Skoroszyty

W każdym biurze powinny znaleźć się skoroszyty.

Te akcesoria biurowe są niezastąpione i w znacznym stopniu wpływają na komfort przechowywania dokumentów. Skoroszyty są delikatniejsze i cieńsze niż klasyczne segregatory, ale na pewno nie mniej praktycznie. Stosowanie skoroszytów jest bardzo proste i wygodne, dlatego warto zaimplementować takie rozwiązanie w swoim biurze. Najpierw dowiemy się, czym są skoroszyty i dlaczego muszą się znaleźć w każdym biurze.

Co to jest skoroszyt?

Skoroszyty przypominają plastikowe teczki, ale mogą pomieścić papiery o różnych formatach (w tym A4). Takie akcesorium jest więc przeznaczone zarówno do przechowywania, jak i segregowania dokumentów. Skoroszyty pozwalają na szybkie stworzenie systemu katalogowania i przeglądania informacji. Dzięki nim możesz podzielić swoją kartotekę na kilka kategorii, co ułatwia pracę przy wyszukiwaniu informacji: paragonów, kartek i innych drobnych papierów.

Zakres zastosowania obejmuje nie tylko dokumentację związaną z działalnością gospodarczą, ale również rzeczy bardzo osobiste - zdjęcia czy certyfikaty, które zawsze powinny znajdować się pod nadzorem. Skoroszyty są popularne wśród pracowników biurowych, szczególnie tam, gdzie brakuje miejsca do przechowywania dokumentów. Bez nich trudno poradzić sobie z przechowywaniem dokumentów w dużych płaskich szafach na dokumenty lub po prostu trzymać artykuły papierowe na kilku półkach. Pozwalają efektywnie wykorzystać powierzchnię biurka i zaoszczędzić czas podczas poszukiwania potrzebnych informacji.

Na co zwrócić uwagę?

Istnieje wiele rodzajów skoroszytów, a każdy z nich ma swoje specyficzne cechy:

- Bardziej miękki materiał pozwala na szybkie wyjmowanie lub wkładanie stron; - Plastikowa oprawa słabo znosi wilgoć; - Obecność etykiet na grzbiecie umożliwia szybką identyfikację tematu; - Wysokiej jakości teczki (wykonane z droższych materiałów) zapewniają dodatkową wytrzymałość; Nie wybieraj jednak tego modelu, jeśli Twoje obciążenie pracą jest lekki.

- Nie zaleca się używania ich do dużych ilości papieru; - jeśli spędzasz dużo czasu na telefonie, zdecydowanie warto wybrać twardszy materiał; - miękkie teczki mogą się przypadkowo zamknąć i wypaść z własnej zawartości; - nie nadają się zbytnio do przechowywania zdjęć i podobnych rzeczy (mogą przecież ulec deformacji).

Skoroszyty możesz śmiało kupić w naszym sklepie internetowym. Oferujemy tylko produkty najwyższej jakości. Chcesz kupić wiele produktów? Neopak przygotuje dla Ciebie zniżkę. Skontaktuj się z nami telefonicznie, bądź przez komunikator.

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

Filtrowanie produktów

Dostępność
Wyróżnienie
szukaj