Zapinki druciane do bandowania

Zapinki druciane są wykonywane z wysokiej jakości stopu stali.


Wyróżnia się dwa rodzaje zapinek drucianych: ocynkowane i fosforowane. Zapinki druciane fosforowane są bardziej wytrzymałe na spięcia niż ich ocynkowane odpowiedniki. Zapinki druciane są produkowane w różnych rozmiarach, aby móc dobrać właściwą wielkość do danej szerokości taśmy spinającej. Istnieją klipsy, które można otworzyć ręcznie oraz takie, które trzeba ciąć specjalnymi klipsownicami. Łączniki drutowe mają wytrzymałość na zerwanie co najmniej 20kN w kierunku podłużnym, 10KN w kierunku poprzecznym i 8KN przy ścinaniu.

Opaski druciane ręczne lub pneumatyczne stosowane są do zamykania taśm z tworzyw sztucznych na paczkach, wykonywania połączeń koniec do końca, zarówno stałych jak i tymczasowych oraz łączenia luźnych taśm ze sobą. Zapinka druciana wykonana jest z wysokiej jakości stopu stali. Druty ręczne/pneumatyczne są produkowane z wykończeniem cynkowym (galwanizowane) i powłoką klejącą (epoksydową). Występują w różnych rozmiarach, aby dopasować się do różnych szerokości taśmy, do której są przeznaczone.


Zastosowanie:

Zapinki druciane stosowane są w bandowaniu taśmą polipropylenową (PP) i poliestrową (PET). Prostota użycia przekłada się na szybsze operacje pakowania. Zaciski druciane są często używane do ręcznego wiązania taśm. Napinacze, które pomagają w łączeniu i usztywnianiu taśmy, przyspieszają proces bandowania. Dzięki ich pomocy ładunek podczas transportu jest odpowiednio zabezpieczony przed uszkodzeniem.Zapinki druciane są najczęściej stosowanym wyposażeniem do taśmowania w półautomatycznych i w pełni automatycznych maszynach do spinania.


Zapinki druciane, nazywane również przywieszkami z plombą drucianą, przywieszkami zatrzaskowymi lub plombami klamrowymi, są plastikowymi zakończeniami taśmy o kształcie podobnym do klamry pasa bezpieczeństwa. Urządzenia te służą do tego samego celu, co opaski elektryczne: do zamykania taśm w celu przechowywania i wiązania towarów. Można je łatwo nakładać i zdejmować ręcznie i są dostępne w różnych kolorach, aby dopasować je do konkretnych zastosowań, takich jak farmaceutyki (zielony), materiały wybuchowe (czerwony) i materiały niebezpieczne (żółty). Opaski zaciskowe działają na taśmach polipropylenowych, natomiast na stalowych taśmach zbrojących stosuje się specjalne nakładki końcowe. Istnieje odpowiednia opaska dla wszystkich popularnych szerokości taśmy od 0,5" do 3".

Możesz kupić zapinki druciane już dzisiaj w sklepie internetowym Neopak, na pewno się na nas nie zawiedziesz.
 

Polecamy ciekawe artykuły na naszym blogu


Taśmy polipropylenowe i poliestrowe oraz zapinki są nieodzowne w procesie bandowania w firmach logistycznych, transportowych, sklepach wysyłkowych i magazynach. Jeśli jesteś pracownikiem lub menadżerem w jednej z tych branż, z pewnością zainteresują Cię artykuły na naszym blogu:

  • Przydatne akcesoria magazynowe 
  • Pakowanie na magazynie - optymalizacja procesu 
  • Lista niezbędnych elementów w każdym magazynie wysyłkowym 
  • 6 rad, jak zoptymalizować opakowanie wysyłkowe 

 
 

Na czym polega proces bandowania?

 
Z pewnością każdy widział efekt procesu bandowania, ale sama ta nazwa niewielu osobom coś mówi. Każdy z nas kupował kiedyś chociażby sprzęt AGD i jest bardzo prawdopodobne, że dostarczony do domu, zwłaszcza większy sprzęt, był związany wytrzymałymi taśmami. I nie chodzi tutaj o taśmy klejące ale o grube, twarde taśmy poliestrowe lub polipropylenowe. Bandowanie jest procesem, który polega właśnie na owijaniu przesyłek przy pomocy taśm spinających oraz zapinek. Celem bandowania jest zabezpieczenie i ustabilizowanie przesyłki.

Bandowanie jest procesem dosyć łatwym, chociaż w celu jego prawidłowego wykonania wskazane jest zaopatrzenie się w odpowiednie narzędzie – napinacz do taśm. Poprawne zbandowanie bez pomocy tego narzędzia jest bardzo trudne i może zakończyć się pokaleczeniem. Zaopatrzenie się w napinacz sprawi, że proces bandowania będzie można wykonać również w warunkach domowych. Może przydać się przy przeprowadzce, do organizacji kartonów w garażu czy piwnicy. Jeśli chcesz dowiedzieć się nieco więcej na temat organizacji przestrzeni w domu, polecamy artykuł Zorganizuj swoją przestrzeń w domu - segregacja, porządkowanie.  Wskazówki na temat pakowania w trakcie przeprowadzki znajdziesz w naszym poradniku Przeprowadzka - jak się spakować i nie zwariować.
Zachęcamy do zapoznania się z ofertą napinaczy do taśm w naszym sklepie.
 
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o procesie bandowania polecamy artykuł na naszym blogu: Bandowanie, czyli owijanie i zawijanie. 
 

Jakie rodzaje zapinek drucianych do bandowania są dostępne na rynku?


Podstawowe dostępne na rynku zapinki do bandowania to zapinki druciane, blaszane i polipropylenowe. Same taśmy są niczym bez odpowiedniej zapinki. Elementy te służą bowiem do łączenia dwóch końców taśmy co jest zwieńczeniem całego procesu. Wszystkie rodzaje zapinek są dostępne w ofercie naszego sklepu.
 

Druciane zapinki do bandowania


Zapinki druciane wykorzystywane są często do ręcznego spinania taśm z wykorzystaniem napinacza. Wykonane są z wysokiej jakości stali o znacznej odporności na zerwanie. Można je nabyć w wersji fosforowanej lub ocynkowanej. Można je stosować z obydwoma rodzajami taśm spinających – poliestrowymi i polipropylenowymi.
 

Blaszane zapinki do bandowania


Zapinki blaszane charakteryzują się również dużą wytrzymałością dzięki wykonaniu z wysokogatunkowej blachy stalowej o grubości od 0,8 do 1 mm. Przystosowane są do używania z taśmami polipropylenowymi.
 

Polipropylenowe zapinki do bandowania


W przeciwieństwie do dwóch poprzednich rodzajów, zapinki polipropylenowe charakteryzują się znacznie mniejszą wytrzymałością, wynoszącą około 50 kg. Nadaję się przez to do zabezpieczania raczej niedużych i lekkich paczek. Dzięki niskiej cenie zyskały dużą popularność  wśród sklepów internetowych.
 

Jakie zapinki druciane są dostępne w naszym sklepie?


W naszym sklepie oferujemy zapinki druciane ocynkowane nadające się do zastosowania z taśmami poliestrowymi i polipropylenowymi. Oferujemy zapinki o wielkości 13, 16, 19, 25 i 32 mm. W zależności od rodzaju zapinki sprzedawane są w opakowaniach zbiorczych po 250, 500 lub 1000 sztuk. Pamiętaj aby dobrać wielkość zapinki wystarczającą do spięcia taśmy o danej szerokości.

zapinka zapinki druciane druciana do bandowania ocynk cynk

Bandowanie i zapinki druciane do bandowania po angielsku


Samo słowo bandowanie pochodzi z języka angielskiego w którym wyraz „band” oznacza po prostu „tasmę”, „opaskę”, „pas” lub „obręcz”. Bandowanie będzie to więc po prostu „banding”. Na zapinkę do bandowania powiemy natomiast „banding clip”.
 

Jakie inne produkty do bandowania oferujemy?


Oprócz drucianych i innych rodzajów zapinek o których piszemy powyżej, oferujemy komplet wszystkich niezbędnych produktów do bandowania. W naszym sklepie każdy klient znajdzie zarówno materiały eksploatacyjne jak właśnie zapinki, a także różne rodzaje taśm oraz narożniki ochronne, jak również bogaty wybór wszelkiego rodzaju niezbędnych narzędzi.

Do narzędzi, które przydają się w procesie bandowania należą napinacze, odwijacze i paskowacze do taśm. W naszym sklepie oferujemy również gotowe zestawy do bandowania, w skład których wchodzą taśmy i zapinki a także podstawowe narzędzie czyli napinacz do taśm oraz ewentualnie narożniki zabezpieczające. Z ofertą gotowych zestawów można zapoznać się w kategorii ZESTAWY DO BANDOWANIA. 
 
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie