowania całości. Na tackę tekturową na kosz prezentowy układamy produkty, które mają stanowić zawartość naszego prezentu. Warto w tym miejscu zadbać o estetyczny sposób ustawiania ich. Gdy to gotowe, wystarczy złapać za końce celofanowej folii i podnieść je do góry. tam związujemy celofan wstążką ozdobną, do której można dodać kokardkę lub zawieszkę z danymi odbiorcy prezentu. Gotowe - prezent jest zapakowany w kosz.
 

Ile kosztuje kosz prezentowy wykonany samodzielnie na bazie produktów z Neopak?


Jak się okazuje, własnoręczne wykonanie kosza na prezenty nie jest trudne i zajmie tylko kilka chwil. Doświadczona osoba, na przykład wykonując serię koszy prezentowych (do marketu lub na jakąś okazję) zrobi to w kilkadziesiąt sekund! Do przygotowania kosza prezentowego potrzebujemy tekturowej tacki na kosz prezentowy. To rodzaj miseczki wykonane z grubej tektury - staje się dnem kosza. Koszt zakupu tacki z tektury to 6,50 zł lub 8,50 zł - w zależności od wielkości.

Następnie wybieramy sporych rozmiarów arkusz grubej folii, na przykład celofanu. Ma szeleszczącą budowę i daje niezła ochrone zawartości - to wytrzymałą i gruba folia, któa wygląda dość efektownie. Arkusz celofanu kosztuje bardzo mało, zaledwie kilkadziesiąt groszy. Całość wieńczy koszt zakupu wstążki do wiązania całości. Jej koszt jest natomiast pomijalny - to tylko kilka groszy za fragment potrzebnej nam długości.

Sumarycznie te trzy produkty kosztują od 7 do około 10 złotych. W tej cenie otrzymujemy bardzo estetyczne opakowanie, które pomieści właściwie dowolną zawartość. Cena może nieco wzrosnąć, gdy zdecydują się Państwo na dekoracyjne dodatki ozdobne, jak na przykład kokarda, kotylion,, czy jakiegoś rodzaju wypełnienie do paczek (“sianko”), które możemy dodać na dnie.
 

Czy tekturowe tacki na kosz prezentowy to produkt przyjazny dla środowiska?


Tacki tekturowe wykonane są z materiału pochodzącego z makulatury. Jak najbardziej mówimy więc o produkcie w pełni ekologicznym.Ze względu na dużą wytrzymałość tacki tekturowe, można użyć jej wielokrotnie. W razie wyrzucenia nada się do ponownego przetworzenia. Tektura jest też biodegradowalna (łatwo poddaje się kompostowaniu), można więc uznać ten produkt za w pełni przyjazny dla środowiska naturalnego.

Wielu odbiorców prezentów, czy klientów sklepów przykłada dużo uwagi do tego, aby ich działania były ekologiczne. Warto więc wybrać tekturowe tacki, gdyż są właśnie takim produktem.
 

Rodzaje tacek tekturowych na kosz prezentowy - którą wybrać?


W Neopaku mamy dwie odmiany tekturowych tacek na kosz prezentowy. Jedna odmiana jest nieco mniejsza, druga pozwala przygotować natomiast większy prezent. Można więc bez trudu zróżnicować swoją ofertę i dać wybór swoim klientom.

Dostępne rozmiar tacek tekturowych na kosz prezentó:
 • tekturowa tacka na kosz prezentowy o wymiarach 195 x 225 mm
 • tacka z tektury na kosz prezentowy o wymiarach 245 x 290 mm
Obie odmiany pozwala stworzyć bardzo efektownie wyglądający podarunek, który będzie przykuwał spojrzenia i z pewnością spodoba się obdarowanej osobie.
 

Dlaczego warto pakować prezenty w kosz?


Pakowanie rzeczy do kosza prezentowego ma kilka zalet. Przede wszystkim odbiorcy doceniają podarunki, które zostały własnoręcznie wykonane. Poza nakładem finansowym wymagały bowiem nieco staranności, co z pewnością jest mile widziane. Dużym plusem koszy prezentowych jest również możliwość niezłego wyeksponowania zawartości kosza prezentowego. Pozwala na to przezroczysty celofan lub inny rodzaj folii użyte do pakowania. Całość jest przy tym solidna i nie ma ryzyka uszkodzenia towaru na przykład w transporcie. Za bezpieczeństwo i zabezpieczenie przed rozpadnięciem się prezentu odpowiada tekturowa tacka na kosz prezentowy. Jest solidna i ma nieco podniesione ścianki. Dzięki nim całość dobrze wygląda i jest widoczna z zewnątrz jeszcze przed zapakowaniem prezentu.

tacki tekturowe na kosz prezentowy

Taki sposób ekspozycji sprawdza się też w sklepie. Klienci mogą zobaczyć, co znajduje się w koszu prezentowym (jakie produkty wchodzą w jego skład).
 

Gdzie kupić tekturowe tacki na kosz prezentowy?


Tacki z tektury na kosz prezentowy są dostępne w naszym sklepie internetowym. W Neopaku mamy również szereg innych artykułów do pakowania prezentów i towarów każdego rodzaju. Zapraszamy zatem do sprawdzenia naszego asortymentu.
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie