Narożniki ochronne do bandowania

Banderolowanie przeprowadza się na podstawie zasadę, że każde opakowanie jest mocowane tak mocno, jak to tylko możliwe (za pomocą taśm lub innych urządzeń) w trzech lub czterech punktach na całym obwodzie, tak aby nie mogło się ruszyć z miejsca bez znacznego wysiłku narożników ochronnych, które niemal całkowicie wyeliminują ryzyko uszkodzenia opakowania i samego ładunku.

Narożniki ochronne wykonane są najczęściej z wysokiej jakości polietylenu PE.

Materiał ten sprawia, że narożniki są odporne na działanie niskich temperatur, dzięki czemu nie pękają i nie łamią się. Ponadto, produkt ten łatwo dopasowuje się do kształtu opakowania. Ich zadaniem jest ochrona opakowania przed ewentualnymi uszkodzeniami powstającymi podczas spinania lub wynikającymi z ocierania się taśmy o opakowanie. Narożniki ochronne produkowane są dla każdego rodzaju i rozmiaru palety lub kartonu opakowaniowego (co oznacza, że istnieją narożniki ochronne dla niemal wszystkich możliwych kształtów).

Zastosowanie narożników ochronnych zapobiegnie przebiciom opakowań zewnętrznych, jak i wewnętrznych przez ostre przedmioty, które mogą się między nimi zaklinować (np. końcówki nożyczek pozostawione w opakowaniu po przecięciu taśm), co może doprowadzić do uszkodzenia przedmiotów znajdujących się w środku w wyniku wycieku płynów. Narożniki chronią również przed uszkodzeniem przez przedmioty wewnętrzne o ostrych krawędziach, np. metalowe narzędzia umieszczone w opakowaniach kartonowych, i gwarantują, że nawet jeśli przebiją one opakowanie zewnętrzne lub wewnętrzne, zawartość nie będzie narażona na wyciek.

Narożniki ochronne powstają poprzez połączenie odpornego na wysokie temperatury materiału o dużej sztywności (wysokowydajny elastomer termoplastyczny) z absorberem uderzeń. Dzięki tej specjalnej technologii narożniki ochronne są w stanie wytrzymać duże obciążenia, nie pękając ani nie tracąc swojego kształtu. Ponadto, po usunięciu obciążenia odzyskują swój pierwotny kształt. Oznacza to, że narożniki ochronne mogą pochłonąć do dziesięciu razy więcej energii niż konwencjonalne produkty z polietylenu PE, a tym samym skutecznie zapobiegają uszkodzeniu towaru. Jednocześnie narożniki są na tyle elastyczne, że nawet jeśli ulegną uszkodzeniu, nie uszkodzą opakowania.

Narożniki ochronne powinny być zawsze stosowane przy transporcie drobnych przedmiotów wykonanych z kartonu lub lekkich wyrobów drewnianych, dla których inne formy mocowania są często niewystarczające. Zaleca się ich stosowanie w transporcie paczek o wysokiej wartości dodanej, zawierających szczególnie wrażliwe przedmioty. Dzięki zabezpieczeniu tych opakowań można ograniczyć straty spowodowane ewentualnymi uszkodzeniami podczas transportu. Zastosowanie narożników ochronnych PE pozwala również zaoszczędzić na materiałach opakowaniowych, ponieważ do pakowania potrzebna będzie mniejsza objętość (co obniży koszty).

W naszej ofercie narożniki ochronne do bandowania dostępne w bardzo korzystnych cenowo opakowaniach liczących 1000 sztuk.

Możesz zamówić całą paczkę lub kilka paczek. Jeśli potrzebujesz ich tak wiele, kupuj hurtowo i oszczędzaj na opakowaniach!

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie