Koperty - Format B6 - 125x176mm

Koperty B6 mieszczą w sobie kartki o rozmiarze C6, standardowe pocztówki i widokówki, papier drukarski A4 złożony dwukrotnie, zdjęcia. Są to najpowszechniejsze i najczęściej stosowane w życiu codziennym koperty. Ich niewielkie parametry sprawiają, że są opakowaniem łatwym do przechowywania i ekonomicznym w dokonywaniu wysyłki (lekkie, nie zwiększają kosztów wysyłki). Koperty B6 stanowią wyposażenie każdego biura i są w nich przedmiotem codziennego użytku.


Charakterystyka kopert B6:

Koperty w formacie B6 mają wymiary 125 x 176 mm. Są bardzo estetyczne i praktyczne, a ich znikoma waga nie wpływa na koszty wysyłki. Można w nich prowadzić korespondencję biurową i prywatną, a także przechowywać drobne przedmioty (naklejki, znaczki, karty, bony, pieniądze, nośniki pamięci elektronicznej, itp). Wewnętrzna strona kopert może być zadrukowana kolorem tak, aby zwiększyć bezpieczeństwo i dyskrecję przesyłki.


Zastosowanie:

Koperty B6 mają bardzo szeroki wachlarz zastosowań. Służą między innymi:

 • prowadzeniu korespondencji prywatnej i firmowej

 • segregowaniu drobnych przedmiotów

 • przechowywaniu zdjęć

 • archiwizowaniu dokumentów o małym formacie (druki fiskalne, kody, znaczki, itd.).

Koperty w formacie B6Format B6 jest jednym z najpopularniejszych wśród kopert. Oznacza niewielką kopertę, która może mieć wiele zastosowań:
 • wysyłanie korespondencji tradycyjnej;
 • opakowanie na zaproszenie;
 • ozdobna koperta na prezent lub kartkę okolicznościową;
 • ochronna koperta.

Niezależnie od przeznaczenia, koperty w formacie B6 mają wymiar:

    Format B6 - 125 x 176 milimetrów (12,5 x 17,6 centymetrów)

Koperta w formacie B6 jest dopasowana do arkusza papieru w rozmiarze C6 (114 x 162 milimetry).

 

Koperty korespondencyjne B6Ze względu na swoją poręczność, koperty B6 są chętnie wykorzystywane do wysyłania listów. Są odpowiednie zarówno do korespondencji prywatnej, jak i firmowej. Ich wielkość pozwala także na umieszczenie wewnątrz zdjęcia, na przykład w formacie 9x13 lub 10x15, które są bardzo popularne. Dla wygody, koperty korespondencyjne B6 posiadają zamknięcia, często w systemie HK lub NK. Oznacza to dwa rodzaje pasków klejących, które pozwalają na zaklejenie koperty bez użycia dodatkowych narzędzi i artykułów (np. kleju, nożyczek, taśmy). To bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie, gdy nie mamy pod ręką kleju.

Koperty korespondencyjne występują w wielu kolorach, najczęściej spotykane sę jednak białe koperty B6.

 

Co oznaczają symbole HK i NK?

HK i NK są sposobami zamknięcia koperty. Koperta z amknięciem HK oznacza, że jedynie wąski pasek służy do zamykania koperty - tam znajduje się warstwa kleju. Koperty NK posiadają nieco większe zamknięcie w kształcie trójkąta, którego koniec dochodzi aż do środkowej części koperty. Niezależnie od wybranego rodzaju koperty, jej zamknięcie możliwe jest dzięki wbudowanemu paskowi klejącemu.

 

Koperty kartonowe B6

Kartonowe koperty B6 należą do tych bardziej wytrzymałych rodzajów kopert. Mogą więc służyć za opakowanie dla bardziej cennej zawartości. Wśród takich kopert warto wyróżnić kartonowe koperty B6 z poszerzanym dnem (wymiar 130 x 170 x 40 milimetrów. Wykonane z grubego, litego kartonu o gramaturze 220g/m2 pozwalają na dobrą ochronę swojej zawartości. Takie opakowanie jest eleganckim sposobem wysyłki niewielkich przedmiotów, czasami spotyka się je także w sklepach - służy do pakowania zakupów, na przykład w sklepach jubilerskich.

Ze względu na użyty do produkcji gruby karton, kartonowe koperty B6 są solidne i wytrzymałe. Do wytworzenia takiej koperty czasem używana jest tektura falista, która poza dobrymi właściwościami ochronnymi jest bardzo estetyczna - dzięki charakterystycznej teksturze wyczuwalnej pod palcami.

 

Koperty bąbelkowe B6

Folia bąbelkowa jest podczas pakowania jednym z najchętniej wykorzystywanych artykułów. Małe bąbelki powietrza zapewniają dobrą amortyzację wszelkich wstrząsów i uderzeń, które w trakcie wysyłki mogłyby uszkodzić zawartość. Bardzo często sklepy internetowe, ale też osoby indywidualne, wykorzystują połączenie folii bąbelkowej z wytrzymałą kopertą. Koperty bąbelkowe B6 pozwalają na bardzo szybkie przygotowanie bezpiecznej paczki. Gruba koperta daje ochronę przed porysowaniem i służy za opakowanie, a znajdująca się wewnątrz warstwa folii bąbelkowej odpowiada za amortyzację wstrząsów. To idealne połączenie, którego wielkim atutem jest możliwość bardzo sprawnego przygotowania paczki bez wykorzystania dodatkowych artykułów i narzędzi (np. taśmy). Koperty bąbelkowe B6 są niemal niezbędnym wyposażeniem każdej firmy wysyłającej niewielkie produkty.

 

Ekologiczne koperty w formacie B6Koperty B6 wykonane z papieru lub kartonu są ekologiczne. Karton lub papier najczęściej pochodzą z makulatury lub z w pełni naturalnych składników. Można je poddawać recyklingowi, są także w pełni biodegradowalne.

W dzisiejszych czasach stosowanie ekologicznych rozwiązań jest dla wielu osób bardzo ważne. Takie właśnie są koperty B6 dostępne w sklepie internetowym Neopak.

 

Koperty ozdobne B6

Koperty w tym formacie występują także w ozdobnych odmianach. Charakteryzuje je nie tylko bardziej eleganckie wykończenie i ciekawe kolory. Są wykonane z grubszego, niż zwykła koperta B6, papieru. Najczęściej koperty ozdobne B6 są wykonane z papieru o gramaturze 120g/m2, co daje im dużą sztywność.

Do koperty ozdobnej B6 można włożyć list, kartkę okolicznościową, zaproszenie lub prezent. Takim prezentem może być wydrukowany voucher, bilet wstępu (do kina, teatru, na koncert), bon upominkowy lub pieniądze.
 

Koperty na zaproszenia w formacie B6


Koperty ozdobne w formacie B6 można wykorzystać także jako koperty na zaproszenia. Niezależnie od tego, czy zaproszenie dotyczy ślubu, wesela, imprezy firmowej, czy innej okoliczności, warto je zapakować w elegancką kopertę ozdobną. Koperty na zaproszenia w formacie B6 mają wiele kolorów, można umieścić na nich dodatkowe nadruki lub podpisać je.

 

Gdzie kupić koperty w formacie B6?


Koperty w formacie B6 można znaleźć na stronie sklepu internetowego Neopak. Duży wybór różnych wzorów, kolorów, a także dostępność wielu formatów, sprawiają że z pewnością znajdą Państwo najbardziej odpowiednie koperty do swoich potrzeb. Ponadto w Neopaku można znaleźć również wiele innych artykułów pomocnych podczas wysyłki listów i paczek.
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie