Bigownice do kartonów

Jest to niezbędne narzędzie w każdym magazynie. Ręczna bigówka to proste urządzenie, które pozwala szybko i estetycznie zmniejszyć wysokość kartonu do odpowiedniego rozmiaru. Dzięki zastosowaniu bigówki do regulacji wysokości kartonu można zaoszczędzić przestrzeń magazynową poprzez zmniejszenie ilości przechowywanych rozmiarów opakowań i wypełniaczy do pustych przestrzeni. Jak używać ręcznego narzędzia do bigowania? Jak wybrać odpowiednie narzędzie do bigowania? Zobaczmy.

Ręczna maszyna do składania kartonów to rodzaj sprzętu używanego w magazynach do regulacji wysokości pakietu. Kiedy z niego korzystasz, możesz zaoszczędzić czas i miejsce podczas wypełniania pustej przestrzeni w paczce lub magazynie, który wymaga odpowiedniej wysokości dla każdej grupy różnych przedmiotów. Z tego prostego urządzenia, wysokość tych pakietów może być regulowana szybko i łatwo, tak, że są one bardziej kompaktowe i mniej kosztowne niż ich większych odpowiedników. Jeśli rozważaliście Państwo zakup takiego urządzenia, przyjrzyjmy się kilku praktycznym wskazówkom, które warto wziąć pod uwagę przed zakupem ręcznej bigówki.
 

Standardowe pudełko kartonowe składa się z pokrywy i dna. Dla większości przesyłek wysokość chusteczek dostosowuje się poprzez odcięcie części wieka. Ładunek, dla którego nie jest potrzebne w pełni zamknięte opakowanie, należy umieścić bezpośrednio przed sobą - po swojej lewej stronie, wyżej niż wysokość opakowania. Po prawej stronie znajduje się wsparcie (czerwona strzałka) podczas pracy z bigownikiem ręcznym. Jeśli nie masz takich pomocników, lepiej jest przechowywać kartony pionowo, tak aby łatwo było je wyciągać jeden po drugim. Aby pracować z ręcznym obcinaczem do kartonów, za pomocą równoległych uchwytów otwórz pokrywę i dolną część opakowania pod kątem prostym. Następnie ustaw uchwyt na chusteczki higieniczne w taki sposób, abydolna część pokrywy znajduje się około pół centymetra nad chusteczką.
 

Do regulacji wysokości kartonu służy ręczna bigówka.

 


Teraz nadszedł czas, aby wyregulować wysokość kartonu, naciskając na narzędzie do bigowania. Jeśli naciśniesz zbyt mocno, może dojść do uszkodzenia lub pomarszczenia produktu papierowego. W takim przypadku należy odciąć jeszcze więcej od góry i próbować ponownie, aż do uzyskania właściwego efektu. Aby uzyskać gładki rezultat, użyj wolnej ręki do przytrzymania jednej ze stron podczas używania regulowanego ramienia ręcznej maszyny do bigowania.

Jeśli wszystko poszło zgodnie z planem, to wszystko, co pozostaje to złożyć i naprawić pudełko z dodatkową taśmą. Następnie upewnij się, że nie otwiera się podczas przenoszenia (może również zamknąć go z powrotem) - zabezpieczyć do tego kilka dodatkowych kawałków taśmy i gotowe. W niektórych magazynach osoba odpowiedzialna za składanie kartonów zajmuje się również regulacją wysokości Twoich pudeł. Jeśli tak, pamiętaj, aby poinstruować ją, jak prawidłowo regulować wysokość kartonu tą metodą.

Dostosuj wysokość kartonu do swoich potrzeb - bigownice do kartonówKartonowe pudełka są jednymi z najpopularniejszych opakowań. Są stosowane zarówno jako ochrona różnych produktów i towarów na czas przechowywania, jak i podczas wysyłki. Wśród wielu zalet kartonowych pudełek możemy doszukać się jednak pewnej wady. Niektóre opakowania są po prostu niedopasowane do swojej zawartości - są za duże. Przez to zawartość w nieco niekontrolowany sposób przemieszcza się wewnątrz pudełka, co może spowodować jej uszkodzenie, a nawet całkowite zniszczenie. W tym celu można wykorzystać różnego rodzaju wypełniacze do paczek. Jest jednak także inna opcja.

Bigówka, jak potocznie nazywa się bigownicę do kartonów są innym sposobem na dopasowanie rozmiarów kartonu. Te przemyślane narzędzia służą do wykonywania niewielkich nacięć - dziurek na powierzchni kartonu. Dzięki nim można go bez problemu zgiąć w ustalonym miejscu. Powoduje to samodzielne stworzenie opakowania dopasowanego do konkretnych potrzeb. To bardzo proste, a jednocześnie sprytne rozwiązanie!

 

Bigownice do kartonu - po co ich używać?Wśród wielu stosowanych w biurach i na magazynach narzędzi i urządzeń, bigówki są jednymi z mniej znanych. To ręczne narzędzia (nie wymagają zasilania bateryjnego, ani podłączenia do prądu), którego zasada działania jest bardzo prosta. Bigownica do kartonowych pudełek pozwala odmierzyć odpowiednią odległość (liczona jest od górnej krawędzi klapy pudła), na której wykonujemy nacięcia. One z kolei pomagają łatwo zgiąć powierzchnię kartonu w odpowiednim miejscu. Jest to niezły sposób na regulację wysokości pudełka, a tym samym jego objętości.

Dlaczego warto użyć bigownicy do kartonu (bigówki ręcznej) do regulacji wysokości? Mniejsza objętość kartonowego pudełka często jest pożądana, ponieważ opakowanie staje się bardziej dopasowane do zawartości. Transport jest dzięki temu o wiele bardziej bezpieczny, a kartonowe pudło lepiej chroni spakowany do niego towar.

Decydując się na wypełnienie wolnych przestrzeni pudełka wypełniaczem do paczek, można też zużyć go nieco mniej, gdy ograniczymy wysokość kartonowego pudełka.

 

Niezawodne rozwiązanie dla magazynu i nie tylkoKto powinien zdecydować się na zakup tego urządzenia? Właściwie, to każdy kto regularnie wysyła lub pakuje swoje produkty w kartonowych pudełkach może skorzystać z tego przemyślanego narzędzia. Możliwość zmiany wymiarów kartonowego pudełka sprawia, że opakowanie jest lepiej dopasowane do zawartości, która się w nim znajduje. Ma to wiele plusów, dlatego bigówki są chętnie wykorzystywane przez wiele osób i firm, między innymi:
 • sklepy e-commerce
 • producentów przedmiotów wykonywanych na zamówienie (różne wymiary)
 • osoby prywatne
 • hurtownie, sklepy ze sprzedażą wysyłkową
 • firmy transportowe i logistyczne
 • magazyny
 • i inne

Podsumowując zalety bigownicy do kartonów: to urządzenie pozwala dostosować wymiary pudełek z kartonu lub tektury do swoich indywidualnych potrzeb. To jedno z narzędzi, które przydaje się w codziennej pracy na magazynie lub w sklepie. Znacznie ułatwia dopasowanie odpowiedniego pudełka, które stają się idealnie dopasowane do potrzeb.

 

Pudełka kartonowe - czy to najlepsze opakowania dla e-commerce?

Wielu naszych klientów wysyła do nas zapytanie: czy pudełka z kartonu są najlepszymi z opakowań dostępnych na rynku? Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na takie pytanie. Wśród wielu sprzedawców możemy jednak zauważyć, że pudełka wykonane z kartonu są bardzo chętnie wykorzystywane. Pozwalają nie tylko na bezpieczny transport sprzedawanych towarów, ale także na bardzo estetyczne i szybkie pakowanie. WArto więc wyposażyć swój biznes w odpowiednią liczbę kartonowych pudełek o różnych wielkościach.

Wykorzystując kartonowe pudełka jako sposób pakowania swoich produktów wręcz trzeba wyposażyć się w bigówkę! Pozwala zmniejszyć lub zwiększyć rozmiar kartonowego pudełka. Regulowanie wysokości opakowań wysyłkowych przy użyciu bigownicy do kartonów jest sposobem na znaczne oszczędności. Dzięki temu możemy zrezygnować z:
 • tekturowych przekłądek
 • wytłoczek umieszczanych w pudełkach
 • dużej ilości wypełniacza do paczek
 • folii bąbelkowej
 • innych produktów


 

Cechy bigownicy do kartonów. Jak używać bigówki?Typowa bigówka posiada zbiór cech, które sprawiają ,że można swobodnie regulować nią wielkość pudełka kartonowego, a właściwie jego wysokość Jak używać takiej bigownicy do kartonów? Wystarczy odmierzyć odpowiednią wysokość, w której chcemy wykonać zgięcie. Następnie przekręcamy mechanizm, o powoduje poruszanie się koła zębatego w odpowiednim miejscu. Dzięki temu na odpowiedniej wysokości powstają delikatne nacięcia na powierzchni kartonu. To one powodują, że bez trudu możemy zgiąć w danym miejscu karton.

Jakie są pozostałe cechy bigówki, poza możliwością regulacji wysokości, w której wykonujemy nacięcia? Narzędzie jest wykonane z wysokogatunkowych materiałów. Dzięki temu jest precyzyjne, trwałe i służy przez wiele lat. Zakres regulacji bigówki to 7 do 31 centymetrów. Jest wykonana w większości ze stali nierdzewnej. Podane na miarce wymiary są pokazane w calach i milimetrach.
 
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie