Do Kartonów

Do regulacji wysokości kartonu służy ręczna bigówka.

Jest to niezbędne narzędzie w każdym magazynie. Ręczna bigówka to proste urządzenie, które pozwala szybko i estetycznie zmniejszyć wysokość kartonu do odpowiedniego rozmiaru. Dzięki zastosowaniu bigówki do regulacji wysokości kartonu można zaoszczędzić przestrzeń magazynową poprzez zmniejszenie ilości przechowywanych rozmiarów opakowań i wypełniaczy do pustych przestrzeni. Jak używać ręcznego narzędzia do bigowania? Jak wybrać odpowiednie narzędzie do bigowania? Zobaczmy.

Ręczna maszyna do składania kartonów to rodzaj sprzętu używanego w magazynach do regulacji wysokości pakietu. Kiedy z niego korzystasz, możesz zaoszczędzić czas i miejsce podczas wypełniania pustej przestrzeni w paczce lub magazynie, który wymaga odpowiedniej wysokości dla każdej grupy różnych przedmiotów. Z tego prostego urządzenia, wysokość tych pakietów może być regulowana szybko i łatwo, tak, że są one bardziej kompaktowe i mniej kosztowne niż ich większych odpowiedników. Jeśli rozważaliście Państwo zakup takiego urządzenia, przyjrzyjmy się kilku praktycznym wskazówkom, które warto wziąć pod uwagę przed zakupem ręcznej bigówki.

Standardowe pudełko kartonowe składa się z pokrywy i dna. Dla większości przesyłek wysokość chusteczek dostosowuje się poprzez odcięcie części wieka. Ładunek, dla którego nie jest potrzebne w pełni zamknięte opakowanie, należy umieścić bezpośrednio przed sobą - po swojej lewej stronie, wyżej niż wysokość opakowania. Po prawej stronie znajduje się wsparcie (czerwona strzałka) podczas pracy z bigownikiem ręcznym. Jeśli nie masz takich pomocników, lepiej jest przechowywać kartony pionowo, tak aby łatwo było je wyciągać jeden po drugim. Aby pracować z ręcznym obcinaczem do kartonów, za pomocą równoległych uchwytów otwórz pokrywę i dolną część opakowania pod kątem prostym. Następnie ustaw uchwyt na chusteczki higieniczne w taki sposób, abydolna część pokrywy znajduje się około pół centymetra nad chusteczką.

Teraz nadszedł czas, aby wyregulować wysokość kartonu, naciskając na narzędzie do bigowania. Jeśli naciśniesz zbyt mocno, może dojść do uszkodzenia lub pomarszczenia produktu papierowego. W takim przypadku należy odciąć jeszcze więcej od góry i próbować ponownie, aż do uzyskania właściwego efektu. Aby uzyskać gładki rezultat, użyj wolnej ręki do przytrzymania jednej ze stron podczas używania regulowanego ramienia ręcznej maszyny do bigowania.

Jeśli wszystko poszło zgodnie z planem, to wszystko, co pozostaje to złożyć i naprawić pudełko z dodatkową taśmą. Następnie upewnij się, że nie otwiera się podczas przenoszenia (może również zamknąć go z powrotem) - zabezpieczyć do tego kilka dodatkowych kawałków taśmy i gotowe. W niektórych magazynach osoba odpowiedzialna za składanie kartonów zajmuje się również regulacją wysokości Twoich pudeł. Jeśli tak, pamiętaj, aby poinstruować ją, jak prawidłowo regulować wysokość kartonu tą metodą.

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

Filtrowanie produktów

Dostępność
Wyróżnienie
szukaj