Paweł SaigomadePaweł Saigomadewtorek, 30 maja 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 507
Ilość komentarzy: 0

Folia stretch i jej zastosowanie

Folia stretch jest materiałem, który najczęściej wykorzystywany jest do owijania ładunków wysyłanych na paletach. Jednak, dzięki swoim właściwościom znajduje zastosowanie również w wysyłce mniejszych przesyłek. Co więcej, doskonale sprawdza się też przy zabezpieczaniu mebli podczas remontów. A to i tak dopiero początek. Stretch wykorzystywany jest w kosmetyce, administracji, gastronomii i wielu innych branżach. Popularność tego materiału wynika przede wszystkim z korzyści, jakie oferuje. I tak np. warstwa klejąca, w którą została wyposażona, przyczynia się w przypadku wysyłek paletowych do zwiększenia stabilizacji ładunku. Oprócz tego stretch oferuje dokładne i szczelne owinięcie towaru, a tym samym jego ochronę przed promieniowaniem słonecznym oraz deszczem i wilgocią. Chcesz dowiedzieć się więcej na tematy tego materiału? Zapraszamy do przeczytania dalszej części artykułu.

Transparentna folia stretch w rolkach

Czym charakteryzuje się folia stretch i kiedy można ją wykorzystać?


Folia stretch jest rozciągliwym i wytrzymałym materiałem. Doskonale sprawdza się przy zabezpieczaniu zarówno dużych, jak i małych przesyłek. Dzięki warstwie klejącej przyczynia się nie tylko do ochrony, ale również do lepszego ustabilizowania kartonów znajdujących się na paletach. Dzięki temu ryzyko na to, że pudełka się przesuną lub spadną, jest zminimalizowane niemal do zera. Jeśli na palecie znajduje się np. dużych rozmiarów część rolnicza, opony albo element karoserii samochodu folia stretch dzięki swoim właściwościom doskonale sprawdzi się przy zabezpieczeniu. Między innymi przed deszczem, kurzem, pyłem i drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak np. zarysowania. Wykazuje też dużą odporność na przebicia i przecięcia.

Stretch kontra delikatne przedmioty narażone na działanie wilgoci


Folia stretch bardzo dobrze sprawdza się w przypadku książek, czasopism, plakatów i dokumentów. Jeśli owiniesz folia karton, w którym znajdują się wymienione wyżej przedmioty, możesz mieć pewność, że będą doskonale chronione przed wilgocią. Kolejną zaletą korzystania z folii stretch jest utrudnienie dostania sie do wnętrza przesyłki osobom do tego nieuprawnionym. Poniekąd można więc powiedzieć, że w jakimś stopniu stretch zmniejsza ryzyko kradzieży.

Rozwijanie transparentnej folii stretch
Folia stretch

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Folia stretch

Folia stretch - czy jej użytkowanie jest proste i przyjemne?


Tego rodzaju folia jest łatwa w użyciu. Co do zasady nie ma konieczności korzystania z żadnych dodatkowych urządzeń. Jednakże, w sklepie Neopak dostępne są dyspensery i odwijacze do folii stretch. Dzięki ich wykorzystaniu praca przy zabezpieczaniu przesyłek paletowych może być szybsza i przyjemniejsza. Dlatego warto rozważyć zakup jednej z naszych propozycji. Zwłaszcza że wśród nich znajduje się również rozwijacz do folii minirap, który sprawdzi się doskonale przy zabezpieczaniu kartonów.

Folia stretch zastosowanie - dowiedz się, kiedy jeszcze może Ci się przydać


Folia stretch dzięki swoim właściwościom doskonale sprawdza się przy zabezpieczaniu mebli na czas remontu. Wysoka wytrzymałość to gwarancja mniejszej ilości sprzątania. Jeśli o malowaniu mowa, to stretchem można zabezpieczyć blat stołu na czas np. malowania i ozdabiania ciastek. Podobnie, jak w pierwszym przytoczonym przypadku będziesz dzięki temu miał znacznie mniej sprzątania. Ten pomysł można wykorzystać również w chwili, gdy dziecko chce malować farbkami, a Ty obawiasz się, że stolik, którego szukałeś przez kilka tygodni, nie zniesie tego dobrze. Folia stretch znajduje zastosowanie również w kosmetyce podczas farbowania włosów. A także podczas nakładania balsamów i olejków na ciało. Folia stretch dzięki swoim doskonałym właściwościom wodoodpornym doskonale sprawdza się też podczas zabezpieczania cennych przedmiotów na przykład przed wypłynięciem łódką lub kajakiem na wodę.

Jedzenie na półmiskach owinięte folią spożywczą

Rodzaje folii stretch


Na rynku dostępne są różne rodzaje folii stretch. Wiele z nich znajduje się w ofercie sklepu Neopak. Jesteś ciekaw, co możesz u nas znaleźć? Między innymi dostępna jest u nas:Oprócz tego w ofercie dostępne są minirapy i ucinarki do folii. A także dyspensery i odwijacze, których zadaniem jest ułatwienie pracy z folią stretch.

Podsumowanie - folia stretch o nieskończonych możliwościach wykorzystania


Kolorowa folia stretch doskonale sprawdza się w chwili, gdy chcesz koniecznie zakryć zawartość przesyłki. Jest odporna na przecieranie, dzięki czemu nie ma obawy, że osoba nieupoważniona będzie miała wgląd do zawartości. Folia transparentna jest bez wątpienia pod tym względem przeciwieństwem. Używa się jej najczęściej, kiedy jest konieczność łatwe sprawdzenia co znajduje się wewnątrz - sprawdza się przy owijaniu palet, kiedy wizualnie trzeba sprawdzić co sie na nich znajduje. Folia stretch jest łatwa w użyciu - niezależnie od tego, którą wybierzesz. Jest też elastyczna i wytrzymała. Charakteryzuje się funkcjonalnością i uniwersalnością użytkowania. Idealna do stosowania w wielu branżach.
Rolki folii stretch transparentnej o różnej wielkości
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie