Informujemy, że punkt przy Leonidasa 51 w Warszawie został zamknięty na stałe.  Zapraszamy do nowej lokalizacji przy al. Katowickiej 60 w Wolicy k. Nadarzyna.

Taśmy stalowe

Taśma ze stali nierdzewnej jest uniwersalną metodą mocowania, która ma wiele zastosowań.

Taśmy ze stali nierdzewnej są używane do mocowania kabli, oznakowania i znaków drogowych. Można je wykorzystać między innymi do instalacji sygnalizacji świetlnej, wentylacji kanałów lub drabinek kablowych. Ich atrakcyjność wynika z doskonałych właściwości fizyko-chemicznych, które idą w parze z uniwersalnością rozmiaru - w przeciwieństwie do taśmy samozaciskowej, taśma nierdzewna może objąć dowolny przedmiot o dowolnej średnicy, zachowując przy tym elastyczność (a jej ewentualny nadmiar można przyciąć).

Taśmy ze stali nierdzewnej mogą być stosowane w: kontroli dostępu, systemach klimatyzacji, Kotwieniu wieszaków ze stali nierdzewnej, balustradach, rowerach i motocyklach, łodziach i RIB-ach (Rigid Inflatable Boats), autobusach i ciężarówkach, drabinkach kablowych. Taśmy ze stali nierdzewnej mogą być używane do rurociągów ze stali nierdzewnej i zbiorników ze stali nierdzewnej, wentylacji rur ze stali nierdzewnej, zaworów ze stali nierdzewnej.

Taśmy stalowe stosowane są do grodzic stalowych. Do wykonania taśmy stalowej używa się stali o długości 3m, szerokości 80mm i grubości 6,5mm. Pale z grodzic stalowych to spawane ze sobą blachy stalowe zapewniające wytrzymałość i podparcie podczas budowy.

Produkcja taśmy stalowej może być podzielona na dwie główne sekcje:

1) Tłoczenie

2) Spawanie

W procesie tłoczenia blacha stalowa jest cięta na 2 lub 4 metry, a następnie walcowana pod kątem zależnym od jej przeznaczenia (np. 90 stopni przy wierceniu pionowym). W tym procesie uzyskuje ona swoją szerokość 40-80 mm. Następnie na każdym końcu prasa wycina otwory, które tworzą również cztery wygięte kołnierze na obu końcach .

W części spawalniczej taśma ze stali nierdzewnej jest połączona z cewkami ze stali nierdzewnej i wężami ze stali nierdzewnej

Może to być nierdzewna taśma spinająca dla wszystkich rodzajów rurociągów, takich jak rurociąg naftowy, rurociąg gazowy, rurociąg chemiczny lub inne specjalne rurociągi.

Taśma stalowa to wyrób stalowy o proporcji (stosunek długości do grubości), który wymaga walcowania w celu osiągnięcia lub utrzymania jego ostatecznej formy i określonych właściwości.

Taśma stalowa może być walcowana na gorąco lub na zimno, ale taśma stalowa może być również formowana przez ciągłe procesy, które nie są walcowaniem, takie jak cięcie wzdłużne, zwijanie i tłoczenie.

Taśma stalowa jest stosowana głównie w przemyśle opakowaniowym, przemyśle budowlanym inżynierii transportowej itp. Ponadto znajduje ona zastosowanie w produkcji mebli stalowych, kontenerów i zbiorników magazynowych.

Taśmy stalowe - jeden z najsolidniejszych sposobów mocowania


Kiedy warto wykorzystać taśmy metalowe ze stali nierdzewnej? To rodzaj produktu, którym można przymocować ciężkie elementy lub zabezpieczyć coś w bardzo trwały sposób. W porównaniu z innymi rodzajami taśm, jak taśmy polipropylenowe, folie, czy inne materiały z tworzyw sztucznych, stalowe taśmy cechuje niesamowita wytrzymałość. Z tego względu są używane w przemyśle, w fabrykach, a także przez firmy budowlane. Taśmy stalowe mogą posłużyć do mocowania oznakowania i znaków na drogach, sygnalizacji świetlnej, do montażu różnych kabli. W budownictwie często są stosowane w procesie montażu instalacji wentylacyjnych, przewodów klimatyzacji, czy okablowania.

Bardzo duża wytrzymałość wprost wywodzi się z właściwości fizycznych i chemicznych stali użytej do produkcji. Jest odporna na czynniki atmosferyczne, temperatury, czy nadmierne rozciąganie. Jest przy tym dość elastyczna, dlatego dość łatwo można zabezpieczyć nim niemal dowolne przedmioty i elementy.
 

Z czego wykonana jest metalowa taśma ze stali nierdzewnej?


Ten typ stalowej taśmy wykonywany jest ze stali nierdzewnej. Najczęściej w procesie produkcji stosowany jest arkusz stali o długości trzech metrów i szerokości 80 mm. Grubość arkusza to 6,5 milimetra. Kolejne elementy są ze sobą spawane, choć czasem w procesie produkcji taśmy stalowej wykorzystuje się proces tłoczenia. Obie technologie zapewniają doskonałą wytrzymałość na rozerwanie. 

Tłoczone arkusze stali nierdzewnej są cięte na mniejsze fragmenty, a następnie walcowane. W celu uzyskania jeszcze lepszych właściwości producenci dbają o odpowiednią strukturę wewnętrzną materiału. W procesie tłoczenia taśma jest rozgrzewana do temperatury 90 stopni.
 

Wykorzystanie taśmy stalowej w procesie bandowania


Bandowanie jest właśnie sposobem zabezpieczenia lub mocowania różnych produktów przy użyciu taśmy. Można wykorzystać taśmę stalową, która jest jednym z najbardziej wytrzymałych sposobów. W przeciwieństwie do taśm z tworzyw sztucznych, które także cechują się wysoką trwałością, taśma stalowa jest odporna na przecieranie i inne niesprzyjające okoliczności.
 

Rodzaje taśmy stalowej


Taśma stalowa występuje w kilku odmianach. Dzięki temu mogą Państwo wybrać jak najbardziej dopasowany do swoich potrzeb produkt. Wytrzymałość taśmy ze stali nierdzewnej, a tym samym trwałość połączenia, wzrasta wraz ze wzrostem szerokości i grubości taśmy. Taka taśma jest jednak nieco trudniejsza w stosowaniu - jej wyginanie może być trudniejsze.

Rodzaje taśmy ze stali nierdzewnej:
Waga taśmy stalowej określa, jak dużo jest jej na pojedynczej rolce. Im jest wyższa, tym więcej produktu znajdą Państwo w ramach jednej sztuki.

Zalety taśmy ze stali nierdzewnej


Sam materiał użyty do produkcji tego artykułu może wskazać na część przydatnych właściwości. Stal nierdzewna jest bowiem odporna na korozję. Dzięki temu bez problemu można wykorzystać łączenia z taśmy stalowej na zewnątrz i w niesprzyjających warunkach. 

Stal wykorzystana do produkcji taśmy jest także możliwa do ponownego przetworzenia. Możemy więc uznać, że taki produkt jest jak najbardziej przyjazny dla środowiska. Taśma stalowa nie reaguje w kontakcie z większością substancji, dlatego łączenie pozostaje w dobrej kondycji przez naprawdę długi czas. Nie wymaga także konserwacji, ani dodatkowych zabiegów.

Ze względu na nie wchodzenie w reakcje z innymi substancjami, stal jest także kwasoordporna. Nie wpływają też na nią promienie UV.
 

Dlaczego stal nierdzewna nie koroduje?


Bardzo dobre właściwości stali nierdzewnej, w tym oczywiście odporność na rdzę, wynikają z wykorzystanego typu stali. Zawiera aż 11% dodatku chromu. Powoduje to powstawanie na ściankach produktu ze stali (w tym przypadku taśmy) niewielkiej warstwy tlenku chromu.  Jest niewidoczna dla oka ze względu na grubość wynoszącą zaledwie kilka atomów. Uniemożliwia jednak dostęp tlenu, co zapobiega powstawaniu rdzy (tlenki i wodorotlenki rdzy).

taśma stalowa

Niektóre odmiany taśmy stalowej (taśma lakierowana) są dodatkowo powlekane powłoką. Dzięki temu jest jeszcze bardziej odporna na działanie czynników atmosferycznych, kwasów, powstawanie korozji, itp. Można wykorzystywać ją w niskich i wysokich temperaturach. W każdym zakresie jest bowiem odporna na zerwanie lub rozciągnięcie, czy naprężenia.
 

Czy taśma stalowa pozostawia ślady na zabezpieczanych produktach?


Ze względu na swoje właściwości, taśma stalowa ze stali nierdzewnej nie reaguje z innymi substancjami. Nie pokrywa się rdzą, ani innym nalotem. Z tego względu nie pozostawia śladów na powierzchni po zdemontowaniu jej.
 

Gdzie można użyć taśmy stalowej?


Taśma stalowa ma wiele zastosowań. Nadaje się do zabezpieczania produktów wykonanych z różnych materiałów:
  • konstrukcji z betonu
  • wyrobów stalowych i metalowych
  • produktów z drewna i tarnicy trzewnej

Jest to więc bardzo uniwersalny produkt. Możemy to zobaczyć między innymi na placach budowy, gdzie wiele elementów jest nią zabezpieczanych.
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie