Odwijacze do taśm polipropylenowych - PP

Ułatwiają obsługę odwijania i są bardziej wydajne, oszczędzasz czas. Może być z łatwością obsługiwany przez jedną osobę. Niezawodne odwijanie nawet przy dużych prędkościach dzięki solidnej konstrukcji i prowadnicom odwijającym z PP ze stali nierdzewnej. Odwijak można łatwo odłączyć od maszyny lub wózka widłowego, co zapobiega utracie czasu pracy podczas operacji przeładunku/rozładunku. Łatwy montaż na każdym typie wózka widłowego bez konieczności modyfikacji maszyny! Może być używany ze wszystkimi typami taśm (PP, PU, PVC) do różnych zastosowań (zgrzewanie worków, wiązanie towarów itp.).

Prowadnice odwijające ze stali nierdzewnej PP o żywotności do 100,000 cykli. Uniwersalne do wszystkich rodzajów taśm (PP, PU, PVC). Łatwe w użyciu i bardzo niezawodne w działaniu. Niezawodne odwijanie nawet przy dużych prędkościach dzięki solidnej konstrukcji i prowadnicom odwijającym z PP stali nierdzewnej. Odwijacz może być łatwo odłączony od maszyny lub wózka widłowego - zapobiega to utracie czasu pracy podczas operacji załadunku/rozładunku. Może być zamontowany na każdym typie wózka widłowego bez konieczności modyfikacji maszyny!
 

Może być używany ze wszystkimi rodzajami taśm (PP, PVC) do różnych zastosowań (zgrzewanie worków, wiązanie towarów itp.)

 

Może odwijać odcinki o długości od 10 cm do 2 m dzięki automatycznej długości. Odwijacze są wyposażone w stałą fotokomórkę lub elektroniczną fotokomórkę z regulacją od 150 do 900 obr/min, połączoną z regulowanym ogranicznikiem prędkości

Charakterystyka odwijaków do taśm PP: Rozwijanie odwijaków do taśm PP oszczędza czas, zwiększa szybkość pracy i zapewnia komfort. Stosowane są dwa warianty odwijaków do taśm PP: z posuwem ręcznym lub automatycznym. Przygotowanie przed użyciem jest nieco inne w każdym odwijaku, ale zawsze odbywa się od odwijania.

Niektóre modele podajników do taśm spinających posiadają praktyczne pojemniki na zapinki, co pozwala zebrać materiał do bandowania w jednym miejscu, utrzymując porządek w miejscu pracy. Za pomocą tych pojemników można przechowywać na pokładzie dowolny element złączny, który będzie wykorzystywany w kolejnych operacjach. Doskonała wydajność została osiągnięta dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów i wysokiej jakości komponentów: gumowych rolek zapewniających płynną i cichą pracę, prowadnic do spinania taśmą PP o żywotności do 100 000 cykli oraz uniwersalnych przekładni.

Maszyna posiada wiele funkcji: stempluje znak czerwonym kolorem, odcina taśmę i zamyka karton. Paskarka PPH-800 wyposażona jest w praktyczny pojemnik do przechowywania zapasowych ostrzy (z kamieniem do ostrzenia ostrzy). Pojemnik jest tak zamontowany, że jego położenie może być łatwo zmieniane w zależności od preferencji użytkownika.

Odwijacze do taśm polipropylenowych


Taśmy PP są jednymi z najczęściej wykorzystywanych rodzajów taśm spinających. Nic dziwnego. Są jednocześnie dość mocne, tylko nieco rozciągliwe, a przy tym tanie w zakupie i proste w użyciu. Taśmy polipropylenowe są wykorzystywane w procesie bandowania - spinania towarów i paczek taśmami. Poza taśmami należy wyposażyć się w kilka dodatkowych narzędzi i akcesoriów. Jednym z nich są odwijacze do taśm polipropylenowych PP. To rodzaj bębna, na który nawinięta jest taśma. Nie jest to produkt niezbędny w procesie spinania taśmą PP. Jest natomiast niezwykle przydatnym narzędziem, które usprawnia pracę.
 

Bandowanie - co to jest?


Bandowanie, znane również jako spinanie taśmą PP, jest procesem wiązania lub łączenia przedmiotów, zwykle kartonów lub paczek, przy użyciu taśmy polipropylenowej (PP).

Proces ten polega na owinięciu taśmy PP wokół przedmiotów i ich połączeniu, co umożliwia bezpieczne transportowanie lub przechowywanie przedmiotów. Taśmy PP są popularne w przemyśle pakowym ze względu na swoją wytrzymałość, odporność na rozciąganie i niską cenę.

Proces bandowania jest stosowany w wielu branżach, w tym w przemyśle spożywczym, przy pakowaniu żywności, czy w logistyce, na poczcie,  wi innych miejscach, gdzie konieczne jest bezpieczne i wygodne pakowanie produktów.
 

Co jest potrzebne do bandowania?


Bandowanie jest procesem, który wymaga wykorzystania kilku produktów. Podstawą jest taśma spinająca. Do najpopularniejszych rodzajów należy taśma PP do bandowania. Aby ją odpowiednio napiąć, używamy napinaczy do taśmy. Następnie taśmę należy zabezpieczyć, używając zapinki lub zgrzewając ją. Dla poprawy wygody rozwijania taśmy PP, warto uczyć odwijacza do taśmy polipropylenowj.

Do bandowania potrzebujemy:
 • napinacza do taśm
 • taśmy spinającej
 • zapinek do taśm
 • odwijaczy do taśmy
 • ochronnych narożników
odwijacze do taśm
Można wyposażyć się w powyższe produkty osobno. Dobrym wyborem jest też zakup zestawu do bandowania, który zawiera wszystkie niezbędne produkty.
 

Jak działają odwijacz do taśm polipropylenowych?


Odwijacz do taśmy wygląda jak bęben na metalowej konstrukcji umożliwiającej postawienie go w pionie. Jest to więc zarówno narzędzie do odwijania, przenoszenia, czy postawienia zapasu taśmy PP. Niektóre odmiany odwijaczy do taśmy PP posiadają dodatkowo kółka i uchwyt. W dużym stopniu ułatwia to transport taśmy, na przykład w obrębie magazynu.

Odwijanie taśmy spinającej PP przy pomocy odwijacza jest proste, a taśma nie plącze się dzięki niemu. Jeśli często wykorzystują Państwo proces bandowania w swojej firmie, zdecydowanie warto  wyposażyć si w ten produkt.
 

Odwijacze do taśm PP


Bandowanie jest łatwiejsze i bardziej efektywne dzięki użyciu urządzenia do odwijania taśmy polipropylenowej (PP). To narzędzie może być obsługiwane przez jedną osobę i ma solidną konstrukcję oraz prowadnice odwijające ze stali nierdzewnej PP, które zapewniają niezawodne odwijanie nawet przy wysokich prędkościach.

Urządzenie może być łatwo odłączone od maszyny lub wózka widłowego, co przyspiesza operacje przeładunku/rozładunku. Może być też używane ze wszystkimi typami taśm (PP, PU, PVC) do różnych zastosowań, takich jak zgrzewanie worków lub wiązanie towarów. Prowadnice odwijające ze stali nierdzewnej PP mają żywotność do 100 000 cykli, są uniwersalne dla wszystkich rodzajów taśm i bardzo niezawodne w działaniu. Urządzenie jest łatwe w użyciu i może być zamontowane na każdym typie wózka widłowego bez potrzeby modyfikacji maszyny.
 

Zalety odwijacza do taśmy polipropylenowj PP


Taśma spinająca jest produktem dość łatwym w użyciu. Można jednak znacznie podnieść poziom wygody, wyposażając się w odwijacz do taśmy PP. Pozwala spinać produkty, czy zabezpieczać pakunki jeszcz sprawniej. Produkt ten nie jest przy tym kosztowny w zakupie. 

Największe zalety odwijacza do taśmy spinającej:
 • sprawniejsze odwijanie taśmy
 • dobry sposób na przechowywanie zapasu taśmy
 • taśma nie plącze się, pozostaje na swoim miejscu
 • pomaga w przenoszeniu/przewożeniu zapasu taśmy
 • dopasowany do wszystkich rodzajów taśmy polipropylenowej
 • nieduży koszt zakupu
 • produkt trwały, do używania przez długi czas
Biorąc pod uwagę powyższe zalety, zdecydowanie warto zakupić odwijacz do taśmy spinającej do swojej firmy.
 

Rodzaje odwijaczy do taśm spinających


W Neopaku mamy wiele rodzajów odwijaczy do taśmy spinającej.  Dostępne rodzaje to m.in.:  

Ile kosztuje odwijacz do taśmy spinającej?


W zależności od wybranego modelu, koszt odwijacza to od stu kilkudziesięciu do ponad tysiąca złotych. Najbardziej wytrzymałe odwijacze - wózki są droższe. Warto je wybrać, gdy chcą Państwo często korzystać z taśmy spinającej. Wtedy wytrzymały wózek , który posłuży przez wiele lat jest najlepszym wyborem. Jeśli bandowanie w Państwa firmie jest działaniem sporadycznym, można zdecydować się na podstawowy model.
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie