Opakowania na słoiki

Słoik jest bardzo przydatnym pojemnikiem na różne produkty, często wykonywane domowymi sposobami. Należą do nich przetwory warzywne i owocowe, miód, a nawet gotowe potrawy. O ile zapakowanie tych produktów do słoika jest bardzo dobrym wyborem, to znalezienie właściwego opakowania dla samego słoika jest pewnym wyczynem. Opakowania na słoiki powinny jednocześnie dawać dobrą ochronę delikatnej i wartościowej zawartości, jednocześnie muszą nieźle wyglądać. Wtedy można taki słoik bezpiecznie transportować, przechowywać, a nawet wysłać. To ważne, kiedy produkty w słoikach są sprzedawane przez firmę i muszą dotrzeć do klientów w nienaruszonym stanie,


Na szczęście w swojej ofercie mamy różne opakowania na słoiki. Zwykle są kartonowe, dzięki czemu towar jest dobrze chroniony przed ewentualnymi uszkodzeniami. W Neopaku znajdą Państwo jednak również foliowe opakowania w formie pneumatycznych worków. Zapewniają rewelacyjną ochronę słoikom i innej szklanej zawartości - świetnie sprawdzą się przy wysyłce delikatnych produktów.
 

Ozdobne opakowania na słoiki


Do najpopularniejszych opakowań na słoiki należą ozdobne pudełka wykonane z grubego kartonu. Pozwalają na transport słoika, a w innych wariantach nawet kilku. Możliwość jednoczesnego zapakowania dwóch, trzech, a nawet czterech słoików może być wykorzystana przez firmy i producentów, którzy chcieliby sprzedać zestaw swoich produktów w słoikach.

opakowania na słoiki

Jak są zbudowane ozdobne odmiany opakowań na słoiki i inne szklane wyroby? Producenci zdecydowali się na połączenie estetycznego wyglądu i sporej wytrzymałości. Pozwala na to karbowana tektura. Jej struktura zwiększa wytrzymałość ścianek opakowania. Amortyzuje wstrząsy, czy efekty uderzeń i upadków. Wykorzystanie pudełka z wytrzymałej tektury karbowanej może więc znacznie zwiększyć szanse słoików na dotarcie do odbiorcy,w nienaruszonym stanie.  Dużym atutem tego materiału jest także oczywiście jego nietuzinkowy wygląd. Karbowana struktura jest wyczuwalna pod palcami, a całość wygląda ciekawie. Tak zapakowany zestaw słoików nadaje się od razu do wręczenia jako prezent, nawet pomimo bardzo prostej budowy pudełka ze zwykłym uchwytem.
 

Co jeszcze można zapakować do opakowań na słoiki?


Pudełka na słoiki oraz worki pneumatyczne na słoiki mogą być wykorzystane także do pakowania innych rzeczy. Sprawdzą się wyśmienicie do pakowania delikatnych wyrobów ze szkła, ceramiki, czy rękodzieła. Pudełka ozdobne na kilka słoików pozwolą na zapakowanie nawet większych rzeczy lub kilku pojedynczych elementów.

Pudełka na słoiki


Czy szklane słoiki potrzebują dodatkowej ochrony na czas przechowywania lub do wysyłki? Oczywiście, są przecież dość delikatnym produktem. Poza samymi słoikami ze szkła, które mogą być dość kruche, dobrej ochrony wymagają również niektóre rodzaje ich zawartości. Co jest zawartością słoików zapakowanych w ozdobne opakowania z karbowanej tektury? Zwykle są to własnoręcznie zrobione przetwory (dżemy, marmolady i inne), miody, a często nawet gotowe dania:
 • gołąbki w sosie
 • mięso z warzywami
 • zupy
 • gulasz
 • flaczki
 • fasolka po bretońsku
 • pulpety w sosie
 • i inne
Niektórzy lokalni sprzedawcy sprzedają słoiki ze swoimi daniami, czy wyrobami. Często są nimi wyroby ekologiczne, pochodzące z regionalnych upraw i od indywidualnych rolników. Idealnym dopełnieniem słoika z taką zawartością, albo kilku słoików jest ekologiczne opakowanie. Pozwala nie tylko ochronić delikatną i cenną zawartość. Opakowania na słoik mają znacznie więcej zalet i przydatnych cech.


Jakie zalety ma pakowanie słoików do dedykowanych opakowań?


Opakowania na słoiki i inne szklane rzeczy pozwalają nie tylko dobrze zabezpieczyć zawartość przed uszkodzeniami. Służą również do lepszego wyeksponowania swojej zawartości - słoików. Dostępne w naszym sklepie z opakowaniami - Neopak - kartonowe pudełka na słoiki posiadają odpowiednie wycięcie z przodu. Dzięki czemu nawet po zamknięciu pudełka jego zawartość jest widoczna z zewnątrz. To świetny sposób, gdy planujemy położyć taki zestaw ekologicznych słoików na sklepowej półce.Po dodatkowym zabezpieczeniu (na przykład folią bąbelkową) słoiki zapakowane w takie pudełko mogą być niecodziennym dodatkiem do prezentu, a nawet po prostu podarunkiem. Wiele osób doceni prezent wykonany przez lokalnych rzemieślników, czy pszczelarzy. Także samodzielnie wykonane dania i przetwory w słoikach mogą być niezłym, niecodziennym podarunkiem.

Dzięki znajdującemu się w górnej części słoika uchwytowi, bez problemu można przenosić kilka słoików jednocześnie. To szczególnie istotne w przypadku zestawu trzech lub czterech słoików o dużej objętości.
 

Rodzaje opakowań kartonowych na słoiki


Eleganckie, a wciąż dość niedrogie pudełka tekturowe na słoiki są dobrym wyborem, gdy potrzebują Państwo zapakować słoik lub kilka sztuk. Ze względu na to, że nie ma jednego słoika o standardowej wielkości, także opakowania  na słoiki mogą mieć różne gabaryty. Dzięki temu słoiki w różnych popularnych rozmiarach mogą być zapakowane w odpowiednio bezpieczny sposób.

opakowania na słoiki

Popularne rodzaje pudełek kartonowych na słoiki:
 • 89 x 89 x 168 milimetrów - pudełko karbowane na słoik 0.9 L
 • Pudełko karbowane na dwa słoiki 0,9 L 195 x 95 x 165 mm
 • Karbowane pudełko na 3 słoiki 265 x 87 x 97 mm
 • Pudełko karbowane na 4 słoiczki 0,33 L 305 x 72 x 123 mm
Przed przygotowaniem paczki, na którą składa się ozdobne pudełko i kilka słoików, warto więc zaopatrzyć się w szklane słoiki w odpowiednim wymiarze. 
 

Ekologiczne pudełka na słoiki


Warto podkreślić, że pudełka na słoiki wykonane z karbowanej tektury są w pełni ekologiczne. Przyjazne dla środowiska opakowania podkreślają charakter ekologicznych wyrobów i regionalnych przysmaków. To one często bowiem znajdują się w słoikach. Regionalne dżemy, miód z rodzinnej pasieki lub danie “jak u mamy” - to wszystko może znaleźć się w słoikach pakowanych w niezawodne i ekologiczne pudełka.

Opakowania na słoiki są wytwarzane z karbowanej tektury. Ma ciekawą strukturę, wyczuwalną pod palcami. Materiał ten jest estetyczny, może posłużyć bez problemu jako ciekawe opakowanie na prezent. Jednocześnie jest bardzo tani, a pochodzi z makulatury. Bez problemu można poddać go ponownej przeróbce, lub wielokrotnie wykorzystywać do przechowywania i transportu słoików.
 

Zalety kartonowych opakowań na słoiki


Dlaczego warto wyposażyć się w ekologiczne, wytrzymałe i niedrogie pudełka na słoiki z karbowanej tektury? Gdy zajmują się Państwo sprzedażą słoików z dowolną zawartością, takie estetyczne opakowanie może zwrócić uwagę klientów. Możliwość sprzedaży zestawów, na które składają się dwa, trzy, a nawet cztery słoiki w jednej paczce jest natomiast sposobem na zwiększenie sprzedaży, a tym samym zysków. Opakowania na słoiki z dodatkowym wycięciem - oknem sprawiają, że zawartość jest dobrze wyeksponowana.

Osoby robiące przetwory lub różne dania w słoikach także powinny zainteresować się takimi opakowaniami. Dzięki nim przechowywanie tych delikatnych przedmiotów jest prostsze i bardziej bezpieczne. Łatwiej także przenosić słoiki, gdy są zapakowane w takie pudełka. Słoiki w opakowaniach mogą stworzyć unikatowy, bardzo ciekawy prezent.

opakowania na słoiki

Największe zalety kartonowych pudełek na słoiki to:
 • dobra ochrona delikatnych słoików
 • niska cena zakupu
 • estetyczny wygląd
 • poręczna rączka ułatwiająca przenoszenie
 • ekologiczne pochodzenie

Foliowe worki pneumatyczne na słoik


Worki AirBag na słoiki w rozmiarze 27 x 29 centymetrów pozwala dobrze zabezpieczyć szklane słoiki z dowolną zawartością. Przestrzeń wypełniona powietrzem szczelnie otula słoik od zewnątrz i tworzy niezłą barierę chroniącą przed zniszczeniem podczas transportu lub wysyłki.
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie