Segregatory na dokumenty A4

Stosując je o wiele łatwiej zachować porządek w dokumentacji. Segregatory mogą być wykonane z różnych materiałów, ale ich funkcja jest zawsze taka sama. Układanie dokumentów i ich zabezpieczanie przed środowiskiem zewnętrznym. Segregatory dostępne są w różnych typach i rozmiarach. Mogą być przydatne dla grupy osób lub używane przez jednego użytkownika.
 

Segregatory na dokumenty są niezbędne w każdym biurze.

 

Aby właściwie korzystać z segregatora, należy wiedzieć, jakiego typu segregatora potrzebujemy i ile kartek ma pomieścić nasz segregator.Dobrze jest również wiedzieć, że można odzyskać strony, nawet jeśli są one nieuporządkowane w segregatorze. Poniższy przewodnik pomoże Ci we wszystkim, co musisz wiedzieć o segregatorach i jak z nich korzystać.
 

Segregatory na dokumenty - różne rodzaje Istnieją różne rodzaje segregatorów, każdy z nich nadaje się do innych celów. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni typ, tak aby spełniał on swoje zadanie. Każdy rodzaj zawiera kartki informacyjne, które chronią dokumenty znajdujące się w środku przed czynnikami środowiskowymi, takimi jak kurz, wilgoć, brud itp. Najczęściej spotykane rodzaje segregatorów to:
 

Kiedy już wiesz, jaki typ segregatora jest najlepszy dla Twoich potrzeb, musisz ustalić, ile kartek papieru możesz do niego włożyć. Zwykle segregatory, które mieszczą 10-20 kartek, są idealne dla kilku kartek papieru. Segregatory, które mogą pomieścić 25-50 kartek, sprawdzają się przy około 20-30 kartkach itd. Im więcej kartek zmieści segregator, tym będzie on grubszy i bardziej nieporęczny. W zależności od ilości dokumentów w segregatorze, czy są to cienkie, czy grube kartki, dobranie odpowiedniej ilości stron może nie być łatwym zadaniem. Dobrym wyborem będzie połączenie wszystkich tych czynników razem i dobranie segregatora w odpowiedni sposób.
 

Ile segregatorów potrzebuję?

 

Teraz wyobraźmy sobie scenariusz, w którym masz wiele dokumentów, które trzeba posortować i umieścić w segregatorach. Jest bardzo możliwe, że nie będziesz w stanie znaleźć segregatora, który będzie pasował do nich wszystkich. W takiej sytuacji korzystnym rozwiązaniem może być zakup kilku segregatorów zamiast jednego dużego. Innym rozwiązaniem jest wybranie najbardziej odpowiedniego dla siebie segregatora i umieszczenie go w bezpiecznym miejscu, podczas gdy dokumenty będą przechowywane w formie nieoprawionej do czasu, gdy zmieszczą się do wybranego segregatora. Segregatory do dokumentów - jak ich używać?
 

Używanie segregatorów na dokumenty jest równie proste jak ich zakup! Po wybraniu odpowiedniego typu segregatora i liczby kartek, które się w nim zmieszczą, wystarczy użyć dziurkacza, aby zrobić dziurki po lewej stronie dokumentów.

Segregatory gdzie kupić?


Zgodzisz się z nami zapewne, że segregatory to jedne z podstawowych artykułów biurowych. Stworzone zostały z myślą o archiwizacji oraz przechowywaniu dokumentów. To one umożliwiają utrzymanie porządku i zapanowanie nad chaosem, o który w dokumentach nietrudno. Z jednej strony jest to możliwe dzięki temu, że dostępne są w różnych kolorach. Z drugiej zaś masz możliwość wygodnego ich podpisania. Co więcej, w ofercie akcesoriów biurowych znajdzie się szeroki wybór produktów, które dodatkowo ułatwią zaprowadzenie porządku we wspomnianych wcześniej dokumentach. Zaliczyć można do nich na przykład koszulki na dokumenty, dziurkacze oraz samoprzylepne karteczki. To wszystko sprawia, że w sposób szybki i łatwy możesz nie tylko zaprowadzić porządek, ale również odnaleźć niezbędne dokumenty.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz szeroki wybór segregatorów A4 na dokumenty. Wśród nich znajdziesz m.in.:

Jak widzisz, wybór jest bardzo szeroki. To jednak nie wszystko. Dostępne są u nas również etykiety samoprzylepne do segregatora Donau 7cm/20, które bez wątpienia odgrywają dość znaczącą rolę w organizacji dokumentów w miejscu pracy. Dlatego ciężko jest nam sobie wyobrazić funkcjonowanie segregatorów i zaprowadzenie porządków bez etykiet. Oprócz tego dostępne są jeszcze przekładki do segregatora 235x105 A100 MIX. Dzięki różnym kolorom możesz oddzielać od siebie różnego rodzaju dokumenty, aby łatwiej było Ci je później znaleźć.
 

Gdzie najczęściej wykorzystywane są segregatory?


Segregatory na dokumenty to akcesorium biurowe, które ma wyjątkowo szerokie zastosowanie. Przydadzą się one zarówno w biurach, administracjach, jak i kadrach. Zastosowanie znajdą w sekretariatach i bibliotekach. Ponadto możesz je wykorzystać na magazynach, w sklepach stacjonarnych i internetowych. A także w warsztatach samochodowych, sklepach spożywczych i w kancelariach adwokackich. Segregatory możesz też wykorzystywać w domu. Idealnie sprawdzą się w przechowywaniu rachunków, dokumentacji medycznej oraz umów. Jednym słowem wszędzie tam, gdzie wytwarza się stosy dokumentów różnego rodzaju. Zwłaszcza takich, które muszą być przechowywane przez określony czas. Chociażby ze względu na przepisy prawne.

Segregatory w różnych kolorach z podpisanymi grzbietami
 

Jak opisywać segregatory?


Segregatory biurowe dostępne na rynku wykonane są z różnych rodzajów materiałów. Jednak najczęściej używa się do tego tworzyw sztucznego lub falistej tektury. Dopasowane mogą być do różnych formatów papierów. W tym na przykład do A3; A4 oraz A5. Różnić się mogą też mechanizmem mocującym oraz konstrukcją. Najczęściej jednak dostosowane są do standardowych ilości otworów, które robi się w dokumentach, czyli 2 lub 4. Na grzbiecie segregatora najczęściej umieszczona jest kieszonka, która służy do tego, aby umieścić w niej etykietę. Podpisany segregator jest łatwiejszy w archiwizacji. Łatwiej jest też go później znaleźć. To jednak niejedyne zalety korzystania z kieszonek. Jeśli dokumentacja, która znajdowała się w danym segregatorze, umieszczona została np. w pudłach archiwizacyjnych, to możesz wymienić etykietę i korzystać z segregatora w zupełnie innym celu.

Szeroki wybór akcesoriów biurowych z kategorii segregatory pozwala nie tylko na segregowanie, ale też na opisywanie zawartości segregatorów. Dzięki nim porządkowanie dokumentów jest niemalże przyjemnością. Najczęściej robi się to na wspomnianych wcześniej grzbietach. Dlaczego? Ponieważ są one najbardziej widoczne. Czasami jednak to nie wystarczy. Musisz oddzielić od siebie dokumenty, które znajdują się w jednym segregatorze. Jak to zrobić? Najlepiej wykorzystać do tego przekładki do segregatora 235x105 a100 różowe.

Segregatory na dokumenty to rozwiązania, które sprawdzą się w wielu miejscach. Idealne dla tych, którzy bardzo cenią sobie funkcjonalność. Dlaczego? Oprócz tego, że można na wiele sposobów segregować dokumenty, to można w nich też przechowywać znacznie więcej artykułów niż tylko dokumenty. Doskonale sprawdzą się na przykład do przechowywania czasopism, gazet oraz kserowanych na studia książek.
 

Segregatory gdzie wyrzucać?


Segregatory jak wszystkie inne produkty, które się często eksploatuje, ulegają uszkodzeniu. Zwłaszcza jeśli chcesz umieścić w nich zbyt dużo papierów. Segregator z popsutym mechanizmem jest trudny i wyjątkowo niewygodny w użytkowaniu. Lepiej jest więc zdecydować się na zakup nowego, a te zużyte wyrzucić. Jednak, gdzie należy to zrobić? Przecież okładka jest najczęściej tekturowa, ale już laminat to tworzywo sztuczne. A na domiar złego mechanizm dźwigniowy i kółkowy to metal. Co to oznacza? Przede wszystkim to, że segregatory nie pasują do żadnego z pojemników na surowce, które przeznaczone są do recyklingu. A to z kolei jest informacją dla Ciebie, że wyrzucić je należy do pojemnika z odpadami zmieszanymi.

Szukasz wysokiej jakości segregatorów w dobrych cenach? Zapraszamy Cię do skorzystania z naszej oferty.
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie