Brystol

Brystol jest rodzajem sztywnego papieru, który zwykle znajduje zastosowanie przy tworzeniu ozdób i dekoracji. Równie dużą popularnością kolorowe arkusze brystolu cieszą się w pracach plastycznych różnego rodzaju. Używają ich zarówno dzieci, młodzież szkolna, jak i dorośli. Tam, gdzie potrzebne jest stworzenie makiety, czy plakatu w dużym formacie, arkusze brystolu w ciekawych kolorach okazują się często niezastąpione. Brystol w formacie B2 jest często podstawą tworzenia takich prac, jak również różnych plakatów, rysunków i innych dzieł plastycznych.

Do zalet brystolu bez dwóch zdań należy zaliczyć wysoką sztywność. Grubość jest podobna do bloku technicznego - gramatura wynosi od 150 do nawet 300 g/m2. W Neopaku dostępne są głównie arkusze brystolu o gramaturze 230 g/m2. Zapewnia to sporą sztywność i trwałość dekoracji stworzonych z wykorzystaniem bristolu. Dzięki większej grubości, nawet pisząc po powierzchni brystolu markerami, czy flamastrami nie musimy obawiać się, że tekst będzie widoczny po drugiej stronie.
 

Kolorowe arkusz brystolu w Neopak


Zastanawiają się Państwo, gdzie kupić kolorowy brystol? Jest dostępny w wielu kolorach, a wszystkie znajdą Państwo w Neopaku. Brystol z Neopak charakteryzuje się wysoką jakością i estetycznym wykończeniem. Z tego względu jest bardzo dobrym wyborem jako materiał do wykonania ozdoby lub dekoracji. Sprawdzając asortyment Neopaku i przeglądając artykuły papiernicze dostępne w Neopaku mogą Państwo także wybrać inne produkty przydatne przy tworzeniu różnych ozdób i niezbędne do prac plastycznych.

brystol

Najczęściej nasi klienci decydują się na wybór brystolu w formacie B2. Tak duży arkusz może być bazą do tworzenia prac plastycznych, czy do wycięcia różnych elementów dekoracyjnych. Dostępne rodzaje brystolu to między innymi: Brystol est dostępny w paczkach liczących 50 arkuszy. Koszt zakupu pojedynczego arkusza to niecałe dwa złote.

Nie znaleziono produktów

Wybrana przez Ciebie kategoria nie zawiera jeszcze żadnych produktów.
Wybierz inna kategorię z drzewa kategorii.
Strona główna
Brystol

Brystol jest rodzajem dużych arkuszy papieru. Zwykle ma większą gramaturę, niż typowe kartki z papieru. Pod tym względem bardziej przypomina blok techniczny lub papier kraftowy. Brystol najczęściej występuje w wersji kolorowej, co sprawia że ma wiele sposobów zastosowania. Oprócz wykorzystania jako typowe kartki papieru,  arkusze brystolu są ciekawą formą dekoracji i bywają używane do różnych prac plastycznych.

Brystol jest więc jednym z kilku rodzajów papieru, które mogą Państwo znaleźć w Neopaku. Duża sztywność i dostępność w wielu barwach sprawiają, że to ciekawy artykuł papierniczy, który znajdzie zastosowanie w każdym gospodarstwie domowym i biurze. Często brystol jest także produktem wykorzystywanym w przedszkolach oraz szkołach. Korzystają z niego zarówno nauczyciele jak i dzieci. Często duże arkusze brystolu są podstawą do tworzenia różnych plakatów, tablic informacyjnych lub innych prac plastycznych i informatycznych.
 

Co to jest brystol?


Arkusze brystolu zwykle są kolorowe, choć w Neopaku znajdą Pańśtwo biały brystol. Cechą charakterystyczną dla tego rodzaju papieru jest jego sztywność. Wynika z dużej grubości. Gramatura brystolu to od 150 do nawet 300 g/m2. Takie parametry sprawiają, że brystol doskonale nadaje się do kreślenia, wykonywania różnych rysunków, czy nawet projektów technicznych. Zwykle brystol jest sprzedawany w formie arkuszy, najczęściej w formacie większym, niż A4.

brystol

Na rynku spotykane są dwie popularne odmiany brystolu, które różnią się sposobem wykończenia powierzchni. Pierwsza z nich to brystol gładki, którego powierzchnia nieco odbija światło. Druga popularna wersja brystolu jest bardziej matowa, przypomina w swojej strukturze nieco papier kredowy. Taki wybór daje duże możliwości podczas tworzenia różnych ozdób, dekoracji i prac plastycznych. Każdy może bowiem wybrać produkt najbardziej pasujący do planowanego przeznaczenia. Wtedy też dużym plusem jest dostępność arkuszy brystolu w wielu kolorach.
 

Brystol, czy bristol?


Czasami w kontekście tego produktu spotykana nazwa “bristol”. Nie jest to błąd, czy literówka - obie nazwy oznaczają ten sam produkt - arkusz papieru o podniesionej gramaturze, w większym formacie.

Szukając produktu w sklepie internetowym Neopak mogą więc Państwo wpisać w wyszukiwarkę słowa brystol lub bristol
 

Rodzaje brystolu w Neopaku


W naszym sklepie Neopak znajdą Państwo bristol w wielu odmianach, które różnią się od siebie kolorem. Brystol jest tak chętnie wybierany do różnych prac plastycznych i wykonywania ozdób, ponieważ charakteryzują go żywe kolory. Wyglądają świetnie, więc również prace i ozdoby stworzone z wykorzystaniem brystolu przykuwają spojrzenia. Najpopularniejszy w naszym sklepie jest brystol w formacie B2 o gramaturze 230 g/m2. Znajdą Państwo tu jednak również brystol A3. Najczęściej paczka zawiera kilkadziesiąt sztuk arkuszy grubego papieru - brystol pakowany jest po 20 lub 50 sztuk.

Dostępne kolory do wyboru:
Duży wybór różnych kolorów i duże arkusze papieru sprawiają, że brystol może posłużyć do wykonania prac i dekoracji różnego typu.
 

Wygląd arkusza brystolu


Jak wygląda arkusz papieru typu brystol? Zwykle ma grubość ponad 0,1 milimetra, także znacznie więcej od typowych kartek papieru (np. papieru do drukarki, czy bloku rysunkowego). Brystol jest dostępny w różnych formatach, przeważnie większych od typowego rozmiaru papieru ksero: A4. Brystol A3, czy bristol w formacie B2 są na tyle duże, aby można było wykorzystać je w pracach różnego typu. Brystol dobrze nadaje się do wycinania, zginania, rolowania, czy przyklejania do niego dodatkowych elementów.

Czy brystol to ten sam produkt, co blok techniczny? Można powiedzieć, że jest to podobny towar. Blok techniczny zwykle dostępny jest w formie książeczki, najczęściej w formacie A4. Blok techniczny najczęściej ma też biały kolor, a myśląc o brystolu prawdopodobnie chodzi Państwu o kolorowy papier. Tym, co łączy brystol i blok techniczny jest bez wątpienia grubość arkusza papieru - podniesiona gramatura względem standardowych kartek papieru.
 

Jakie zastosowanie ma brystol?


Brystol jest rodzajem sztywnego i grubego papieru w dużym formacie. Z tego względu często jest wykorzystywane do wykonywania wytrzymałych i sztywnych dekoracji. Nie oznacza to jednak, że jest artykułem papierniczym stosowanym tylko przez dzieci i młodzież szkolną. Brystol sprawdza się też do wykonywania ozdób świątecznych, dekoracji na firmowe przyjęcie, czy urodziny. Bez trudu można go wyginać, ciąć i kleić na wiele sposobów. Ze względu na dużą grubość bez problemu można też pisać po brystolu niemal dowolnym przyborem, czy malować po nim farbami. Kolor nie przebije na drugą stronę, co mogłoby mieć miejsce w przypadku standardowych arkuszy papieru.
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie