Filce

Filc to niezwykły materiał ozdobny, który pozwoli Ci na tworzenie setek wyjątkowych kreacji artystycznych. Z pomocą filcu można też wypełniać przesyłki, jest dobrym środkiem zabezpieczającym, warto jednak pamiętać, że nie jest przesadnie lekki. Filc to świetny materiał, który jest stosunkowo wytrzymały i można z niego zrobić naprawdę wiele. Możesz go przyszyć, przykleić do niego różne rzeczy, użyć kolorów lub po prostu namalować na nim. Możliwości są nieograniczone. Jest również bardzo wszechstronny, można go używać do wielu różnych projektów i ma duży potencjał w dekoracji domu lub przestrzeni biurowej.

Podstawowe zalety filcu wynikają z jego właściwości fizycznych. Bardzo dobrze absorbuje energie, jest odporny na rozerwanie i chłonie dźwięk. Z tego powodu bardzo często jest stosowany jako wypełniacz paczek. Nie wolno też pominąć jego wartości dekoracyjnej. Filce dostępne są w wielu różnych kolorach, z całą pewnością znajdziesz ten, który odpowiada Twoim aktualnym potrzebom. Filc jest elastyczny, co czyni go doskonałym wyborem dla wielu projektów. Można go przyszyć do innych materiałów lub użyć innych materiałów do wykonania różnych szytych przedmiotów. Istnieją również inne możliwości pracy z tym materiałem. Można go malować, przyklejać na powierzchnie, wycinać według własnego uznania i aspiracji.
 

Filc ozdobny

 

Z filcem nie ma żadnych granic. Kolejną korzyścią, jaką można uzyskać z tego materiału jest to, że może być bardzo trwały. Możesz go prać i suszyć tak często, jak chcesz, dzięki czemu cały proces jest wygodniejszy dla tych, którzy szukają wygody w życiu codziennym.

Co jest również wspaniałe w tym materiale? Jak wspomniano wcześniej, występuje on w szerokiej gamie kolorów. Pozwala to na stworzenie dowolnego rodzaju dekoracji lub projektu, tak aby Twoja przestrzeń wyglądała tak, jak zawsze chciałeś, aby wyglądała. Ponadto, nie trzeba ciąć filcu przez siebie, ponieważ jest on często dostępny w arkuszach wstępnie przyciętych, co pozwoli Ci zaoszczędzić czas i wysiłek z Twojej strony. Filc wygląda dobrze, gdy jest używany do dekoracji różnych elementów mebli, ponieważ zapewnia im elegancki wygląd.

W filc często zawijane są paczki, ale to nie jedyne jego zastosowanie.

Filc wygląda również świetnie, jeśli szukasz sposobu na udekorowanie ścian w domu lub biurze.

Istnieje wiele sposobów na wycinanie różnych kształtów i wzorów z filcu. Możesz być kreatywny i próbować nowych rzeczy, które pasują do Twoich potrzeb. Ten materiał bez ograniczeń pomoże Ci stworzyć coś nowego za każdym razem, tak aby Twoja przestrzeń była zawsze wyjątkowa.

Filc jest jednym z tych materiałów, które ma wiele ciekawych cech o nich, w tym fakt, że są one w różnych kolorach, więc mogą być używane do dekoracji każdego pomieszczenia w dowolnym stylu lub palety kolorów, które chcesz.

Ozdobny filc - dekoracja, która dobrze wygląda i jest przyjemna w dotyku


Częstym problemem podczas tworzenia różnych dekoracji jest fakt, że mimo świetnego wyglądu nie są zbyt przyjemne w dotyku. Można to zmienić wybierając filc ozdobny. To materiał dostępny w kilku kolorach, co można wykorzystać na wiele sposobów. Mimo, że wielu osobom filc kojarzy się z okrągłymi podkładkami pod nogi mebli, ten materiał ma znacznie więcej zastosowań. Także gdy chcą Państwo stworzyć efektownie wyglądające dekoracje, filc może sprawdzić się wyśmienicie.

Filce w różnych kolorach nadają się do tworzenia setek różnych dzieł artystycznych i ozdób. Można łatwo w nich wycinać dowolne wzory, a powierzchnia filcu nadaję się do przyklejania tego materiału - można w tym celu użyć kleju, na przykład kropli kleju. Także wykorzystując taśmę klejącą dwustronną można liczyć na dość solidne połączenie. 
 

Wykorzystanie filcu podczas wysyłki delikatnych przedmiotów


Szukają Państwo możliwości wyłożenia wnętrza paczki tak, aby zapakowany tam przedmiot był bardziej bezpieczny? Wybór filcu ozdobnego będzie i tu niezłym wyjściem. Powierzchnia filcu zapobiega rysowaniu się i niszczeniu w inny sposób nawet najbardziej delikatnych przedmiotów, nawet ze szkła, ceramiki, czy innych kosztowności. Dodatkowo gruba warstwa filcu zapewni amortyzację wstrząsów i ochroni przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi. To ważne podczas transportu i wysyłki.

Pewną wadą może być jednak waga tego materiału. Gruby i mocny arkusz filcu nie jest lekki, co może podnieść masę całej paczki. Większa masa (w porównaniu np. z papierowymi lub drzewnymi wypełnieniami pakowymi) daje jednak poczucie pewnego rodzaju wyjątkowości, a nawet luksusu. Można więc wykorzystać arkusze filcu do stworzenia niepowtarzalnego opakowania dla bardziej kosztownych towarów.
 

Potencjał filcu ozdobnego w dekoracji domu i nie tylko


Jeśli lubią Państwo prace DIY i własnoręcznie tworzone dekoracje, filc ozdobny stanie się nieodłącznym elementem wyposażenia Państwa domowej pracowni.  W porównaniu z nawet grubym papierem lub kartonem, filc jest znacznie bardziej trwały, odporny nawet na kontakt z wilgocią. Można wycinać z niego różne ozdoby, choćby kształty nawiązujące do okresu świąt. Pomoże w tym wybór kilku wersji kolorystycznych filcu:
Arkusze różnokolorowego filcu można ze sobą łączyć, czy coś do nich dodać - na przykład przykleić lub nawet przyszyć. To wszystko sprawia, że możliwości tworzenia dzieł i ozdób z wykorzystaniem filcu są niemal nieograniczone. 
 

Ile kosztuje filc dekoracyjny?


W naszym sklepie Neopak znajdą Państwo filc dekoracyjny w formie arkuszy. Mają wymiar 200 x 300 milimetrów (20 x 30 cm). Zestaw zawierający pięć takich arkuszy  kosztuje mniej, niż dziesięć złotych. Jeden arkusz kosztuje więc tylko dwa złote. Warto przy tym pamiętać, że to bardzo dobrej jakości materiał, który jest gruby, a wręcz dość ciężki.

filc dekoracyjny

Tworzenie dekoracji z wykorzystaniem różnokolorowych arkuszy filcu nie wiąże się więc z dużym wydatkiem. Cena zakupu filcu ozdobnego wydaje się więc bardzo niska, gdy efektem pracy z jego wykorzystaniem będą trwałe ozdoby, których mogą Państwo używać przez wiele lat.
 

Gdzie kupić dekoracje i ozdoby?


Oferta naszego sklepu internetowego Neopak zawiera sporo przedmiotów pomocnych przy tworzeniu ozdób i dekoracji. Niektóre z nich są gotowymi dekoracjami, które wystarczy zamontować lub gdzieś powiesić. Inne natomiast są materiałami, z których własnoręcznie można tworzyć różne dzieła. Arkusze filcu ozdobnego zdecydowanie należą do tej drugiej grupy. Prostokątny fragment filcu o wymiarach 30 x 20 centymetrów można ciąć, zginać i kształtować w dowolny inny sposób. 

Filc ozdobny jest dostępny na stronach naszego sklepu Neopak. Zachęcamy do zakupu filcu dekoracyjnego w jednym z kilku kolorów (czerwony, czarny, zielony).

Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu o dekoracyjnych wstążkach i kokardkach.


Zalety filcu ozdobnego


Filc dekoracyjny jest doskonałym materiałem  przydatnym podczas tworzenia różnych dekoracji i nie tylko. Można go kształtować na wiele sposobów, a powierzchnia umożliwia łatwe klejenie fragmentów z filcu. Własnoręczne tworzenie dekoracji i ozdób DIY najczęściej kończy się dość delikatnym efektem - szczególnie, gdy w tym celu używamy papieru lub ozdobnej bibuły. Rzeczy samodzielnie stworzone z dekoracyjnego filcu charakteryzuje natomiast dość duża trwałość. Ten mocny materiał pozwala przechowywać i w razie potrzeby korzystać z wykonanych z niego ozdób nawet przez wiele lat.

Do zalet dekoracji tworzonych z użyciem ozdobnego filcu należy zaliczyć ich niezła odporność na czynniki zewnętrzne. Filc nie blaknie pod wpływem promieni UV, a dostęp wilgoci także nie jest dla niego szkodliwy.

Wiele osób oraz firm wykorzystuje elementy wykonane z filcu podczas pakowania delikatnych i ekskluzywnych przedmiotów.  Poza świetnym wyglądem filc daje bowiem niezłe zabezpieczenie przed zniszczeniem, zarysowaniem, czy obiciem się produktów. Można więc użyć go jako wypełniacza do paczek.
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie