Taśmy stalowe

Taśma ze stali nierdzewnej jest uniwersalną metodą mocowania, która ma wiele zastosowań.

Taśmy ze stali nierdzewnej są używane do mocowania kabli, oznakowania i znaków drogowych. Można je wykorzystać między innymi do instalacji sygnalizacji świetlnej, wentylacji kanałów lub drabinek kablowych. Ich atrakcyjność wynika z doskonałych właściwości fizyko-chemicznych, które idą w parze z uniwersalnością rozmiaru - w przeciwieństwie do taśmy samozaciskowej, taśma nierdzewna może objąć dowolny przedmiot o dowolnej średnicy, zachowując przy tym elastyczność (a jej ewentualny nadmiar można przyciąć).

Taśmy ze stali nierdzewnej mogą być stosowane w: kontroli dostępu, systemach klimatyzacji, Kotwieniu wieszaków ze stali nierdzewnej, balustradach, rowerach i motocyklach, łodziach i RIB-ach (Rigid Inflatable Boats), autobusach i ciężarówkach, drabinkach kablowych. Taśmy ze stali nierdzewnej mogą być używane do rurociągów ze stali nierdzewnej i zbiorników ze stali nierdzewnej, wentylacji rur ze stali nierdzewnej, zaworów ze stali nierdzewnej.

Taśmy stalowe stosowane są do grodzic stalowych. Do wykonania taśmy stalowej używa się stali o długości 3m, szerokości 80mm i grubości 6,5mm. Pale z grodzic stalowych to spawane ze sobą blachy stalowe zapewniające wytrzymałość i podparcie podczas budowy.

Produkcja taśmy stalowej może być podzielona na dwie główne sekcje:

1) Tłoczenie

2) Spawanie

W procesie tłoczenia blacha stalowa jest cięta na 2 lub 4 metry, a następnie walcowana pod kątem zależnym od jej przeznaczenia (np. 90 stopni przy wierceniu pionowym). W tym procesie uzyskuje ona swoją szerokość 40-80 mm. Następnie na każdym końcu prasa wycina otwory, które tworzą również cztery wygięte kołnierze na obu końcach .

W części spawalniczej taśma ze stali nierdzewnej jest połączona z cewkami ze stali nierdzewnej i wężami ze stali nierdzewnej

Może to być nierdzewna taśma spinająca dla wszystkich rodzajów rurociągów, takich jak rurociąg naftowy, rurociąg gazowy, rurociąg chemiczny lub inne specjalne rurociągi.

Taśma stalowa to wyrób stalowy o proporcji (stosunek długości do grubości), który wymaga walcowania w celu osiągnięcia lub utrzymania jego ostatecznej formy i określonych właściwości.

Taśma stalowa może być walcowana na gorąco lub na zimno, ale taśma stalowa może być również formowana przez ciągłe procesy, które nie są walcowaniem, takie jak cięcie wzdłużne, zwijanie i tłoczenie.

Taśma stalowa jest stosowana głównie w przemyśle opakowaniowym, przemyśle budowlanym inżynierii transportowej itp. Ponadto znajduje ona zastosowanie w produkcji mebli stalowych, kontenerów i zbiorników magazynowych.

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

  Filtrowanie produktów

  Cena
  oddo
  Dostępność
  Wyróżnienie
  szukaj