Zapinki druciane

Zapinki druciane są wykonywane z wysokiej jakości stopu stali.

Wyróżnia się dwa rodzaje zapinek drucianych: ocynkowane i fosforowane. Zapinki druciane fosforowane są bardziej wytrzymałe na spięcia niż ich ocynkowane odpowiedniki. Zapinki druciane są produkowane w różnych rozmiarach, aby móc dobrać właściwą wielkość do danej szerokości taśmy spinającej. Istnieją klipsy, które można otworzyć ręcznie oraz takie, które trzeba ciąć specjalnymi klipsownicami. Łączniki drutowe mają wytrzymałość na zerwanie co najmniej 20kN w kierunku podłużnym, 10KN w kierunku poprzecznym i 8KN przy ścinaniu.

Opaski druciane ręczne lub pneumatyczne stosowane są do zamykania taśm z tworzyw sztucznych na paczkach, wykonywania połączeń koniec do końca, zarówno stałych jak i tymczasowych oraz łączenia luźnych taśm ze sobą. Zapinka druciana wykonana jest z wysokiej jakości stopu stali. Druty ręczne/pneumatyczne są produkowane z wykończeniem cynkowym (galwanizowane) i powłoką klejącą (epoksydową). Występują w różnych rozmiarach, aby dopasować się do różnych szerokości taśmy, do której są przeznaczone.

Zastosowanie:

Zapinki druciane stosowane są w bandowaniu taśmą polipropylenową (PP) i poliestrową (PET). Prostota użycia przekłada się na szybsze operacje pakowania. Zaciski druciane są często używane do ręcznego wiązania taśm. Napinacze, które pomagają w łączeniu i usztywnianiu taśmy, przyspieszają proces bandowania. Dzięki ich pomocy ładunek podczas transportu jest odpowiednio zabezpieczony przed uszkodzeniem.Zapinki druciane są najczęściej stosowanym wyposażeniem do taśmowania w półautomatycznych i w pełni automatycznych maszynach do spinania.

Zapinki druciane, nazywane również przywieszkami z plombą drucianą, przywieszkami zatrzaskowymi lub plombami klamrowymi, są plastikowymi zakończeniami taśmy o kształcie podobnym do klamry pasa bezpieczeństwa. Urządzenia te służą do tego samego celu, co opaski elektryczne: do zamykania taśm w celu przechowywania i wiązania towarów. Można je łatwo nakładać i zdejmować ręcznie i są dostępne w różnych kolorach, aby dopasować je do konkretnych zastosowań, takich jak farmaceutyki (zielony), materiały wybuchowe (czerwony) i materiały niebezpieczne (żółty). Opaski zaciskowe działają na taśmach polipropylenowych, natomiast na stalowych taśmach zbrojących stosuje się specjalne nakładki końcowe. Istnieje odpowiednia opaska dla wszystkich popularnych szerokości taśmy od 0,5" do 3".

Możesz kupić zapinki druciane już dzisiaj w sklepie internetowym Neopak, na pewno się na nas nie zawiedziesz.

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

Filtrowanie produktów

Cena
oddo
Dostępność
Wyróżnienie
szukaj