Flizelina

Flizelina dekoracyjna jest dostępna w dziesiątkach różnych kolorów.

Można ją wykorzystywać do tworzenia kreacji artystycznych, czy do tworzenia odzieży. Nadaje się też jako zabezpieczenie, bądź wypełnienie paczki. Fizelina jest stosunkowo wytrzymała, ale w przeciwieństwie do wielu innych tworzyw sztucznych może przypuszczać powietrze. Jeśli musisz użyć fizeliny w odzieży, na przykład kamizelce lub koszuli, nie zaleca się wielokrotnego czyszczenia.

Znacznie lepiej jest stosować włókninę odporną na pranie, ponieważ można ją poddać działaniu każdego rozpuszczalnika. Szczególną uwagę należy zwrócić na to, że nie może ona mieć kontaktu z acetonami i rozpuszczalnikami fenolu. W przypadku konieczności prania odzieży wykonanej z tej flizeliny należy ją czyścić na sucho lub poddać działaniu pary wodnej (jeśli nie ma skomplikowanych części).

Fizelina dekoracyjna jest dostępna w kilkudziesięciu różnych kolorach. Może być używana do kreacji artystycznych lub do produkcji odzieży. Nadaje się również jako ochrona lub wypełnienie paczki. Fizelina jest stosunkowo trwała, ale w przeciwieństwie do wielu innych tworzyw może przepuszczać powietrze. Jeśli musisz użyć flizeliny w odzieży, na przykład kamizelce lub

Jeśli kawałek jest zabrudzony, należy go wyprać w pralce. Nie zaleca się prania fizeliny w szorowarce, ponieważ można uszkodzić jej zwartą strukturę i przeciąć pasma tkaniny.

Aby nie mieć problemów z wyglądem, kolorem czy kształtem fizeliny, jej użytkowanie wymaga pewnych przygotowań. W tym artykule przedstawiamy kroki, które należy wziąć pod uwagę przy stosowaniu polaru:

- Aby szwy były ładniejsze i trwalsze, należy je ze sobą stopić. Najprostszym sposobem jest użycie żelazka do ubrań z funkcją pary oraz cienkiego arkusza fizeliny, na którym układamy projekt w sekcjach. Musisz uważać, aby sekcja nie przesuwała się podczas szycia! Następnie zaprasuj wszystkona odwrotnej stronie. Można również zszyć szwy razem, ale w tym przypadku nie należy zbyt mocno napinać nici, aby jej nie zerwać

- Podczas szycia odzieży z fizeliny należy pamiętać o rozciągnięciu tkaniny pomiędzy szwami. Jeśli to konieczne, użyj szpilek lub specjalnych klipsów krawieckich. Rozciąganie podczas szycia zamieni Twoją pracę w elegancką koszulę z ładnymi fałdami materiału

- Podczas zszywania dociskaj tkaninę palcami, aby się nie przesuwała. Zapobiegnie to drobnym przesunięciom podczas szycia. Użyj również stabilizatora pod polarem, aby lepiej go trzymać i uniknąć nieestetycznego pucowania się odzieży

-Jeśli planujesz zmienić lub poprawić swój ubiór po użyciu polaru do jego stworzenia, pamiętaj, że tego typu tkaniny nie są zbyt odporne na częste pranie. W razie potrzeby, przed założeniem flizeliny, wykonaj ochronę lub podszewkę z innej tkaniny

Korzystając z tych wskazówek, bez problemu poradzisz sobie z dekoracyjną flizeliną!

Do czego można wykorzystać fizelinę?

Kolorowa fizelina na rolkach o szerokości 50 cm na duży zakres zastosowania. Można wykorzystać ją do prac plastycznych czy tworzenia dekoracji. Fizelina znajdzie swoje zastosowanie w wielu firmach, ale również w gospodarstwach domowych. 

 • Kolorowa fizelina w dużych ilościach wykorzystywana jest przede wszystkim przez kwiaciarnie. Idealnie nadaje się do zdobienia bukietów, wiązanek i kompozycji kwiatowych. Szeroka gama kolorystyczna umożliwia ozdobienie tematycznie bukietów. Można wykorzystać białą fizelinę podczas tworzenia bukietów ślubnych, różową i czerwoną fizelinę do tworzenia walentynkowych bukiecików. Tak duży zakres kolorystyczny fizelin pozwala na stworzenie eleganckich i estetycznych bukietów, ale bukietów pełnych kolorów – do tego warto wykorzystać dwukolorowe fizeliny z efektem gradientu.
 • Nie tylko cięte kwiaty zasługują na ozdobienie ich fizeliną. Kwiaty doniczkowe również pięknie prezentują się z takim dodatkiem. Kolorowa fizelina może zostać owinięta wokół doniczki i przewiązana ozdobą tasiemką. Tak ozdobione rośliny doniczkowe są gotowe do wręczenia ich w ramach prezentu.
 • Szeroki zakres kolorystyczny fizeliny pozwala na stworzenie z nich wielu dekoracji. Świąteczne dekoracje, takie jak bałwany, gwiazdki, mikołaje, kurczaki czy pisanki. Wszystko to bez problemu możesz stworzyć z pomocą fizeliny, wykorzystując pokłady kreatywności. 
 • Dzięki fizelinie stworzysz również dekoracje okolicznościowe, na takie przyjęcia jak urodziny czy świętowanie zakończenia szkoły. Dużą ilość kolorów i duże arkusze fizeliny pozwalają na tworzenie wielu efektownych dekoracji.
 • Możesz również wykorzystać fizelinę podczas tworzenia prac plastycznych i kartek okolicznościowych. Pełne kolorów rolki fizeliny z łatwością wykorzystasz przy tworzeniu kartek świątecznych i kartek urodzinowych.
 • Fizelina może zostać wykorzystana również jako opakowanie prezentowe. Owiń nią prezent i przewiąż całość wstążką lub sznurkiem jutowym. W ten sposób w łatwy sposób uzyskasz kolorowe, efektowne opakowanie prezentowe.
 • Kolorowa fizelina nadaje się również do wypełnienia paczek, aby podnieść ich estetykę oraz zabezpieczyć produkty przed uszkodzeniami mechanicznymi.
 • Fizelina sprawdzi się bardzo dobrze do kreatywnych, plastycznych prac dzieci. Mogą za jej pomocą tworzyć ciuchy dla lalek, dekoracje, kartki ozdobne czy laurki. Kolorowa fizelina pozwala na stworzenie pięknych i efektownych prac. Do jej użycia mogą przydać się nożyczki i klej, które również znajdziesz w naszym sklepie.

 

W jakich kolorach możesz kupić fizelinę?

 
Dodatkowo w naszym sklepie znajdziesz dwukolorowe fizeliny, dzięki którym możesz uzyskać efektowny wygląd tworzonych dekoracji i zdobień:

 
Jak widać, zakres kolorystyczny dostępnych u nas fizelin jest bardzo duży. Te wszystkie i jeszcze więcej kolorów fizelin znajdziesz w naszym sklepie w dziale ozdoby i dekoracje. Wszystkie dostępne u nas fizeliny mają szerokość 50 cm i długość 7,32 m, co pozwala na stworzenie z nich wielu dekoracji i ozdób.
 
 

Jakie ozdoby i dekoracje znajdziesz jeszcze w naszym sklepie?

 • Bibuła gładka – gładka bibuła dostępna w wielu kolorach. Sprzedawana w arkuszach bibuła nadaje się do wykonywania dekoracji i ozdób. Gładka bibuła sprzedawana jest w arkuszach, które można wykorzystać jako papier do pakowania, wypełniacz do paczek czy do stworzenia sztucznych kwiatów w różnych kolorach. 
 • Bibuła marszczona – kolorowa marszczona bibuła, która wykorzystywana jest przede wszystkim do tworzenia dekoracji i prac plastycznych. Sprawdza się również jako wypełniacz do paczek. Z marszczonej bibuły możesz wykonać ozdobne sztuczne kwiaty. Przyda się również dla najmłodszych do wyklejania kolorowanek. Wystarczy porwać bibułę marszczoną na małe kawałki i zwinąć je w małe kulki. Tak przygotowaną kolorową bibułę można wykorzystać do wyklejenia kolorowanki.
 • Filce – kolorowe filce dekoracyjne nadają się do tworzenia ozdób i dekoracji. Sprawdzą się podczas tworzenia choinkowych ozdób, ale również przy tworzeniu ozdobnych podkładek pod szklanki.
 • Wiolina – kolorowa wiolina drzewna to ekologiczny materiał, który można wykorzystać do wypełniania paczek lub ozdobnych pudełek. Elegancka i estetyczna wiolina podniesie walory estetyczne zapakowanych w nią produktów. Dodatkowo znakomicie chroni utulone nią przedmioty przed uszkodzeniami mechanicznymi. 
 • Wstążki – satynowe wstążki dostępne są w wielu kolorach, szerokościach i długościach. To bardzo uniwersalny produkt, który przydaje się podczas wykonywania dekoracji i tworzenia kartek okolicznościowych. Wstążki przydadzą się również podczas pakowania prezentów.
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie