Dyspensery do taśm malarskich

Jedną z rzeczy, które każda firma remontowo-budowlana powinna mieć w swoim wyposażeniu są dyspensery do taśm malarskich. Taśmy malarskie muszą być naklejane z dużą starannością i dokładnością, inaczej nie zapewnią żadnej ochrony.
 

Dyspensery taśmy malarskiej są dostępne w wielu kolorach i rozmiarach.

 

Dopasują się do Twojego wystroju lub schematu kolorystycznego, dzięki czemu możesz nimi zaakcentować wygląd każdego pomieszczenia.

Profesjonalne podajniki do taśm malarskich pozwalają na znacznie efektywniejsze wykonywanie czynności, które stanowią jedynie wstęp do prowadzenia prac remontowych. Dzięki nim taśma malarska zostanie nałożona równo i dokładnie, pozwalając na perfekcyjne zabezpieczenie krawędzi i przedmiotów, które nie mogą być zabrudzone lub zarysowane.
 

Rodzaje dyspenserów do taśm malarskich


 

Istnieją dwa rodzaje tego typu urządzeń: jednorazowe i wielokrotnego użytku. Pierwszy typ jest wygodny dla klientów, którzy chcą idealnie zabezpieczyć swoje meble, drzwi czy okna w jak najkrótszym czasie. Modele jednorazowe mogą być tylko do jednorazowego użytku, ale są też bardziej uniwersalne, które można używać wielokrotnie. Dyspensery do taśm wielokrotnego użytku charakteryzują się kompaktową budową i wysokim stopniem bezpieczeństwa, dzięki czemu pozwalają na komfortowe malowanie domu bez ryzyka dla zdrowia i bezpieczeństwa użytkownika.Modele wielokrotnego użytku mają zazwyczaj większą średnicę i szerokość, co oznacza, że można na nich zamocować dwa razy więcej taśmy. Urządzenie posiada automatyczny system nawijania rolki, dzięki czemu nie będziesz musiał poświęcać czasu na samodzielne wykonywanie tej czynności.

Aby osiągnąć maksymalną skuteczność podczas nakładania taśm ochronnych, należy skorzystać ze specjalistycznego sprzętu przeznaczonego specjalnie do tego celu. Wśród takich urządzeń znajdują się modele, które pomogą Ci nałożyć taśmę malarską na tyle szybko, aby nie wyschła. Pozwoli Ci to zaoszczędzić nie tylko czas, ale także drogie materiały.

Przed zakupem dyspensera taśmy malarskiej, sprawdź instrukcje producenta i upewnij się, że rodzaj farby, którą planujesz użyć, jest dozwolony w takich warunkach. Ponadto zaleca się wybór materiału, który jest odporny na długotrwałe działanie promieni słonecznych. Dzięki temu nawet jeśli taśma ochronna pozostanie na Twoich przedmiotach przez kilka dni, pozostanie nienaruszona i skuteczna. Do najpopularniejszych rodzajów takich taśm należą:

Lakier do podłóg - są to bardzo skuteczne produkty zabezpieczające przed wnikaniem wilgoci w ściany lub materiały podłogowe; Lateks akrylowy - elastyczny polimer, z którego można wykonać rolki taśm ochronnych.

Dispensary do taśm malarskich w Neopak


Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, dodaliśmy do asortymentu Neopakk wiele przydatnych narzędzi i akcesoriów. Tak więc mogą Państwo znaleźć w naszym sklepie internetowym nie tylko taśmy malarskie, ale też przydatne i funkcjonalne dyspensery do nich. Dyspenser to zwykle bardzo proste narzędzie, które pozwala usprawnić pracę z wykorzystaniem taśmy malarskiej. Działa na podobnej zasadzie, co dyspensery i obcinaczki do innych rodzajów taśm: dyspensery do taśmy biurowej lub podajniki taśmy pakowej.

Dyspenser do taśmy malarskiej sprawia, że jej używanie jest jeszcze prostsze. Wystarczy wziąć go w dłoń i nakleić wybraną długość paska z rolki taśmy malarskiej. Można z jego pomocą używać taśmy malarskiej nawet jedną ręką. Stosowanie dyspensera ma jednak wiele innych zalet, które warto poznać, a następnie wyposażyć się w ten przydatny przyrząd.
 

Taśma malarska - uniwersalna taśma do zabezpieczania powierzchni i nie tylko


Jak sama nazwa wskazuje, głównym zastosowaniem taśmy malarskiej jest zabezpieczanie powierzchni i przedmiotów na czas malowania. Zwykle taśma malarska służy do oklejania stolarki okiennej i drzwiowej, listew przypodłogowych lub fragmentów mebli w zabudowie, których nie można odsunąć od malowanej ściany. Taśma malarska jest bardzo tanim produktem, zabezpieczenie dzięki niej całego mieszkania na czas malowania to najczęściej koszt kilku do kilkunastu złotych. Cena ta nie wzrośnie znacząco nawet, gdy wyposażą się Państwo w dodatkowy dyspenser do taśmy malarskiej. To także ekonomiczny i tani w zakupie produkt. Mogą Państwo także liczyć na wielokrotne używanie dyspensera do taśmy malarskiej - gdy taśma się zużyje, wystarczy umieścić w podajniku nową rolkę.

Poza dobrą ochroną przed dostępem farby, taśma malarska ma też inne zalety. Można po niej z łatwością pisać, niemal każdym przyborem do pisania - ołówkiem, długopisem, markerem, flamastrem, czy nawet kredką. Warto więc użyć kawałka taśmy malarskiej do naklejenia w miejscu, po którym bez taśmy ciężko byłoby pisać. To powierzchnie szklane , metalowe, a także takie, po których nie mogą Państwo pisać, aby nie zniszczyć produktu, na przykład mebla.

Taśma malarska jest również rodzajem taśm z najsłabiej działającym klejem. W niektórych sytuacjach jest to spora zaleta, ponieważ zbyt silny klej mógłby sprawiać trudności podczas próby odklejenia taśmy. Dotyczy to między innymi przyklejania taśmy na tkaninach, szybach, czy miejscach, których lepiej nie zabrudzić ewentualnymi pozostałościami kleju. We wszystkich zastosowaniach taśmy malarskiej można wspomóc jej aplikację używając specjalnego podajnika - dyspensera do taśmy malarskiej.
 

Rodzaje dyspenserów


Podobnie, jak w przypadku innych narzędzi i urządzeń, dyspensery na taśmę malarską występują w kilku wersjach. Najprostszy model nie posiada ruchomych części, bez trudu można go jednak dopasować do rolki taśmy malarskiej o odpowiedniej średnicy. Pasuje do niego standardowa taśma na rolce 76 milimetrów o szerokości 48 mm. Do podajnika można włożyć zarówno taśmę malarską, jak i taśmę pakową i inne odmiany taśmy. Zaletą jest prostota, niski koszt zakupu (lilka złotych), uniwersalność i ostrze ułatwiającej odcinanie fragmentów taśmy.

dyspensery do taśmy malarskiej

Nieco bardziej skomplikowanym przyrządem jest inny aplikator do taśmy malarskiej. Ułatwia prawidłowe naklejenie taśmy malarskiej, co daje gwarancję spełniania przez nią swojej roli w stu procentach. Podłużny dyspenser do taśmy malarskiej wspiera użytkownika w naciągnięciu taśmy i równym naklejeniu jej. Unikniemy dzięki temu zagięć i bąbli powietrza - przez nie farba mogłaby się przedostać i zabrudzić(nieskutecznie) odsłoniętą powierzchnię.

Rodzaje dyspensera do taśmy malarskiej w Neopak:
  • podręczny plastikowy podajnik do taśmy malarskiej
  • aplikator do taśmy malarskiej 25 mm
  • podajnik elektroniczny do taśmy

Który podajnik do taśmy malarskiej wybrać? Bardziej zaawansowane produkty tego typu w większym stopniu usprawniają aplikację taśmy malarskiej. Są jednak droższe w zakupie, a także zajmują więcej miejsca w trakcie przechowywania. Jeżeli nie korzystają Państwo z taśmy malarskiej zbyt często - polecamy podstawowy model. Z pewnością okaże się wystarczającym usprawnieniem pracy podczas naklejania taśmy malarskiej. Osoby korzystające z tego produktu na co dzień mogą natomiast wybrać bardziej skomplikowany i zaawansowany podajnik do taśmy - koszt jego zkaupu takżę po peewnym czasie się zwróci.

W Neopaku mamy też inne urządzenia przydatne na magazynie i w codziennej pracy.
 

Poprawa komfortu pracy i równa aplikacja taśmy malarskiej


Główne zadania podajników do taśmy malarskiej (dyspenser do taśmy do malowania) to usprawnienie naklejania taśmy, a także poprawa komfortu pracy z tym artykułem. Osoby i firmy, które w swojej codziennej działalności używają taśmy klejącej, w tym między innymi taśmy malarskiej, powinny rozważyć zakup dodatkowego narzędzia. Zwykle taki dyspenser do taśmy kosztuje od kilku do nieco ponad dwudziestu złotych. Przyspiesza jednak pracę i sprawia, że jest bardziej komfortowa. Z pewnością ten produkt szybko się więc zwróci.
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie