Odwijacze do bandowania

Do tego zastosowania stosuje się taśmy polietylenowe i polipropylenowe. Są one odporne na wilgoć i uszkodzenia spowodowane niewłaściwą obsługą, co zapewnia ochronę przesyłki przez długi okres czasu. Nie da się ich rozerwać gołymi rękami, dlatego wymagane jest użycie noża. Ten sposób pakowania jest stosowany głównie do ochrony rur, rurek i prętów.

Napinacze taśmy pakowej służą do oklejania opakowań. Nie ma alternatywy dla ręcznego naciągania taśmy w celu zapewnienia właściwego napięcia i uniknięcia zsunięcia się z opakowania.

Do zalet napinaczy taśmowych należą: przemyślana i ergonomiczna konstrukcja pozwalająca na szybkie i łatwe napinanie taśmy wydajność owijania paczki różnymi taśmami w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa paczki klamry druciane i klamry plastikowe niska waga Wady: Nie występują żadne wady.
 

W naszej ofercie znajdują się maszyny do bandowania taśm polipropylenowych o różnej grubości i szerokości, od 9 do 19 milimetrów. Jako akcesoria dodatkowe dostępne są również ręczne urządzenia do szybkiego i trwałego zaciskania metalowych zapinek łączących końce taśmy. Metoda zabezpieczania palet za pomocą folii stretch i drutu skręcanego jest powszechnie stosowaną metodą ochrony towarów przed wypadnięciem. Opcja ta jest obecnie zastępowana przez napinacze taśmowe, które stopniowo zyskały popularność jako alternatywa ze względu na swoją elastyczność i funkcjonalność. Napinacze taśm oferują takie samo zabezpieczenie jak opaski skręcane lub folia termokurczliwa bez konieczności ich zdejmowania

Przez lata produkcji urządzeń bandujących udoskonaliliśmy naszych partnerów - dużych producentów i lokalne warsztaty. Dzięki temu osiągnęliśmy wysoki poziom elastyczności, który pozwala na realizację zleceń krótkich czasowo lub ilościowo. Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom w zakresie przemysłowych rozwiązań opakowaniowych oferujemy zarówno gotowe maszyny, jak i kompletne zestawy zawierające wszystkie niezbędne komponenty zapewniające szybki montaż i sprawne działanie maszyn.

 

Technika pakowania i zabezpieczania oparta na taśmach nazywana jest banderolowaniem.


Nasza firma produkuje szeroką gamę wyrobów przeznaczonych do pracy z taśmami plastikowymi (bandownice), drutem stalowym (napinacze drutu), zapinkami metalowymi (zapinarki) i innymi urządzeniami towarzyszącymi. Podejmujemy się również opracowania i produkcji na podstawie dokumentacji projektowej klienta w celu stworzenia niepowtarzalnych, indywidualnych maszyn.

Dostarczamy również solidnie wykonane podajniki (dyspensery taśmy), które pozwalają na szybkie usuwanie taśmy bez ryzyka jej splątania. Odwijacze wyposażone są w gumowe kółka i uchwyty ułatwiające ich przemieszczanie. Są one dostosowane do różnych szpul.

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie