Koperty - Format C4 (A4) - 229x324mm

Rozmiar koperty papierowej A4 jest taki sam jak koperty na dokumenty C4. Oznacza to, że zmieści się w nich prawie każda zwykła i najczęściej używana kartka papieru A4. Ponieważ koperty te są tak małe, idealnie nadają się do przechowywania lub wysyłania dokumentów, które muszą być złożone (umowy, certyfikaty, faktury, zaproszenia itp.).

Koperty A4 / C4 są przystosowane do papieru A4 i mają wymiary 324 mm x 229 mm. Dostępne są w kolorze białym lub brązowym i stanowią podstawowe wyposażenie firm, biur i wszystkich innych przedsiębiorstw, które wymagają estetycznej korespondencji w celu budowania relacji z klientami. Praktyczne i niebrudzące zamknięcie dodaje wartości wyrafinowanemu opakowaniu. Standardowe białe koperty dostępne są w obu kolorach. Oferujemy również eleganckie koperty bąbelkowe w kolorze białym, jak również w odcieniach matowych i metalicznych w tym wzorze.

Koperty do formatu A4/C4 stosowane są w sytuacjach, gdy ważna jest estetyka korespondencji, a zawartość koperty nie powinna być zagięta (dokumenty, umowy, zaproszenia, rachunki itp.). Rozmiar jest zaprojektowany tak, aby pasował do papieru A4 i C4. Koperty te są dostępne w kolorze białym lub brązowym, a praktyczne i niebrudzące zamknięcie dodaje wartości wyrafinowanemu opakowaniu. Dostępne w obu kolorach: Standardowa biała koperta, koperty bąbelkowe i metalizowane odcienie metaliczne (mat i połysk).

Mniejsza niż standardowy list, ale zbyt duża na zwykłą wizytówkę, koperta tego rozmiaru jest idealna do przechowywania jednostronicowych dokumentów, certyfikatów, zdjęć itp. Rozmiar europejski umożliwia złożenie jej na trzy części i wysłanie jako dużego listu tak jak każdego innego listu wysyłanego za pośrednictwem lokalnego biura pocztowego
 

Koperty A4 i koperty C4

W naszej ofercie znajdą państwo dziesiątki opakowań występujących w formacie A4 / C4. To bardzo popularne wymiary odpowiadające kartce papieru. Zdajemy sobie sprawę, że zastosowania potrafią być bardzo różne, oferujemy więc zarówno opakowania, które skupiają się na atrakcyjnym wyglądzie, jak i takie, których celem jest duża wytrzymałość.

Jeśli interesuje was pierwszy z parametrów to najlepsze będą koperty ozdobne C4. Dostępne są w dziesiątkach różnych kolorów, które mogą być na przykład tożsame z barwami reprezentacyjnymi dla waszej firmy. Wykonane z gładkiego papieru są przyjemne w dotyku i dobrze przyjmują barwy.

Jeśli zależy Ci na wysokiej wytrzymałości to najlepsze są koperty bąbelkowe C4, koperty double bag, czy safebag. Pozwolą Ci one transportować wysyłki bez strachu o ich stan, nie tylko dokumenty, ale także cięższe przedmioty, które wymagają dodatkowej ochrony, aby nie uległy uszkodzeniu.

Kopertami A4, które są i bezpieczne, i estetyczne śmiało możemy określić koperty metalizowane. W Neopaku możesz liczyć na najwyższą jakość niezależnie od wybranego produktu.

Koperty w formacie C4 na dokumenty A4Koperty C4 pozwalają na umieszczenie wewnątrz dokumentów w formacie A4 lub C4.  To jeden z najbardziej popularnych formatów arkuszy papieru, używany w urzędach, biurach, a także w domu. Większość drukarek i kserokopiarek drukuje właśnie na kartach A4. Koperty w formacie C4 występują w wielu odmianach, między innymi:
 • białe, papierowe koperty C4;
 • koperty tekturowe C4;
 • koperty z litego kartonu C4;
 • metaliczne koperty bąbelkowe C4;
 • brązowe koperty C4;
 • koperty ozdobne C4;
 • koperty foliowe C4 - foliopak;
 • koperty bąbelkowe C4.

Wiele różnych wersji do wyboru sprawia, że każdy można znaleźć najbardziej odpowiednią kopertę do swoich potrzeb. 

Co oznacza format koperty C4? To wymiar 229 x 324 milimetry (lub nieco większy), pozwalający na umieszczenie wewnątrz arkusza papieru A4 (210 x 297 milimetrów). Niektóre koperty C4 są nieco większe, co pozwala na umieszczenie wewnątrz znacznej liczby kartek A4.

 

Koperty C4 na dokumenty C4 i A4Koperta w formacie C4 świetnie sprawdza się do wysyłki i przechowywania dokumentów w formacie A4, który jest bardzo popularny. Koperty C4 najczęściej występują w dwóch kolorach:
 • białe koperty C4;
 • brązowe koperty C4..
Można po nich pisać, przyklejać do nich naklejki (etykiety wysyłkowe) lub nadrukować dowolne treści. Koperty C4 są niedrogie, dzięki czemu wiele firm często ich używa w korespondencji wychodzącej na zewnątrz, a także wewnątrz firmowej.

 

Koperty ozdobne C4Ozdobne koperty C4 to świetny sposób na zapakowanie prezentu, zaproszenia, kartki świątecznej lub płaskich przedmiotów. W Neopaku mamy duży wybór ozdobnych kopert w formacie C4, które mają eleganckie wykończenie i występują w wielu kolorach.

 

Kartonowe koperty C4

 
Wykonane z kartonu koperty C4 to dobry sposób na zapakowanie cennej zawartości na czas wysyłki. Wytrzymały karton jest nie tylko solidny i daje dobrą ochronę swojej zawartości. Wygląda bardzo estetycznie, przez co jest dobrą alternatywą dla pudełek, papierowych torebek lub foliowych woreczków. Niektóre odmiany kartonowych kopert C4 mają poszerzane denka, co sprawia, że można do nich włożyć nieco większe przedmioty. 

 

Koperty bąbelkowe C4Koperty bąbelkowe w formacie C4 to połączenie wytrzymałych kopert z warstwą folii amortyzującej wstrząsy. Folia bąbelkowa znajduje się na wewnętrznej stronie koperty bąbelkowej C4, przez co ta staje się dobrym opakowaniem dla wrażliwych na uszkodzenia produktów. Poza amortyzacją wstrząsów i niwelowaniem skutków ewentualnych uderzeń/upadków, koperta bąbelkowa chroni także przed wpływem niskich i wysokich temperatur - ma właściwości termoizolacyjne.
 

Metalizowane koperty bąbelkowe C4


Metalizowane koperty bąbelkowe C4 to wzmocniona wersja standardowych kopert bąbelkowych. Posiadają warstwę metaliczną na zewnętrznej stronie, dzięki czemu są niezwykle sztywne. Dodatkowym atutem takiego sposobu wykończenia jest szeroka gama atrakcyjnych kolorów, które mienią się w promieniach światła. Wiele firm wykorzystuje metaliczne koperty bąbelkowe C4 jako sposobu na wyróżnienie się spośród konkurencji. Kolorowe koperty mogą być więc pewnego rodzaju narzędziem marketingowym.Główną zaletą pozostaje jednak ogromna wytrzymałość, solidność i dobre zabezpieczenie swojej zawartości. Warstwa folii bąbelkowej amortyzuje wstrząsy, drgania i skutki ewentualnych upadków. Gruba i mocna koperta chroni natomiast przed zarysowaniem, złamaniem i innymi uszkodzeniami mechanicznymi. Metalizowana koperta C4 jest więc sposobem na zabezpieczenie szczególnie delikatnej zawartości.
 

Foliowe koperty C4 (foliopak)


Foliopaki są praktyczne i wytrzymałe. Mają nieco większy wymiar, niż C4 (240 x 325 milimetrów), przez co można do nich włożyć właśnie kopertę C4. Dzięki temu uzyskujemy doskonałą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, na przykład wilgocią. Jest to bardzo cenna cecha, szczególnie w przypadku ważnych dokumentów, na przykład korespondencji służbowej lub dokumentacji.

 

Czy koperty w formacie C4 są ekologiczne?Wiele kopert w formacie C4 jest wykonanych z papieru, tektury falistej lub litego kartonu, które pochodzą z recyklingu. Można je z powodzeniem poddać ponownemu przetworzeniu i są biodegradowalne. Oznacza to, że są ekologicznymi opakowaniami, a wykorzystywanie ich w swoim biznesie jest przyjazne dla środowiska. Z pewnością docenią to Państwa klienci.

 

Czy koperty w formacie C4 zmieszczą się do paczkomatu?Maksymalne wymiary paczki, którą można nadać w paczkomacie, wybierając gabaryt A (najtańsza przesyłka paczkomatem) to 8 x 38 x 64 centymetry, a waga to 25 kilogramów. Oznacza to, że każda przesyłka zapakowana w kopertę C4 spełnia te wymogi. Koperty C4 mogą być więc z powodzeniem używane jako opakowania wysyłkowe za pośrednictwem paczkomatów, a także innymi sposobami wysyłki.

Zobacz także inne opakowania do paczkomatów.Gdzie kupić koperty C4?Koperty C4 występują w wielu rodzajach wykończenia i kolorach. W sklepie internetowym z opakowaniami Neopak mamy je wszystkie. Ze względu na bardzo duży wybór różnych kopert w niemal każdym formacie, z pewnością znajdą tu Państwo odpowiednie artykuły, które spełnią Państwa oczekiwania.
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie