Szuflady na biurko

Szufladki na dokumenty na biurko to bardzo wygodne rozwiązanie, które stosuje się w setkach polskich i zagranicznych biur. Występuje wiele wariantów tego prostego rozwiązania, począwszy na otwartych półeczkach, na wysuwanych kończąc. Każde szuflady na biurko mają nieco inne zastosowanie i trzeba się zastanowić czego dokładnie się chce.

Szuflady na biurko są bardzo estetyczne i praktyczne.

Najczęściej mają budowę siatkową, która sprawia, że są lekkie i bardzo łatwe w transporcie. Siatka pozwala również zobaczyć zawartość każdej szuflady.

Ich wadą jest to, że nie są zbyt wytrzymałe, dlatego należy je stosować tylko do papierów i materiałów biurowych, a nie do ciężkich przedmiotów. Szuflady biurkowe mogą być wykonane w różnych kolorach, co pozwala na harmonijne dopasowanie ich do każdego wnętrza biurowego. Najprostszą opcją jest zestaw trzech szuflad z uchwytami lub bez nich. Można je kupić w pełni zmontowane lub płasko zapakowane, gotowe do montażu (np. za pomocą wkrętów). Jeśli zależy Ci na szufladach łatwych w montażu, wybierz profesjonalne meble o prostej konstrukcji, w których wszystko do siebie pasuje.

Jeszcze jednym wariantem jest szuflada w kształcie kosza. Ma ona ergonomiczny kształt, który ułatwia korzystanie z niej zarówno przez prawą, jak i lewą stronę. Pozwala ona również na umieszczenie drobnych przedmiotów w koszyku, który mieści się wewnątrz szuflady.

Najbezpieczniejsze szuflady biurkowe to te z zamkiem cylindrycznym, który pozwala na przechowywanie poufnych dokumentów pod ręką bez obawy, że zostaną one zgubione lub ktoś uzyska do nich dostęp. Ich wadą jest to, że wymagają instalacji stalowych linek z tyłu biurka lub na bocznej ściance. Jeżeli tego typu zamek nie został zainstalowany podczas produkcji, można go dodać później jako rozwiązanie z rynku wtórnego.

Innym wariantem są szuflady z blokadą, gdzie nad każdą szufladą umieszcza się metalowe płytki. Niektórzy uważają jednak, że takie rozwiązania są zbyt kłopotliwe, a klucze trudne w użyciu.

Aby zaoszczędzić pieniądze na meblach biurowych, wiele firm decyduje się na szuflady z tworzywa sztucznego, które nie posiadają zamkówi można je nabyć w Internecie lub w sklepach B2B. Jakość nie jest tak dobra jak w przypadku szuflad stalowych, ale są one tańsze i lżejsze.

Najprostszy model to zwykła szuflada z pojedynczym uchwytem i szynami bocznymi zapewniającymi stabilność. Metalowa siatka pozwala zobaczyć zawartość każdej szuflady (w tym przypadku nie zapewnia bezpieczeństwa). Możesz również kupić bardziej funkcjonalne kosze z tworzywa sztucznego z uchwytami po obu stronach, które ułatwiają transport. Są one idealne, jeśli często musisz przenosić dokumenty z jednego pomieszczenia do drugiego.

Jedną z najbardziej praktycznych i najtańszych opcji jest płaska szuflada bez zamka z otwartym frontem, który pozwala na szybkie zajrzenie do każdej szuflady bez otwierania ich wszystkich naraz. Istnieje kilka wariantów.

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

  Filtrowanie produktów

  Dostępność
  Wyróżnienie
  szukaj